jankohrasko1981
04.10.09,09:34
dobry den
mam chladnicku GORENJE RK 60358 DE energeticka trieda A+ ale zda sa mi ze zapina nejak casto...ma s tym niekto nejake skusenosti...?
dakujem
alla66
05.10.09,08:40
dobry den
mam chladnicku GORENJE RK 60358 DE energeticka trieda A+ ale zda sa mi ze zapina nejak casto...ma s tym niekto nejake skusenosti...?
dakujem
... v minulosti mi unikal freón, chladnička stále zapínala, menej chladila. Volali sme opravára, doplnil viackrát freón, nepomohlo. Chladničku sme vrátili do predajne a kúpili novú.
elpka
05.10.09,09:08
dobry den
mam chladnicku GORENJE RK 60358 DE energeticka trieda A+ ale zda sa mi ze zapina nejak casto...ma s tym niekto nejake skusenosti...?
dakujem

záleží aj na akom stupni ju máš nastavenú, čím ju máš na nižšom stupni, tak sa ti pri otváraní skôr vnútorná teplota oteplí a tým aj termostat častejšie zapína, ideálne je mať na 3 stupni. Môže to byť závadou termostatu, nakoľko tie kontakty v termostate môžu byť oslabené a on si častejšie zapína. Nepíšeš ako ju máš dlho...lebo aj pri zlom tesnení je zapínanie termostatu častejšie. A ako písala Alenka je možný aj únik freónu a ten zistíš tým, či sa ti prejavuje slabšie, alebo nerovnomerné chladenie. Ak sa ti bude zapínanie stupňovať, mal by si zavolať servisáka.
jankohrasko1981
08.10.09,10:48
vdaka...chladnicka je uplne nova....ale niekedy ju vypinam...ked niesom niekolko dni v byte...
xaxar1
08.10.09,18:53
vdaka...chladnicka je uplne nova....ale niekedy ju vypinam...ked niesom niekolko dni v byte...
Ak je chladnička nejakú dobu vypnutá, alebo nová a zapne sa, je normálne že kým vnútorné steny a uskladnené potraviny v nej nevychladnú na teplotu nastavenú termostatom chladnička častejšie vypína a zapína. Ak je chladnička poriadne plná, môže to trvať aj dlhšie, ale o to dlhšie potom budú intervaly zapínania a vypínania. Ak je chladnička prázdna, tak tiež častejši zapína a vypína, lebo sa nemá kde naakumulovať chlad. Ak by bolo v chladničke málo chladiaceho plynu, tak by bol dlho kompresor v chode a mala by problém dosiahnuť nastavenú teplotu, v takom prípade odporúčam reklamáciu.
misoft
08.10.09,21:48
A ako písala Alenka je možný aj únik freónu a ten zistíš tým, či sa ti prejavuje slabšie, alebo nerovnomerné chladenie

Podotýkam, že freón, ako skleníkový plyn a ničiteľ ozónu je zakázaný a chladnička Gorenje tejto triedy je bezfreónová.
Heni
21.10.09,05:18
jankohrasko, ako si to vyriešil s tým častejším zapínaním chladničky?
ja mám presne tento typ, Gorenje 60358 DW, a tiež sa mi zdá, že oproti mojej predchádzajúcej calexke táto zapína o dosť častejšie.
mám ju nastavenú na takmer minimum, ale chladí ako besná, maslá a margaríny mám riadne stuhnuté...
jankohrasko1981
22.10.09,13:47
ahoj tak este to nemam vyriesene..vies ja tu chladnicku zapinam iba ked som v byte..niekolko dni v tyzdni..a aj to mam nieco v chladnicke ale nic v mraznicke..a niekto mi tu pisal ze ked v chladnicke a mraznicke nic nemas tak sa nema kde naakumulovat chlad a preto casto zapina...ale ked ju mam zapnutu tak je tiez na minimum ale masla su tak primerane tuhe...nie na kost...ale aspon vidim ze nie som sam co si to mysli ze casto zapina....
Heni
23.10.09,17:23
ahoj tak este to nemam vyriesene..vies ja tu chladnicku zapinam iba ked som v byte..niekolko dni v tyzdni..a aj to mam nieco v chladnicke ale nic v mraznicke..a niekto mi tu pisal ze ked v chladnicke a mraznicke nic nemas tak sa nema kde naakumulovat chlad a preto casto zapina...ale ked ju mam zapnutu tak je tiez na minimum ale masla su tak primerane tuhe...nie na kost...ale aspon vidim ze nie som sam co si to mysli ze casto zapina....

ja mám teda primerane plnú chladničku a tiež napratanú mrazničku... takže príčina v tom, či je tam niečo alebo nie - v tom to nebude... :cool:
už som to skúšala podľa návodu aj "reštartovať", ale nejaký veľký rozdiel som nezbadala...
alla66
23.10.09,17:47
nemáš chladničku pri radiátore? alebo tesne pri stene?
jankohrasko1981
24.10.09,06:42
no vidis...mam..z jednej strany je policka hned pri chladnicke..a z druhej je stena asi 2cm miesta....ledva dvierka otvorim....
alla66
24.10.09,08:47
no vidis...mam..z jednej strany je policka hned pri chladnicke..a z druhej je stena asi 2cm miesta....ledva dvierka otvorim....
Dvierka na chladničke by sa mali otvoriť na 160°....odporúča sa ponechať voľný priestor 10 cm vzadu za chladničkou, detto po stranách chladničky a nad chladničkou 20 cm kvôli dostatočnému vetraniu...
tak isto teplo z radiátora nie je kóšer;)