Alena24
02.10.09,10:54
Dobrý deň!
Zamestnankyňa, ktorá ma zdravotne postihnuté dieťa, sa dožaduje práva podľa § 141 ods. 2 písm. c2) - t.j. "Dôležité osobné prekážky v práci" - sprevádzanie zdravotne postihnutého dieťaťa do zariadenia sociálnej starostlivosti ....., najviac desať dní v kalendárnom roku.
O.K., na to má právo, ale ona si myslí, že má právo na súbeh nárokov -
aj podľa § 141 ods. 2 písm. c1) -pracovné voľno s náhradou mzdy pri sprevádzaní rodinného príslušníka v trvaní 7 dní.
Má teda nárok spolu (na zdravotne postihnuté dieťa) v trvaní 17 dní?
Podľa mňa nie ...
Tweety
02.10.09,08:56
Dobrý deň!
Zamestnankyňa, ktorá ma zdravotne postihnuté dieťa, sa dožaduje práva podľa § 141 ods. 2 písm. c2) - t.j. "Dôležité osobné prekážky v práci" - sprevádzanie zdravotne postihnutého dieťaťa do zariadenia sociálnej starostlivosti ....., najviac desať dní v kalendárnom roku.
O.K., na to má právo, ale ona si myslí, že má právo na súbeh nárokov -
aj podľa § 141 ods. 2 písm. c1) -pracovné voľno s náhradou mzdy pri sprevádzaní rodinného príslušníka v trvaní 7 dní.
Má teda nárok spolu (na zdravotne postihnuté dieťa) v trvaní 17 dní?
Podľa mňa nie ...
Má nárok na 10 dní, tak ako je to tam uvedené.
veronikasad
02.10.09,09:33
Dobrý deň!
Zamestnankyňa, ktorá ma zdravotne postihnuté dieťa, sa dožaduje práva podľa § 141 ods. 2 písm. c2) - t.j. "Dôležité osobné prekážky v práci" - sprevádzanie zdravotne postihnutého dieťaťa do zariadenia sociálnej starostlivosti ....., najviac desať dní v kalendárnom roku.
O.K., na to má právo, ale ona si myslí, že má právo na súbeh nárokov -
aj podľa § 141 ods. 2 písm. c1) -pracovné voľno s náhradou mzdy pri sprevádzaní rodinného príslušníka v trvaní 7 dní.
Má teda nárok spolu (na zdravotne postihnuté dieťa) v trvaní 17 dní?
Podľa mňa nie ...
Zamestnankyňa má nárok na 7 dní v roku na vyšetrenie alebo ošetrenie rod. prísl. v zdr.zariadení a 10 dní v roku na sprevádzanie zdr. postihnutého dieťaťa do zariadenia sociálnej starostlivosti.

1. rodinného príslušníka do zdravotníckeho zariadenia na vyšetrenie alebo ošetrenie pri náhlom ochorení alebo úraze a na vopred určené vyšetrenie, ošetrenie alebo liečenie; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak bolo sprevádzanie nevyhnutné a uvedené úkony nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
2. zdravotne postihnutého dieťaťa do zariadenia sociálnej starostlivosti alebo špeciálnej školy; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na desať dní v kalendárnom roku,
Alena24
02.10.09,10:20
Ďakujem za promptné reakcie. Neviem sa ale stotožniť s názorom, že (konkrétne naša zamestnankyňa) má nárok aj na 10 dní v roku
na sprevádzanie. Čo je to vlastne sprevádzanie, keď ju každý deň vozia do "špeciálnej" škôlky - že môže prísť cca o hodinu neskôr do práce?! A tie hodiny sa jej potom nasčítajú? Ď.
Tweety
02.10.09,11:10
Ďakujem za promptné reakcie. Neviem sa ale stotožniť s názorom, že (konkrétne naša zamestnankyňa) má nárok aj na 10 dní v roku
na sprevádzanie. Čo je to vlastne sprevádzanie, keď ju každý deň vozia do "špeciálnej" škôlky - že môže prísť cca o hodinu neskôr do práce?! A tie hodiny sa jej potom nasčítajú? Ď.
Áno, je to 10 dní na sprevádzanie, t.j. jedeň deň napr. 1hod., druhý 2 hod.....max. 10.
Alena24
02.10.09,13:32
Tweety, ďakujem, ale ešte raz položím otázku, aby to bolo úplne jasné: má nárok spolu na 17 dní? Ďakujeeem!!!
Tweety
03.10.09,15:04
Tweety, ďakujem, ale ešte raz položím otázku, aby to bolo úplne jasné: má nárok spolu na 17 dní? Ďakujeeem!!!
Áno, má.