victoria
22.08.05,13:02
Ahoj,

chcem sa opýtať odborníkov personalistov ako je to s nevyčerpanou dovolenkou.
Ak odchádzam k 31.8.2005 dohodou a mám nárok na 13 dní nevyčerpanej dovolenky je zamestnávateľ povinný mi ju preplatiť ? Alebo sa môže stať aj to že mi ju jednoducho preplatiť odmietne ? :-(
Ďakujem,
liba2
22.08.05,11:04
Ahoj,

chcem sa opýtať odborníkov personalistov ako je to s nevyčerpanou dovolenkou.
Ak odchádzam k 31.8.2005 dohodou a mám nárok na 13 dní nevyčerpanej dovolenky je zamestnávateľ povinný mi ju preplatiť ? Alebo sa môže stať aj to že mi ju jednoducho preplatiť odmietne ? :-(
Ďakujem,Zamestnávateľ je povinný ti dovolenku preplatiť.
petra:-)
22.08.05,11:11
Ak zamestnávateľ neumožní (resp. nenariadi) čerpanie dovolenky do dátumu skončenia PP, postupuje sa podľa § 116 ods. 3 ZP - Za dovolenku alebo jej časť, ktorú si zamestnanec nemohol vyčerpať, patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
:)
zlatka
23.08.05,07:29
Chcela by som sa vrátiť k téme nevyčerpanej dovolenky. Ak je pracovná zmlvuva uzatvorená na dobu určitú a pracovník si pomernú časť dovolenky nevyčerpal, je zamestnávateľ tiež povinný preplatiť dovolenku? /alebo môže zamestnávateľ oponovať aj tým, že pracovník si mal možnosť tú dovolenku vyčerpať počas trvania prac.pomeru/?
Denda
23.08.05,07:53
To: Zlatka
Aj v tomto prípade platí príspevok č.3
forester
30.08.05,08:55
Ako je to s preplatením dovolenky v prípade, že zamestnanec dostal výpoveď a vo výpovednej dobe začal maródovať. Precovný pomer mu končí zároveň s ukončením maródky. Ako mu prepočítať nárok na dovolenku - ku dňu, kedy mu mala končiť výpovedná doba, alebo až ku dňu ukončenia maródky ( a zároveň pracovného pomeru)???

Ďakujem za skorú odpoveď!!!
Denda
30.08.05,08:59
Ako je to s preplatením dovolenky v prípade, že zamestnanec dostal výpoveď a vo výpovednej dobe začal maródovať. Precovný pomer mu končí zároveň s ukončením maródky. Ako mu prepočítať nárok na dovolenku - ku dňu, kedy mu mala končiť výpovedná doba, alebo až ku dňu ukončenia maródky ( a zároveň pracovného pomeru)???

Ďakujem za skorú odpoveď!!!Pracovný pomer zamestnancovi nekončí ukončením PN, ale dňom uvedenom vo výpovedi. Na preplatení dovolenky sa v tomto prípade nič nemení ak nenastali iné dôvody na krátenie dovolenky podľa § 109 Zákonníka práce. Nárok na dovolenku prepočítať ku dňu kedy mu končí výpovedná doba.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
forester
30.08.05,10:12
Pracovný pomer zamestnancovi nekončí ukončením PN, ale dňom uvedenom vo výpovedi. Na preplatení dovolenky sa v tomto prípade nič nemení ak nenastali iné dôvody na krátenie dovolenky podľa § 109 Zákonníka práce. Nárok na dovolenku prepočítať ku dňu kedy mu končí výpovedná doba.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Dovolím si nesúhlasiť s prvou vetou. Pracovný pomer podľa §64 ods.2 Zákonnika práce končí uplynutím posledného dňa PN : " Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá."
Keďže zamestnanec neoznámil, že na predlžení prac. pomeru netrvá, PP mu skončil až uplynutím posledného dňa maródky.

Rád si prečítam ďalšie názory ;)
Zita4
30.08.05,10:22
Z akého dôvodu (§) dostal zamestnanec výpoveď?
forester
30.08.05,11:02
organizačné zmeny
Zita4
30.08.05,12:05
Podľa § 64 odst. 3 písm. a) sa zákaz výpovede nevzťahuje na výpoveď danú podľa § 63 ods. 1 písm a) a aj ďalšie dôvody, preto si myslím, že tam nie je ochranná doba, ktorá sa vymedzuje v § 64 ods. 1. :confused: Čakám na vaše názory. :o
Denda
30.08.05,12:49
V tomto prípade to asi neplatí, pretože výpovedná doba začala plynúť v ochrannej dobe - výpoveď daná pred nástupom na PN . V tomto prípade pracovný pomer podľa mňa končí uplynutím posledného dňa ochrannej doby. Nedá sa aplikovať par.64 odst.1 a 3, lebo nebola daná výpoveď počas PN. Platí § 64 odst.2.http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
Farks
20.09.06,11:23
Dobrý deň všetkým na porade! Zamestnanec od 3.4.2006 - 31.8.2006 DPN t.j 103 pracovných dní (ak som dobre počítala) . Z minulého roka má 1 deň nevyčerpanej dovolenky a v tomto roku má nárok na 25 + 1 deň z minulého roku. Tohto roku 4 dni čerpala. Zostatok má 22 dní dovolenky? Koľkými dňami jej mám zostatok krátiť za tú PN? ďakujem
Martinella
20.09.06,11:30
Dobrý deň všetkým na porade! Zamestnanec od 3.4.2006 - 31.8.2006 DPN t.j 103 pracovných dní (ak som dobre počítala) . Z minulého roka má 1 deň nevyčerpanej dovolenky a v tomto roku má nárok na 25 + 1 deň z minulého roku. Tohto roku 4 dni čerpala. Zostatok má 22 dní dovolenky? Koľkými dňami jej mám zostatok krátiť za tú PN? ďakujem

Z dovolenky za rok 2006 jej budete krátiť o 1/12 t.j. má nárok na 23 dní dovolenky za rok 2006.Dovolenku za rok 2005 teda už čerpala a z dovolenky za rok 2006 vyčerpala 3 dni.Zostáva jej 20 dní nároku na dovolenku za rok 2006.
Farks
20.09.06,11:49
ďakujem za rýchlu odpoveď a nevie mi ešte niekto poradiť ako to mám nahodiť v Softipe, myslím to krátenie dovolenky z dôvodu PN? Program mi to sám nerobí. ďakujem
liba2
20.09.06,15:47
ďakujem za rýchlu odpoveď a nevie mi ešte niekto poradiť ako to mám nahodiť v Softipe, myslím to krátenie dovolenky z dôvodu PN? Program mi to sám nerobí. ďakujemV inom programe sa to robí napr. prepísaním počtu dní v nárokovej časti dovolenky.