romeo13
02.10.09,23:10
Zdravim,

rad by som sa dozvedel, kde konkretne v zakonoch SR je urcene, ze s.r.o., ktora je registrovana ako platitel DPH a uz dlhsiu dobu nevykonava ziadnu cinnost, t.j. su nulove danove priznania DPH

MUSI MAT

bankovy podnikatelsky ucet.

Poprosim o skutocne jasnu a presnu informaciu, ci tato povinnost zo zakona vyplyva. Poznamkami o tom, ze kazda firma by mala mat vedeny ucet je zamorena cela Porada a k jasnej info sa neda potom dopatrat.

Dakujem za kazdu pomoc.
hanelie
03.10.09,07:28
žiadny zákon neprikazuje pri podnikateľskej činnosti povinnosť zriadenia účtu v banke - ak ho však máte / súkromný al. podnikateľský/, platí §31 zákona o správe daní a poplatkov
romeo13
03.10.09,07:46
Velmi pekne dakujem za jasnu odpoved.

Este jedna otazka k DPH - pokial s.r.o. nema bankovy ucet, akym sposobom mu danovy urad vrati nadmerny odpocet DPH?

Totiz, ako ma danovy subjekt zaplatit DPH je jasne - bankou alebo v hotovosti (podla zákona o správe daní a poplatkov), ale v tom istom zakone uz podla vsetkeho nie je definovany opacny pripad. Predpokladam, ze spravca dane posle firme peniaze postovou poukazkou...?
hanelie
03.10.09,07:53
treba oznámiť správkyne dane túto skutočnosť - NO zaslať poštovou poukážkou

ona si túto skutočnosť poznačí a bude sa ňou riadiť, pokým nenastane iná zmena
romeo13
03.10.09,08:11
Vyborne, uz mi je to jasne. Este raz velmi pekne dakujem.

Tymto sme urcite pomohli aj dalsim, ktori maju utlmenu cinnost a zbytocne platia bankove poplatky. Takze hor sa do rusenia uctov! :)
dejna
18.04.12,17:13
Blbá otázka. Ale ked mi teda vznikne povinost zaplatiť DU a nemám účet. Tak idem do banky a spravím vklad na prisl účet DU. To je ok ale oni pri vkladoch pýtajú občiansky, tak kde vlastne bude figurovat to že som to neplatila ja ako fo ale ako Sro-PO? a pri vklade sa plati aj nej poplatok. Na ten si mám vypytat 2 doklad? Alebo ako to zauctujem? Ked teda dan mi vyšla 600 ale na lístku bude 601 lebo to euro si strhne banka?
tictac7
18.04.12,17:27
Blbá otázka. Ale ked mi teda vznikne povinost zaplatiť DU a nemám účet. Tak idem do banky a spravím vklad na prisl účet DU. To je ok ale oni pri vkladoch pýtajú občiansky, tak kde vlastne bude figurovat to že som to neplatila ja ako fo ale ako Sro-PO? a pri vklade sa plati aj nej poplatok. Na ten si mám vypytat 2 doklad? Alebo ako to zauctujem? Ked teda dan mi vyšla 600 ale na lístku bude 601 lebo to euro si strhne banka?

...neviem, či si si všimla, ale aj pri vklade môžeš udať VS, teda platba je identifikovaná. ...a ešte taká maličkosť - DÚ má účet vedený v Štátnej pokladnici - tam ten vklad asi ťažko spravíš...... Ostáva Ti iba pošta....