warrior
04.10.09,14:19
Ahojte poraďáci, dúfam, že sa nenahneváte, že som sem vložil príspevok, ktorý tu s ničím nesúvisí. Ja mám ale problém, dali mi v škole úlohu, kde mám vypracovať projekt ,, ekonomický model A.s s využítím existujúcej S.r.o výrobného charakteru.
Viete mi niekto poradiť, čo tam hodiť? Aspoň nejakú osnovu, alebo neviem.....napadá vás niečo? Ďakujem za každý tip. Majte sa
Trip
04.10.09,18:27
no budes to musiet trosku priblizit o co ide - aky predmet, coho presnejsie sa ta tema tyka, atd... pretoze ten nazov mi absolutne nic nehovori...a.s. a s.r.o. su len 2 rozne a zaroven velmi podobne pravne formy pre podnikanie - obe mozu pravne 'zastresit' nejaku vyrobnu cinnost a to bez akehokolvek rozdielu v samotnej cinnosti.
warrior
06.10.09,07:28
Tak dajme tomu, že to bude predmet podnikania výroba súčiastok, čiže s.r.o by vyrábala súčiastky a ako by sa to potom premietlo, keby som chcel z s.r.o spraviť a.s
Trip
06.10.09,19:04
absolutne nijako - ako som ti napisal v mojom prvom prispevku, zmenila by sa iba pravna forma podnikania - na samotnu vyrobu suciastok by to nemalo absolutne ziadny vplyv. Cize inak povedane, ak by si mal 2 firmy, jednu sro a jednu as, a obe by vyrabali ronake suciastky, pouzivali by rovnaky material, kupovali by ho za rovnake ceny, mali by rovnaky pocet zamestnancov, ktorim by platili rovnake peniaze - proste obe firmy by fungovali uplne rovanko, len jedna by sa volala XY, s.r.o. a druha AB, a.s.
Skus sa spytat ucitela o co v tom zadani ide.
warrior
07.10.09,08:12
1. Ekonomický model a.s. s využitím existujúcej s.r.o. výrobného charakteru (brať do úvahy 5 akcionárov) . takto znie úloha, predpokladám, že bude chcieť nejaké rozdelenie akcionárov - kto koľko vložil, potom rozdelenie ziskov a tieto dristy.....charakteristiku s.r.o mám, a.s mám, tak teraz neviem ako ďalej....vravel mi, že to ma byť ako fungujúca s.r.o ktorej jeden z akcionárov a.s dá do nájmu nejaké výrobné pristory a z toho sa potom stane a.s alebo niečo také....ach.....tak dík, maj sa
LUBOvnan
27.11.09,09:57
warior mozem sa ta spytat podarilo sa ti nieco najst na tu pracu o ekonomickom modely?...ja mam tu istu temu a netusim co tam mam pisat :( ak mozes pomoz dik :)
warrior
27.11.09,17:14
ahoj, o téme som nenašiel nič, ale vypracoval som ju...trvalo to..z akej školy si?
LUBOvnan
28.11.09,07:39
chodim do presova na fakultu vyrobnych technologií...a co si tam pisal porad daco bo ja zatim mam len zalozenie a vznik akciovky a vznik S.R.O. treba to tam vobec?
LUBOvnan
28.11.09,09:07
viem ze to je asi blba zbytocna otazka ale tu pracu by si mi asi neposlal co?lebo mam to do utorka odovzdat a uplne netusim co tam mam dat...abo jak to mam spravit :(
LUBOvnan
28.11.09,16:43
cauko pocuj tak ako pomozes mi poradis daco abo mi neposles tu pracu?...nemozem posielat este sukromne spravy ta ti tu musim pisat...
warrior
28.11.09,16:47
ahoj, rád by som ti ju poslal, ale ja chodím tiež na tú školu, prvý ročník a nechcem robiť problémy sebe aj tebe, ak by sa zistilo že práce sú z jedného zdroja.
LUBOvnan
28.11.09,17:36
och skoda toho som sa bal ze budeme z rovnakej skoly :) ...no neva ta porad aspon obsah alebo osnovu ako to ma vyzerat prosimta co tam mam dat s cim zacat a tak ...
warrior
28.11.09,17:44
nedaj sa zmýliť, nemá to byť o tom, že len zmeniš právnu formu podnikania. zober si nejakú existujúcu s.r.o( to bude akože tvoj podnik) popíš čo robí, ako sa im darí, napíš nejaké jej know how, kde pôsobí a podobne( počet zamestnancvo, zákazky za rok a tak) ak nevieš - vymyslí si to. Tak potom jednoducho pričleň s.r.o ku a.s. s tým,že so svojím kapitálom, know how prejdeš ku a.s. - stanete sa silnejšími, viac zákazok a podobne. A.s môže napr. vyrábať, ty môžeš montovať spojíte sa dokopy a vytvoríte väčší celok napríklad. tak som to robil ja, čiže ty si pozmeň nejaké veci
LUBOvnan
28.11.09,18:16
joooj fajne neboj jasne ze nedam to iste... :) diky fest si mi pomohol :) a jak si riesil akcionarov bo ja som mal ze mam brat do uvahgy 5 akcionarov ...
LUBOvnan
29.11.09,07:17
pocuj to musim si vytvorit vlastny nazov firmy? ci mozem pouzivat aj nejaku co ozaj existuje? :)
warrior
29.11.09,10:27
môžeš použiť aj nejaku čo existuje, ja som dal svoju, lebo aj v skutočnosti podnikám popri škole, takže tak.....
akcionárov vyrieš tak, že si ponúkol obchodnú spoluprácu a akcie firmy nejakému kamošovi z inej firmy a on vloží do toho nejaké peniaze a tak bude mať podiel na zisku...daj tak 2,3 firmy - 2,3 kamošov a maš to.....tí traja a ty plus nejaký tvoj spoločník, a už ste 5 akcionári :)
LUBOvnan
29.11.09,15:42
fajne fajne kamo diky fest si mi pomohol ;) ked sa dakedy stretneme ta berem pivo :D
warrior
29.11.09,21:26
počuvaj, ako ak budeš potrebovať pomoc. 353 408 244, inak v škole som skupina MV 1 :D
Miško Špetís Špeťko
28.11.12,14:41
Zdravím páni :)

Dúfam, že ešte chodíte na tento blog :D
Stala sa mi vec, že som tiež z tej školy a náhodou mám tiež presne tú istú tému.
Je možné, že by ste mi ju jede z vás poslali??? :)
Nakoľko vy už máte ten predmet pár rokov za sebou, myslím, že by sa nič nestalo :)