Palo38
03.10.09,20:32
Chcel by som sa spýtať,či mi bude hriať rebríkový radiátor keď mám prívod zo spodku a spiatočka je hore.(viď priložený obrázok)
karol.za
03.10.09,18:46
a prečo by nemal hriať ???
rátam,že sa jedná o ústredné kúrenie v uzatvorenom systéme

nehrial by v systéme etážového ústredného kúrenia,kde spiatočka ide samospádom naspäť do kotla
s pozdravom karol
patrixo
03.10.09,18:47
Ak mas obehove cerpadlo tak urcite... ale ak tam mas prirodzene prudenie, tak asi nie...
Palo38
03.10.09,19:00
Kúrenie je v 9 poschodovom činžiaku.Pred tým ako som išiel montovať radiátor tak stupačka bola tam kde je teraz spiatočka.Prerábali nám kúrenie a teraz je to naopak,takže aj ventily sú opačne.Stupačkový je nižšie ako spiatočkový.Nemal by som to prehodiť?Dať prívod hore(zo spodného ventilu) a spiatočku dolu?
patrixo
03.10.09,19:05
Kúrenie je v 9 poschodovom činžiaku.Pred tým ako som išiel montovať radiátor tak stupačka bola tam kde je teraz spiatočka.Prerábali nám kúrenie a teraz je to naopak,takže aj ventily sú opačne.Stupačkový je nižšie ako spiatočkový.Nemal by som to prehodiť?Dať prívod hore(zo spodného ventilu) a spiatočku dolu?

No tak v 9 poschodovom cinziaku je na 100% obehove cerpadlo... myslim ze by to malo fungovat