tajnostkárka
03.10.09,12:16
Dobrý deň chcem sa opýtať,či môžme i napriek tomu,že ešte nebolo dedičské konanie urobiť prepis elektrickej energie,prípadne dať ju odpojiť alebo znížiť na minimum v rodinnom dome,v ktorom svokor žil.,to isté by ma zaujímalo aj ohľadom plynu.
Dom bude neobývaný a myslím,že je zbytočné všetko platiť.Máte s tým niekto skúsenosť,viete mi poradiť?:confused:
alla66
03.10.09,12:03
Dobrý deň chcem sa opýtať,či môžme i napriek tomu,že ešte nebolo dedičské konanie urobiť prepis elektrickej energie,prípadne dať ju odpojiť alebo znížiť na minimum v rodinnom dome,v ktorom svokor žil.,to isté by ma zaujímalo aj ohľadom plynu.
Dom bude neobývaný a myslím,že je zbytočné všetko platiť.Máte s tým niekto skúsenosť,viete mi poradiť?


Elektrinu som prehlasovala cez telefón. poslali mi domov dve zmluvy, jednu zmluvu som podpísala a poslala naspäť...nemusíš čakať na dedičské konanie, môžeš prejsť na nižšiu taxu a menej platiť. Okrem zákazníckej linky 0850 111 555 možno využiť internet,e-mail, fax a poštu. Prostredníctvom zákazníckej linky možno riešiť:
- zmluvné záležitosti (dohodnutie zmluvy o dodávke elektriny, zmenu kontaktných údajov zákazníka, zmenu sadzby, zmenu výšky zálohy, zmenu odberateľa, reklamácie a pod.)
- riešenie technických záležitostí (pripojenie nového odberu, nahlásenie stavu elektromeru, informácie o trvaní platnosti nízkej tarify (HDO) a pod.
- komplexný informačný servis (postup pri vybavovaní záležitostí s odberom elektriny, poradenstvo v oblasti využívania elektrickej energie, vysvetlenie údajov na faktúre, informácie o cenách a pod.)

prepis plynu > http://www.spp.sk/zakaznici/domacnosti/novy-zakaznik/novy-zakaznik-s-existujucim-pripojenim/
tajnostkárka
03.10.09,17:08
a čo sa týka plynu je to ako?
alla66
03.10.09,17:18
a čo sa týka plynu je to ako?
Zdedili ste nehnuteľnosť po majiteľovi, ktorý zemný plyn využíval a platil zaň, to znamená, že máte inštalovaný a funkčný plynomer. Aby ste mohli plyn využívať aj vy, musíte doručiť úmrtný list pôvodného majiteľa a ďalej postupovať podľa krokov...
Pôvodný zákazník zomrel, novým zákazníkom je dedič – potomok, (viď ako bod 1.) + potreba doručiť úmrtný list pôvodného majiteľa (plynomer funkčný, inštalovaný)
V tomto prípade treba postupovať podľa nasledujúcich krokov:


musí sa uskutočniť zmena majiteľa odberného zariadenia, a to tak, že nový majiteľ nehnuteľnosti predloží úmrtný list pôvodného majiteľa a údaje a doklady potrebné k uzatvoreniu zmluvy o dodávke plynu
Následne je potrebné uskutočniť prihlásenie nového majiteľa, k čomu sú potrebné nasledovné údaje a doklady:


meno a priezvisko zákazníka
trvalé bydlisko
dátum narodenia
adresa poštového styku
kontaktné údaje (telefón, mail)
spôsob uhrádzania platieb (inkaso, prevodný príkaz, SIPO, PPPU)
č.bankového účtu zákazníka (ak si vyberiete bezhotovostný spôsob platenia)
predpokladaná spotreba v kWh (m3)
druh zazmluvnenej tarify
periodicita preddavkových platieb (Klasicky-mesačne, Pohodlne – štvrťročne, polročne, ročne)
výška preddavkových platieb
adresa odberného miesta
číslo meradla
stav meradla
dátum prihlásenia



Doklady k identifikácii potrebné pre uzavretie zmluvy


preukaz totožnosti k nahliadnutiu pri osobnom kontakte (napr. Občiansky preukaz, v prípade cudzieho štátneho príslušníka Cestovný pas, doklad o povolení trvalého pobytu a pod.)
kópia splnomocenstva, ak sa zákazník dal zastupovať

Zákazník môže


použiť formulár Žiadosť o zmenu odberateľa na odbernom mieste – prepis (http://www.spp.sk/download/zakaznici-dokumenty/Ziadost_o_zmenu_odberatela_na_OM_prepis.pdf)
uzavrieť novú Zmluvu o dodávke plynu

Prihlásenie môžete realizovať:


osobne, návštevou najbližšieho Zákazníckeho centra SPP,
písomne, zaslaním na adresu SPP, a. s.
faxom, na číslo 02/58 69 90 00,
e-mailom, na adresu zakaznickalinka@spp.sk, súčasťou ktorého bude naskenovaná vyplnená a podpísaná žiadosť o zmenu odberateľa na odbernom mieste a naskenovaný úmrtný list (ak sa zákazník dal zastupovať tak aj naskenované plnomocenstvo).

tieto informácie si mala v linku;)
tajnostkárka
03.10.09,17:54
ahha ďakujem prepáč ja som ešte trochu v šoku svokra sme pochovali len včera a neviem čo robiť ďalej a do dedičského konanie čakať nemôžem,.lebo je to veľký dom náročný na financie
alla66
03.10.09,18:08
prijmi úprimnú sústrasť
nič sa nestalo, zmenu môžeš uskutočniť okamžite, dnes, zajtra....