siamia
04.10.09,17:08
Dobrý den,

chcela by som vas poprosit o radu:

zacinajuca stavebna firma platitel DPH poskytuje ako sluzbu drobné upravy interiéru (napr. malovanie, montazne prace atd), pri ktorych spotrebuva urcity materiál.

Fakturuje nasledovne :fakturujeme Vam za drobné upravy interiéru spolu so spotrebovanym materialom. Avsak nerozpisuje material, polozkou ktora sa fakturuje sú drobne upravy interieru ako sluzba. Je to spravne?
Nie je potrebné vsetok materiál na faktúre rozpisovat,lebo ide niekedy o 50 srobov, skrutiek a hmozdiniek a cohokolvek, rozpis by bol velmi zdlhavy a komplikovany. No nie som si ista ci je to zhladiska DPH spravne.
Faktura je teda zauctovana ako sluzba na 311/602.

Materiál sa uctuje sposobom B, teda pri jeho nákupe ide rovno do spotreby a uctuje sa na 501/321,211. Blocky su vzdy zoskupene a oznacene ze patria k tej a tej fakture.

To je dalsia moja otazka, nakolko material sa nakupuje vzdy den, prip. 2 dni vopred a skladova evidencia sa nevedie. Citala som mnozstvo diskusii ci je potrebne viest sklad alebo nie. Nie je mi vsak dostatocne jasne ci je teda potrebne v tomto pripade viest sklad. Kto vie, prosim poradte.

Diky.
betka
04.10.09,19:40
Sklad je potrebné viesť.

K tomu materiálu: je potrebné urobiť aspoň súpis materiálu