rotvik1965
04.10.09,06:22
Keď prerába jeden človek radiátory koľko by mohla byť cena práce. Ja som dostal fa na ktorej to je za dva dni práce 332€ to je 10.000Sk. Vymenil 5 radiatorov a expanznú nádrž. Aké sú názory a skúsenosti?
kero64
04.10.09,04:43
Neviem ako teraz, ale keď som ja robieval kúrenie, účtovalo sa za montáž výhrevného telesa max. 1000Sk. Neviem to posúdiť podľa zadaných info. Možno si účtoval zvlášť aj demontáž. Aké boli staré radiatory, či vymieňal aj ventily, či musel pripasovať potrubie, atď. Ťažko posudzovať, keď neviem, čo všetko bolo okolo toho. Ale ak iba prehodil päť radiatorov a expanznú nádrž, je to dosť.
220870
04.10.09,05:49
Záleží aj od toho v ktorom okrese Slovenska to bolo. Je iné vymeniť radiátor na prízemí 12 poschodového činžiaka a na malom RD.
pepsikova
04.10.09,06:52
..ja som platila za výmenu jedného radiatora(bez ventilu na odvzdušňovanie) 33€...hrozím sa účtu za ďalšie dva!!!
ciners
04.10.09,07:24
Keď prerába jeden človek radiátory koľko by mohla byť cena práce. Ja som dostal fa na ktorej to je za dva dni práce 332€ to je 10.000Sk. Vymenil 5 radiatorov a expanznú nádrž. Aké sú názory a skúsenosti?

Nechapem tej vete, dostal som fakturu. Cenu prace si predsa dohadujem vopred. Neviem si predstavit, ze zakaznika by zaujimala cena, az ked mu vytlacim fakturu.
10000SKK za 2dni je aj tak sialenost, aj keby to menil na 450m vysokom mrakodrape. Este sa bude tvarit, aku paradne odbornu pracu urobil,nie? Ak nemas na taku sumu zmluvu,tak ju jednoducho neakceptuj,ak mas,tak smola.
rotvik1965
04.10.09,08:17
V práci je demontáž starých, montáž nových, pripojenie bolo treba zvarať a rezať závity na každom. Pripojenie regulátorov tepla.
rotvik1965
04.10.09,08:23
Keď Ti budú tiecť radiátory a budeš mať malé dieťa, bude začiatok jesene a kúrenára čo stojí za to nezoženieš, tak Ťa nebude zaujímať cena len nech to už je hotové.
rotvik1965
04.10.09,08:24
rodinný dom
ciners
04.10.09,08:55
Keď Ti budú tiecť radiátory a budeš mať malé dieťa, bude začiatok jesene a kúrenára čo stojí za to nezoženieš, tak Ťa nebude zaujímať cena len nech to už je hotové.

mimotemy Ludske zmyslanie ma fascinuje. Denne mi prichadzaju dopyty na projekty,kde ludia si udavaju max.900eur. Na projekte robi aspon 5ludi a tym sa vycleni 900eur. Potom pride nejaky "odbornik" zapojit radiatory a bez brblania mu ludia vysolia 330eur.
jojkoz
04.10.09,09:50
Mne teraz dvaja za jeden den osadzali aj zapajali 8 radiatorov v podkrovi + mala prerabka na pripojeni kotla a zasobnika na TUV (robili s medou) - za pracu vzali 340 EUR
220870
04.10.09,10:19
Osadenie nových radiátorov na novostavbe účtovali cca1400 SKK minulý rok + kotol.To bolo vrátanie montáže celého kúrenia potiahnutia trubiek od kotla po radiatory,presekanie dier cez steny (tehlové)bez materiálu.Ale úplne iné je to pri výmene radiátorov .
rotvik1965
04.10.09,13:28
Tu je jedno či robili z meďou. Materiál je vyčíslený zvlášť.
stormcatcher
04.10.09,14:28
€ 20/h + material v BA
kero64
04.10.09,15:55
To čo som spomínal v prvom príspevku, tých 1000Sk bolo aj s montážou komplet rozvodov vrátane kotla. Iba pripojenie plynu bolo zvlášť. Skutočne to závisí od lokality. Partia, ktorá robila v Bratislave sa iba usmievala, keď sme im spomenuli naše ceny. A to sme si sami robili aj drážky v stenách pre vodu a aj pre kúrenie.
rotvik1965
04.10.09,18:19
Osadenie nových radiátorov na novostavbe účtovali cca1400 SKK minulý rok + kotol.To bolo vrátanie montáže celého kúrenia potiahnutia trubiek od kotla po radiatory,presekanie dier cez steny (tehlové)bez materiálu.Ale úplne iné je to pri výmene radiátorov .
Ďakujem za odpoveď. Ceny sú hrozné
rotvik1965
04.10.09,18:29
€ 20/h + material v BA
Ďakujem za presný údaj
rotvik1965
05.10.09,03:16
mimotemy Ludske zmyslanie ma fascinuje. Denne mi prichadzaju dopyty na projekty,kde ludia si udavaju max.900eur. Na projekte robi aspon 5ludi a tym sa vycleni 900eur. Potom pride nejaky "odbornik" zapojit radiatory a bez brblania mu ludia vysolia 330eur.
Ja brblem. Ale ceny sú také ako zisťujem. Tak ak chceš viac zarobiť buď aj Ty "odborník" na kúrenia. Tak Ti budú ľudia soliť 330€ za dva dni. A hlavne pred zimou.
dolfort
05.10.09,07:43
Ja som s mojimi dohodnutý na hodinovke, berú 7 €/hod.
jojkoz
05.10.09,10:36
Ja som s mojimi dohodnutý na hodinovke, berú 7 €/hod.
A je dohodnuty aj cas prace ? :D

Ja osobne radsej platim za celkovy vykon ako nejaku hodinovu sadzbu - sice sa niekomu potom moze zdat ze to maju pene rychlo zarobene za 1-2 dni roboty - ale pri hodinovej sadzbe si ich tam viem predstavit aj tyzden :D
dolfort
05.10.09,11:41
A je dohodnuty aj cas prace ? :D

Ja osobne radsej platim za celkovy vykon ako nejaku hodinovu sadzbu - sice sa niekomu potom moze zdat ze to maju pene rychlo zarobene za 1-2 dni roboty - ale pri hodinovej sadzbe si ich tam viem predstavit aj tyzden :D

Čas dohodnutý nie je, ale nemajú dôvod zdržiavať to.
Aj ja radšej platím úkolovo, ale títo chlapi sú takto zvyknutí. Čo ich pozorujem, tak sa neflákajú a robia aj rýchlo aj kvalitne. Spokojnosť.
kero64
05.10.09,12:16
Myslím, že je úplne jedno, či je platba hodinová alebo celková. Vždy je to o ľuďoch, ktorí tú danú prácu vykonávajú. Kto chce, ten sa pri hodinovke fláka a pri dohodnutej ponáhľa, len aby to bolo čo najrýchlejšie. V prvom rade je treba odviesť kvalitnú prácu, aby sa dotyčný potom nechytal za hlavu, keď si zakúri a odrazu má na stene alebo na podlahe mokrý fľak. Reklamácie sa potom točia ako na kolotoči. Je dobré si pred objednaním majstrov zistiť preferencie a podľa toho sa rozhodovať. Ušetriť pár Eur na práci sa môže vypomstiť neskôr na zle odvedenej práci a prípadné škody môžu byť oveľa vyššie, ako ušetrené peniaze.
rotvik1965
05.10.09,13:10
Myslím, že je úplne jedno, či je platba hodinová alebo celková. Vždy je to o ľuďoch, ktorí tú danú prácu vykonávajú. Kto chce, ten sa pri hodinovke fláka a pri dohodnutej ponáhľa, len aby to bolo čo najrýchlejšie. V prvom rade je treba odviesť kvalitnú prácu, aby sa dotyčný potom nechytal za hlavu, keď si zakúri a odrazu má na stene alebo na podlahe mokrý fľak. Reklamácie sa potom točia ako na kolotoči. Je dobré si pred objednaním majstrov zistiť preferencie a podľa toho sa rozhodovať. Ušetriť pár Eur na práci sa môže vypomstiť neskôr na zle odvedenej práci a prípadné škody môžu byť oveľa vyššie, ako ušetrené peniaze.
Súhlasím. Táto firma mi už robila radiatory do pristavby. Nic netecie 5 rokov. Preto som to dal im robit
rotvik1965
05.10.09,13:14
Čas dohodnutý nie je, ale nemajú dôvod zdržiavať to.
Aj ja radšej platím úkolovo, ale títo chlapi sú takto zvyknutí. Čo ich pozorujem, tak sa neflákajú a robia aj rýchlo aj kvalitne. Spokojnosť.
Presne tak "nemajú dôvod zdržiavať ho" ten čas. Lebo im utekajú inde zakazky. Dopredu povedali že to bude 2 dni a bolo to za dva dni.
rotvik1965
05.10.09,13:18
Jedna novinka. Susedovi menili dva radiátory menili rozmery na pripojenie a navárali novy rozmer trubky a pýtali 6.000,-Sk len za robotu. Tak to je uz dosť.
dad111
05.10.09,17:29
Pred časom sa tu riešil problém, či je lepšie platiť hodinovku, alebo na úkol. Aj tieto prípady jasne hovoria, že úkol je nevýhodný. Do ceny si započítajú aj dátum konca sveta. AK by u Vás boli na hodiny, pri náznaku flákania by ste ich vyhodili, prácu by urobili tak isto rýchlo, na kvalitu si musíte dohliadnuť tak či tak.
220870
05.10.09,17:42
Otázne je či niekoho kto je ochotný robiť na hodiny nájdete.Za tým úkolom je niekedy skrytých veľa vecí ..napríklad náradie ,tiež nieje nikto povinný ísť 2 hodiny tam a dve späť len preto aby vymenil jeden ventil v hodnote 5€.Ak tomu kurenárovi budete stáť ze chrbtom a mudrovať o tom či robí rýchlo alebo pomaly tak viac ho neuvidíte.Cenu si treba dohodnúť skôr ako začne robiť.Mňa skôr vytáčajú štátny zamestnanci ,ktorý vedia o robote veľké h.... a majú veľké vrecká otrčené do všetkých strán....
dad111
05.10.09,17:56
Všetci veľkí podnikatelia si najímajú drobných živnostníkov na svoje akcie na hodiny, musia mať aj tam svoje náradie a stoja nad nimi a naháňajú ich. Len máloktorý ujde. A je bežné, že toho drobného živnostníčka pošle veľký boss domov, bez vysvetlenia a zaplatenia.
V porovnaní s tým majú zákazku v rodinnom dome rozprávku.
O tie štátne zákazky je na počudovanie najväčší záujem. Veď nakoniec ten bakšiš sa dá do ceny aj s rezervou.
jojo164
11.10.09,17:44
Najlepšie je murárovi. Zoberie vercajch za pár eur, nahodí stenu (maltu musí namiešať a priniesť na tvar miesta šichta) a večer zoberie 150€.
Kúrenár ma vercajch za niekoľko stovie €, musí ovládať veľa vecí a poznať princíp prúdenia kvapalín. Mať veľmi dobrú predstavivosť (čo ako zapojiť aby to fungovalo a aj dobre vyzeralo) lebo projekt sa večšinou kreslí až po zapojení. A keď treba zaplatiť tak sa pomaly musí báť niečo zapítať. Predsa všetko čo vymyslel a zrealizoval sa schová pod omietku a nikto to neuvidí.
Je to môj názor. Každé remeslo má svoju cenu. Nikoho nechcem uraziť. Ale podľa mňa je to tak.
O pár rokou už remeslo nebude mať kto robiť. Každý chce dnes pracovať v kancelárii.
chandler
12.10.09,11:51
O pár rokou už remeslo nebude mať kto robiť. Každý chce dnes pracovať v kancelárii.


ved preto ma v amerike chlapik v kancli (nejake spracovanie udajov a pod.) tak polovicu toho co ten na stavbe :) a to bude aj tu. ak uz to nahodou aj nie je :)
katka s
06.12.09,19:32
Do mensieho noveho rod. domu mi kurenar robil komplet rozvod /med/ + 5 radiatorov + kotol: praca vsetko spolu za 250€. Vsetky rozvody osadil do steny, zasekavanie do steny som mu vsak dopredu pripravil...
220870
06.12.09,20:22
Najlepšie je murárovi. Zoberie vercajch za pár eur, nahodí stenu (maltu musí namiešať a priniesť na tvar miesta šichta) a večer zoberie 150€.
Kúrenár ma vercajch za niekoľko stovie €, musí ovládať veľa vecí a poznať princíp prúdenia kvapalín. Mať veľmi dobrú predstavivosť (čo ako zapojiť aby to fungovalo a aj dobre vyzeralo) lebo projekt sa večšinou kreslí až po zapojení. A keď treba zaplatiť tak sa pomaly musí báť niečo zapítať. Predsa všetko čo vymyslel a zrealizoval sa schová pod omietku a nikto to neuvidí.
Je to môj názor. Každé remeslo má svoju cenu. Nikoho nechcem uraziť. Ale podľa mňa je to tak.
O pár rokou už remeslo nebude mať kto robiť. Každý chce dnes pracovať v kancelárii.
Môj ,,murársky" vercajch má odhadom hodnotu cez 10 000 €.to nerátam veci okolo tohto remesla lešenie , výťah,poistky .... aj auto nabehá ročne cez 30 000 km.. za 8 rokov je na odpis ,nové stojí cez 15 0000€.
dolfort
07.12.09,06:40
Do mensieho noveho rod. domu mi kurenar robil komplet rozvod /med/ + 5 radiatorov + kotol: praca vsetko spolu za 250€. Vsetky rozvody osadil do steny, zasekavanie do steny som mu vsak dopredu pripravil...

Dobrá cena
TomasHC
07.12.09,08:26
Najlepšie je murárovi. Zoberie vercajch za pár eur, nahodí stenu (maltu musí namiešať a priniesť na tvar miesta šichta) a večer zoberie 150€.
Kúrenár ma vercajch za niekoľko stovie €, musí ovládať veľa vecí a poznať princíp prúdenia kvapalín. Mať veľmi dobrú predstavivosť (čo ako zapojiť aby to fungovalo a aj dobre vyzeralo) lebo projekt sa večšinou kreslí až po zapojení. A keď treba zaplatiť tak sa pomaly musí báť niečo zapítať. Predsa všetko čo vymyslel a zrealizoval sa schová pod omietku a nikto to neuvidí.
Je to môj názor. Každé remeslo má svoju cenu. Nikoho nechcem uraziť. Ale podľa mňa je to tak.
O pár rokou už remeslo nebude mať kto robiť. Každý chce dnes pracovať v kancelárii.

No, ako sa to vezme. Mne kurenar ponukol alternativu c. 1, kamos kurenar alternativu c. 2, predajca kurenarskych veci (tiez kamos) alternativu c. 3 a v manuale od vyrobcu Geminox bola doporucena alternativa c. 4.

Ak sa jedna o rychlokvaseneho kurenara, tak ten nevie zhola nic o prudeni, konvekcii a salani - robi len to co obkukal. A obkukat sa daju aj chyby...

Preto si vsetko co sa ide robit na dome nastudujem z viacerych zdrojov, konzultujem s odbornikmi a potom "majstrom" poviem ako to chcem ja, napriek ich odporucaniam...
vierca7
08.12.09,12:12
mne robil kurenar vymenu troch radiatorov v byte, vymienal trubky po zvisle trubky, rezal zavity na kazdej, stare radiatory sme sami demontovali. praca spolu s materialom bola za 500 Eur. trvalo to asi 4 - 5 hodin.
Danila
08.12.09,12:36
Dočítala som túto veľmi zaujímavú tému. Majstri živnostníci sa často prezentujú produktivitou práce japonskou, kvalitou práce slovenskou a cenou práce americkou. Úvahy o hodinovke a úkolovke sú absolútne nekonšruktívne, pretože vcelku ide o dohodu ceny za dielo. A stanoviť ju objektívne môže majster len ak neabstrahuje od žiadnej veličiny. Ak im to nehorázne okrádanie umožníme, tak nastane trend: ak dávajú ber, ak bijú utekaj!;)
lapejko
11.12.09,21:38
Môj ,,murársky" vercajch má odhadom hodnotu cez 10 000 €.to nerátam veci okolo tohto remesla lešenie , výťah,poistky .... aj auto nabehá ročne cez 30 000 km.. za 8 rokov je na odpis ,nové stojí cez 15 0000€.
Stúpol si u mňa nielen na cene. Už som si myslel, že to s tými investíciami furt len do roboty fakt preháňam no vidím,že sme viacerí. Vďaka.
ciners
12.12.09,09:02
Môj ,,murársky" vercajch má odhadom hodnotu cez 10 000 €.to nerátam veci okolo tohto remesla lešenie , výťah,poistky .... aj auto nabehá ročne cez 30 000 km.. za 8 rokov je na odpis ,nové stojí cez 15 0000€.
mimotemy

Teba si 220870 vazim, tak aby si toto nebral osobne. Teraz si predstav, ze jedna licencia autocadu stoji cca 5000eur, nejaky ten Nexis zakladne prutove prvky stali pred 4rokmi 20000eur, nejaky ten Mathcad 1500eur, dokopy bajocko 26500eur,len toto, to este nemam pocitac a kancelariu.....a to praca statika ZDALEKA nie je platena tak,ako murar,ci kurenar, ktori nemusia mat nad stolom slucku,keby sa cosi stalo (obrazne povedane)
220870
12.12.09,10:43
mimotemyCeny určuje trh.O tomto by sa dala písať celá téma,alebo pol stavebnej porady je tom čo kde kto odflákol,potom sa sem chodia poradiť ..................a ten najnovší softvér bude za 5 rokov na oné ......a bude treba kúpiť nový. a stále nové trendy materiály konštrukcie a to všetko treba dookola študovať učiť sa a dopĺňať a dokupovať ,,vercajch"lebo ,už teraz začína byť obrovský problém v kombinácach jednotlivých konštrukcíí a materiálov navzájom.Navyše zo Slovákov si zahraničné firmy začali robiť pokusných králikov.Chodia si sem skúšať nové materiály ktoré prezentujú v krásnych farebných katralógoch s kopou čarovných slovíčiek ktorým laik rozumie ako hus pivu.Predávajú niekoľkonásobne predražený šuvix zabalený do pozlátka a ak potom poskytnú slováčiskovi 50% zľavu škoda ďalej písať...mimotemy
Laco-monter
16.12.09,16:15
Zoberte vsetko naradie, spustite vodu zo systemu, opravte co treba,pripasujte co treba ,zaveste radiatory,utesnite a napustite system a nemusite platit nikomu ani cent. (!)

Aké jednoduche.
lapejko
17.12.09,20:09
Poteším škodoradostných: predvčerom mi v Humennom spred jedálne zo zamknutého LT-ka ukradol nejaký hajzlík dva kufre, sekacie kladivo Milwaukee a flexku Protool+všetko prísl. takže mám radostné sviatky keďže ma čaká zbytočný neplánovaný výdavok cca 1200 €. Policajti síce boli promptní ale vyšetrovateľ podotkol, že to bude stále horšie... Neviem si predstaviť ako takto ďalej fungovať, keď náradie je väčšinou v aute...http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif
lapejko
17.12.09,20:12
Dočítala som túto veľmi zaujímavú tému. Majstri živnostníci sa často prezentujú produktivitou práce japonskou, kvalitou práce slovenskou a cenou práce americkou. Úvahy o hodinovke a úkolovke sú absolútne nekonšruktívne, pretože vcelku ide o dohodu ceny za dielo. A stanoviť ju objektívne môže majster len ak neabstrahuje od žiadnej veličiny. Ak im to nehorázne okrádanie umožníme, tak nastane trend: ak dávajú ber, ak bijú utekaj!;)
Ja mám inú skúsenosť: slovenskí zákazníci vyžadujú americkú kvalitu za ukrajinské ceny!!!
ciners
17.12.09,20:38
Ja mám inú skúsenosť: slovenskí zákazníci vyžadujú americkú kvalitu za ukrajinské ceny!!!

Nepracujem vo vyrobe, ale v projekcii to same. Cim financne obycajnesi clovek, tym vacsia svina, bez urazky. Dopyt.sk-denne vtipy typu dopytujem individualny projekt na RD do 800eur....do 800eur maju architekti este sutazit?:D Ludi ntreba zdierat, nemusite mi nadavat. Ale individualny projekt za 800eur sa jednoducho neda.
jojkoz
18.12.09,05:19
Nepracujem vo vyrobe, ale v projekcii to same. Cim financne obycajnesi clovek, tym vacsia svina, bez urazky. Dopyt.sk-denne vtipy typu dopytujem individualny projekt na RD do 800eur....do 800eur maju architekti este sutazit?:D Ludi ntreba zdierat, nemusite mi nadavat. Ale individualny projekt za 800eur sa jednoducho neda.

No da-neda ;) - Je to relativne.

Ja SPOLU SO ZENOU zarobim za mesiac len mierne viacej ;)

To robi projektant na nom cely mesiac ? ( mimo toho ze vacsinu veci preberie z inych projektov ..)

Mame kapitalisticky trh - to jest ze ceny sa viacmenej reguluju sami.
Zaco su predajcovia ochotni predat a za co su kupujuci ochotni kupit.
ciners
18.12.09,08:53
No da-neda ;) - Je to relativne.

Ja SPOLU SO ZENOU zarobim za mesiac len mierne viacej ;)

To robi projektant na nom cely mesiac ? ( mimo toho ze vacsinu veci preberie z inych projektov ..)

Mame kapitalisticky trh - to jest ze ceny sa viacmenej reguluju sami.
Zaco su predajcovia ochotni predat a za co su kupujuci ochotni kupit.

Bez hadania,ok? Projektant nerobi ten projekt sam. Ak mate projekt na RD, je tam cca 5 podprojektov a piatim ludom by tych 800eur malo ist dokopy. A ano, robi na tom mesiac aj viac-na individualnom projekte RD+len vytlacit to vide na viac ako 100eur.
ciners
18.12.09,08:57
No da-neda ;) - Je to relativne.

( mimo toho ze vacsinu veci preberie z inych projektov ..)


Este sa mi nikdy nepodarilo urobit projekt, kde by som prerobil nejaky stary. To je len nejaka fama, co tu koluje na porade. Posuniete jednu stenu a zmeni Vam to kompletne rozlozenie sil v statike, kompletne to zmeni vystuze, vsetko. Nefunguje to tak lahko,ako sa zda. Ja si vazim pracu aj toho najposlednejsieho na stavbe, co tam beha s lopatou a snazi sa poctivo makat, preto nechapem tieto vylevy,kde sa praca architektov takto zhadzuje. Nie som architekt,len by ma potesilo,keby sa ludia naucili nezhadzovat cudziu pracu a vazit si ju.
kristinagabi
18.12.09,10:47
podla teba,ja mam naradie za par tisic eur,som murar,zivnostnik,a som rad ked vecer dostanem 40 eur,a robim kvalitnu pracu,treba to vyskusat!
kristinagabi
18.12.09,10:50
to som pisal Jojovi
ciners
18.12.09,11:05
podla teba,ja mam naradie za par tisic eur,som murar,zivnostnik,a som rad ked vecer dostanem 40 eur,a robim kvalitnu pracu,treba to vyskusat!

mimotemy
Zamestnanec to tazko chape, uctovnici myslim hej. Tych tvojich 40eur este musis zdanit a zaplatit odvody a si rad, ze si rad. Len ludia vidia asi tolko:on dostane 40 eur a ja len 30,ale neuvedomuje si, ze ma tych 30 eur v cistom.
ski555
18.12.09,16:58
no niekedy ma štve ako sa posudzuje,že ja zarobím mesačne 600 Eur a on má za týždeň 300-400 Eur.Ľahké počty u živnostníka,nebudem rozpisovať.Mne tiež niekedy víde 150 Eur na deň nahrubo položenej dlažby,lenže ďaľšíe dni dokončovačky a počty sú už inde,tak ako už bolo písané nezáviďme si,je to biedne.
jar88
18.12.09,19:33
pravdu máš, je to biedne a ešte len bude
Palusko.sk
19.12.09,13:38
Osobne si myslim ze momentalne vsetky prace tociace sa okolo stavebnictva su cista ryza. Je to dost nafuknuta nadhodnotena bublina, lebo je teraz taky trend, vsade sa stavia, vsetci robia rekonstrukcie. Ludia s vyskou zarobia o polovicu menej ako nejaky dlazdic co nema zakladnu dokoncenu, a zatial co on moze od 17 tich rokov hrabat na fuskach, intelektuali su na skole do 24 a nie su zarobkovo cinni...
A to som s otcom vykachlickovali dom, obaja amateri za 3 dni a usetrili 1000 euro co za to pytali majstri a bolo to mozno aj lepsie, kedze najst majstra (nie fushera co pyta za polozenie metra dlazby 15e) je dnes takmer nemozne, no cest pravym odbornikom ktori viem ze existuju.
Ale u nas je to tak, ze kazdy by chcel rychlo zbohatnut a niekto co 2x prepadol pyta za statie pri miesacke 3x viacej ako jeho spoluziak lekar alebo ucitel... no je mi z toho do placu.
Danila
19.12.09,14:06
Osobne si myslim ze momentalne vsetky prace tociace sa okolo stavebnictva su cista ryza. Je to dost nafuknuta nadhodnotena bublina, lebo je teraz taky trend, vsade sa stavia, vsetci robia rekonstrukcie. Ludia s vyskou zarobia o polovicu menej ako nejaky dlazdic co nema zakladnu dokoncenu, a zatial co on moze od 17 tich rokov hrabat na fuskach, intelektuali su na skole do 24 a nie su zarobkovo cinni...
A to som s otcom vykachlickovali dom, obaja amateri za 3 dni a usetrili 1000 euro co za to pytali majstri a bolo to mozno aj lepsie, kedze najst majstra (nie fushera co pyta za polozenie metra dlazby 15e) je dnes takmer nemozne, no cest pravym odbornikom ktori viem ze existuju.
Ale u nas je to tak, ze kazdy by chcel rychlo zbohatnut a niekto co 2x prepadol pyta za statie pri miesacke 3x viacej ako jeho spoluziak lekar alebo ucitel... no je mi z toho do placu.Trošku Ti osuším slzičky. Som investičiarka, bývalá tuláčka aj po stavbách. Ver, že postaviť dom, urobiť obklad, šplhať sa po lešeniach, dýchať svinstvo zo sadrokartónov, postaviť stenu aby nespadla, vysterkovať aby bolo rovné etc... nie je lízanie medu. Súhlasím, že zbohatnúť chcú takmer všetci. Rýchlo. Nezaslúžene. Rovnako murár, ako lekár. Pekné Vianoce.:)
svetluška
19.12.09,14:23
Lekári majú zabezpečené teplé miestečko a pomaly obchodujú so zdravím ludí ,niekedy mám dojem,že ludia ich ani nezaujímajú,len korunky do vačku bez dokladu aj na tie úkony,ktoré majú platené zdrav.poistovnami.Remeselník si musí všetko zohnať sám,vonku či prší,alebo sneží a mrzne,robiť od nevidíš do nevidíš ani ho deti nepoznajú a ešte mu aj nezaplatia faktúry a musí do toho dať peniaze rodiny.Vážim si prácu odborníkov lekárov v nemocniciach ale prakt.lekári sa niekedy nedajú porovnať ani s remeselníkom. Je to všetko o ľuďoch na akých natrafíme a týmto sa ospravedlňujem poctivým remeselníkom aj lekárom ktorých sa to netýka.Spokojné Vianoce prajem a všetci sa polepšime.
ciners
19.12.09,14:38
Ja som bohateho murara este nevidel, na stavarine ryzuju ini ludia ako murari,projektanti a remeselnici. Maju taky moderny nazov - developeri :D
Danila
19.12.09,14:42
Ja som bohateho murara este nevidel, na stavarine ryzuju ini ludia ako murari,projektanti a remeselnici. Maju taky moderny nazov - developeri :DNeverím...:)...tí druhí sú len bohatší a v teple.
ciners
19.12.09,16:32
trosku to prirovnam k mojej praci. Clovek vidi, ze staticky posudok stoji najlacnejsie cca 100eur. Prirodzene si mysli,ako mi je sveta zit, mat za 2-3hodiny prace 100eur. No len problem je, ze ja taky posudok nepisem kazdy den, napisem mozno 2 za mesiac. O tom je aj ta murarina, jednoducho murari nie su bohati :)
Danila
19.12.09,16:36
trosku to prirovnam k mojej praci. Clovek vidi, ze staticky posudok stoji najlacnejsie cca 100eur. Prirodzene si mysli,ako mi je sveta zit, mat za 2-3hodiny prace 100eur. No len problem je, ze ja taky posudok nepisem kazdy den, napisem mozno 2 za mesiac. O tom je aj ta murarina, jednoducho murari nie su bohati :)No veď sa nepaprč, ani developeri nevedia, či im odklepnú.... kasíno, tiež sa nebuduje každý deň.....chudáci.....čakatelia.....:)jednoducho aj developeri sú ach, jaj...
220870
19.12.09,17:13
Danila ak poznáte jedného jediného murára ktorý sa vyváža celý deň po Slovensku na mercedesy a živí sa vlastnými rukami na stavbe dajte vedieť.A ak aj poznáte tak chodte zarovno sním nahadzovať omietky.Ak sa po dvoch dňoch nepos...e od svalovice potom sa budeme baviť dalej.V monterkach ešte nikto nezbohatol.Nemýlte si slušných chlapov v monterkach s podvodníkmi v kravatách.
Danila
20.12.09,16:35
Danila ak poznáte jedného jediného murára ktorý sa vyváža celý deň po Slovensku na mercedesy a živí sa vlastnými rukami na stavbe dajte vedieť.A ak aj poznáte tak chodte zarovno sním nahadzovať omietky.Ak sa po dvoch dňoch nepos...e od svalovice potom sa budeme baviť dalej.V monterkach ešte nikto nezbohatol.Nemýlte si slušných chlapov v monterkach s podvodníkmi v kravatách.Milé moje čísielko. :)V škole, vlastne ešte v škôlke nás učili, že dvakrát meraj a raz strihaj!;)..... A keby si pozorne čítala, prišla by si na to, že Danilka ako prvá prácu rúk tu obhajovala. Tak ako sa vozia na meďákoch nepoctiví všelijakí....sa odvezie aj nepoctivý murár. Tých čestných som jasne označila ako ťažko pracujúcich. Nuž, práca kvapná, málo platná. Asi sa budeš musieť naučiť ma čítať, ak ma budeš chcieť aj citovať. Ja som vždy stála na strane RT. Nepochybne si šikulka, a vieš, čo skratka znamená. Nebyť jej, nie sú ani tí v meďákoch. Učili nás v škole, že oni tvoria hodnoty.:mee: Tí z RT. Tí druhí si ich užívajú....:confused: ......Pekné Vianoce aj Tebe.:)
ciners
20.12.09,16:46
Milé moje čísielko. :)V škole, vlastne ešte v škôlke nás učili, že dvakrát meraj a raz strihaj!;)..... A keby si pozorne čítala, prišla by si na to, že Danilka ako prvá prácu rúk tu obhajovala. Tak ako sa vozia na meďákoch nepoctiví všelijakí....sa odvezie aj nepoctivý murár. Tých čestných som jasne označila ako ťažko pracujúcich. Nuž, práca kvapná, málo platná. Asi sa budeš musieť naučiť ma čítať, ak ma budeš chcieť aj citovať. Ja som vždy stála na strane RT. Nepochybne si šikulka, a vieš, čo skratka znamená. Nebyť jej, nie sú ani tí v meďákoch. Učili nás v škole, že oni tvoria hodnoty.:mee: Tí z RT. Tí druhí si ich užívajú....:confused: ......Pekné Vianoce aj Tebe.:)

V celku sa da suhlasit, len tak okrajovo:
220870 je chlap :D a ty si z neho urobila babu :D
Danila
21.12.09,11:33
V celku sa da suhlasit, len tak okrajovo:
220870 je chlap :D a ty si z neho urobila babu :DTo ma mrzí, a ako veľmi. Chlapov si ja obchádzam. Hneď sa mi niečo nezdalo, žeby sa baba do mňa tak navážala:D......aj maltu som miešala, aj chlapom dlažbu vyhádzala ak bola zle položená, ale ani brvou nemihli.....:);)
patys
21.12.09,12:53
Kto by nechcel dnes byť za pol roka milionárom za rok nový dom a mercedes pri nom.dnes nevie alebo nechce nikto stupat pekne pomaly po schodoch ale rovno skáče poschodia.Pritom stačí uskromniť sa.Česť všetkým výnimkam.
pepa78
22.12.09,12:24
Ahojte, prosím vedel by mi niekto povedať koľko cca € si má človek pripraviť na podlahé kúrenie pri 80 m2 ??? Viem, že sa to nedá presne, stačí približne :-) alebo napíšte vaše ceny

Ďakujem
lapejko
25.12.09,05:15
Danila ak poznáte jedného jediného murára ktorý sa vyváža celý deň po Slovensku na mercedesy a živí sa vlastnými rukami na stavbe dajte vedieť.A ak aj poznáte tak chodte zarovno sním nahadzovať omietky.Ak sa po dvoch dňoch nepos...e od svalovice potom sa budeme baviť dalej.V monterkach ešte nikto nezbohatol.Nemýlte si slušných chlapov v monterkach s podvodníkmi v kravatách.
Ahojte, moje sedemročné LT-ko má celý podvozok s Mercedesa Sprinter A mám živnosť aj na murárstvo-ráta sa to???
rradoslavv
17.01.10,12:24
Ja som v decembri zaplatil za pripojenie 2 radiátorov 60,-€, radiátory boli pripravené na stene, trubky boli privedené, všetko bolo vysekané / ono to bolo v minulosti privedené do podkrovia, ale nazapojené / ...akurát pripojili trúbky z hliníkoplastu...jedno pripojenie mi kvapká a voda mi robí fĺak na strope o poschodie nižšie, ale oni teraz nemajú čas...aj by som to dotiahoľ, nebolo to lisované ale len zošróbované, ale ke´d je odborník taký drahý, nech sa stará...a neviem ako sa budú tváriť, keď budem žiadať zaplatit faktúru za malovanie...
sassenka
25.07.10,20:15
Zapojenie kotla + 13 radiátorov, samozrejme prispôsobenie trubiek = 650eur