l291
02.10.09,15:00
Ahoj prosim Vas moze mi niekto poradit.Od septembra som bola zaradena do 9.platovej triedy ako asistentaka ucitela v specialnej skole.Mam spravene2rocne vychovavatelstvo a 2rocnu specialnu pedagogiku a v maji som skoncila bakalara -socialna praca.Ale od 1.oktobra som preradena do7.platovej triedy,kvoly tomu,ze soc.praca nie je pedagogicky odbor.Naozaj je to tak?
legolas
03.10.09,02:57
..je pravda, že sociálna práce nie je zaradená k pedagogickým pracovníkom, a podľa toho čo píšeš, by si nemala byť asistentkou učiteľa. Ňou sa staneš až keď si urobíš 2 roky na" asistent učiteľa". V katalógu pracovných činnosti je činnosť asistent učiteľa zaradená do 7 platovej triedy.
Adaka
05.11.09,15:38
som asistent učiteľa už druhý rok a mam vyštudovanú len soc.prácu nadstavbu akú školu by som si mala dorobiť aby som neprišla o prácu nemusí byť "výška"
Sabadka
05.11.09,16:23
som asistent učiteľa už druhý rok a mam vyštudovanú len soc.prácu nadstavbu akú školu by som si mala dorobiť aby som neprišla o prácu nemusí byť "výška"

Musíš si doplniť pedagogickú spôsobilosť, ak ju doteraz nemáš budeš si ju musieť doplniť máš na to čas do 31. decembra 2013. Nemá zmysel si dorábať strednú pedagogickú školu, keď už študovať, tak si vyber školu, ktorú budeš vedieť aj zúročiť vo svojom kariernom raste aj v budúcnosti.
Adaka
05.11.09,17:17
a neviete o nejakej normalnej v okoli MT mam už dosť rokov a neviem ci by som zvládla prijímačky
Sabadka
05.11.09,17:19
a neviete o nejakej normalnej v okoli MT mam už dosť rokov a neviem ci by som zvládla prijímačky

To naozaj neviem, ale možno sa ešte niekto ozve a neboj určite zvládneš aj prijímačky.;)
Do Banskej Bystrice to máš ďaleko?
Adaka
05.11.09,17:59
ani nie asi 70 km a to musi byt Bc. nie je len nejake popri zamestnaní
Sabadka
05.11.09,18:04
ani nie asi 70 km a to musi byt Bc. nie je len nejake popri zamestnaní

Aj Bc môžeš robiť popri zamestnaní, len pozor, aby si si vybrala správnu školu. v prílohe ti prikladám vyhlášku 437/2009 v článku XVII je pedagogický asistent, tam máš rozpísané kvalifikačné predpoklady, vyber si čo by ti najviac vyhovovalo a rozhoduj podľa toho.
Adaka
10.12.09,11:59
ja som chcela študovať špec.pedagogiku vobec sa v školách nevyznám
Adaka
09.01.10,14:58
vie niekto prečo UMB v BB zrušila dopl. ped.študium pre absolventov str. škol dakujem
tímea19
11.01.10,20:22
ja som chcela študovať špec.pedagogiku vobec sa v školách nevyznám
na UK popri zamestnaní 5ročné štúdium (špecpg), náročná, aj prijímačky sú dosť náročné,ale treba skúsiť :)