beerkof
04.10.09,15:59
Pracujem na TPP u jednoho zivnostnika ktory predava fotoaparaty a vsetko prislusenstvo okolo fotenia. V zmluve mam uvedene, ze zamestnanec sa nebude zaoberat cinnostou ktora by bola v rozpore so zaujmami zamestnavatela a bez predchadzajuceho pisomneho povolenia nebude vykonavat za trvania pracovneho pomeru :
- ziadne obchody alebo podnikatelske cinnosti vo vlastnom mene alebo s inou osobou, ktore by boli zhodne alebo obdobne s predmetom cinnosti zamestnavatela ... .
Zamestnavatel ma predmety podnikania: Sprostredkovateľská činnosť; Sprostredkovanie obchodu, služieb a výroby; Kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi - maloobchod; Kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti - veľkoobchod.
Ak si zalozim zivnost a dam si predmet podnikania "Kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi - maloobchod" musim mat suhlas zamestavatela hoci by som napr. predaval mobilne telefony? Ak by som napr. predal pamatovu kartu ktora ide do mobilu ale da sa pouzit aj do fotoaparatu tak nieco porusujem? Za radu dakujem.