fachman
02.10.09,14:21
Zdravím poraďákov,syn nastupuje na vysokú školu,a domov bude chodiť na výkend.Dá sa na bytovom syn odhlásiť z platenia za smeti a podobne? Ďakujem.
wegamizi
02.10.09,16:05
Nie, len keby tam prechodne byval.
arizona
02.10.09,16:26
Predpokladá sa, že každý človek "produkuje" odpad...
Poplatky sa platia na adrese trvalého bydliska.
inga26
02.10.09,16:34
Na mestskom alebo obecnom úrade ti po predložení dokladu o štúdiu a ubytovaní mimo miesta trvalého pobytu poplatok za KO znížia.
misoft
03.10.09,18:04
Predpokladá sa, že každý človek "produkuje" odpad...
Poplatky sa platia na adrese trvalého bydliska.
V tomto prípade by potom produkoval odpad aj v mieste pobytu štúdia. A poplatkoch za ubytovanie (napr. poplatky za internát) je už integrovaný poplatok za odpad. Pokiaľ by sa teda platilo za neho v mieste trvalého bydliska za TKO a zároveň aj v mieste prechodného pobytu = internát, platil by dvakrát za jedno a to isté (ak v mieste A vyprodukuje odpad, logicky v mieste B ho produkovať nemôže). Na základe potvrdenia o štúdiu a ubytovaní mu obec zníži poplatok v mieste bydliska (buď pomerne, alebo vypočíta podľa dní prítomnosti).
58vlasta
12.10.09,19:00
Záleží, či platíš za KO cez Byt. družstvo alebo Mests,-obec. úrad. V podstate každý produkuje odpad, ale takí, ktorí bývajú v dvoch miestach - trvale aj prechodne podľa našich politikov musia platiť aj tam aj tam. Môžu ti len znížiť poplatky v mieste trvalého pobytu Ja platím za syna aj keď pracuje v zahraničí už niekoľko rokov, musel by každý rok posielať potvrdenie z firmy, že tam odpracoval celý rok, aby som nemusela platiť KO.
alla66
12.10.09,19:17
Zdravím poraďákov,syn nastupuje na vysokú školu,a domov bude chodiť na výkend.Dá sa na bytovom syn odhlásiť z platenia za smeti a podobne? Ďakujem.

dcéra býva druhý rok na internáte, tento víkend priniesla potvrdenie z internátu, zanesieme ho na MÚ tetuške, ktorá má na starosti smeti a budeme mať aj tento rok zľavu...(potvrdenie stačí doniesť do konca januára...nepamätám presne)
uzivatel2
13.10.09,06:56
Syn študuje v Košiciach, kde má prechodné bydlisko, v KE platí za odpad mestu, v mieste trvalého bydliska má zľavu ako študent, problém je v predkladaní potvrdenia o platení v KE, musí zaplatiľ mestu za vystavenie potvrdenia 3,50€ a v mieste trvalého pobytu je zľava 6€ rok. Aj takto sa plní mestská kasa.
buchač
13.10.09,07:55
Záleží, či platíš za KO cez Byt. družstvo alebo Mests,-obec. úrad. V podstate každý produkuje odpad, ale takí, ktorí bývajú v dvoch miestach - trvale aj prechodne podľa našich politikov musia platiť aj tam aj tam. Môžu ti len znížiť poplatky v mieste trvalého pobytu Ja platím za syna aj keď pracuje v zahraničí už niekoľko rokov, musel by každý rok posielať potvrdenie z firmy, že tam odpracoval celý rok, aby som nemusela platiť KO.

Moja dcéra bola svojho času zamestnaná na Cypruse .
Chcel som ju teda odhlásiť , no keď mi bolo oznámené , čo všetko musím dokladovať , tak som sa na to vy ....
Vrchol všetkého bolo , že som mal doložiť pracovnú zmluvu , samozrejme preloženú z originálu , overenú ......spočítal som si náklady , tak som radšej platil za smetie ...:rolleyes:
ivka70
13.10.09,07:59
dcéra býva druhý rok na internáte, tento víkend priniesla potvrdenie z internátu, zanesieme ho na MÚ tetuške, ktorá má na starosti smeti a budeme mať aj tento rok zľavu...(potvrdenie stačí doniesť do konca januára...nepamätám presne)

To potvrdenie, ked prinesies, zabezpecuje zlavu na nasledujuci rok, nie na tento.
alla66
13.10.09,08:16
Prvú zľavu sme mali už tento rok, a nové potvrdenie platí od 2010. preto som napísala, že ho stačí doniesť koncom januára, alebo februára. dátumy si nedržím v hlave... odovzdám ho teraz a mám pokoj.
inga26
13.10.09,17:23
Záleží, či platíš za KO cez Byt. družstvo alebo Mests,-obec. úrad. V podstate každý produkuje odpad, ale takí, ktorí bývajú v dvoch miestach - trvale aj prechodne podľa našich politikov musia platiť aj tam aj tam. Môžu ti len znížiť poplatky v mieste trvalého pobytu Ja platím za syna aj keď pracuje v zahraničí už niekoľko rokov, musel by každý rok posielať potvrdenie z firmy, že tam odpracoval celý rok, aby som nemusela platiť KO.

Vlasti, v tvojom prípade by malo stačiť overené čestné prehlásenie o synovom dlhodobom pobyte v zahraničí. (výhodnejšie overia na matrike, notár pýta viac eurátok)
foza
24.10.09,14:04
Zľavu na KO máš, ale musíš doložiť potvrdenie o štúdiu syna a na bytovom družstve ho tiež odhlás príp. sa dohodni na platení alikvotnej čiastky pokiaľ cez víkendy a prázdniny býva doma. Tiež sme nedávno odhlásili dcéru a spravilo to cca10€,- za mesiac:)