mr.scorpik
04.10.09,17:40
Zdravim, chcel by som sa spytat na Vas nazor, mame vybrany projekt od Euroline-Kompakt 044. Chceli by sme zacat stavat buduci rok na pozemku 25x20m. Vacsinu veci svojpomocne-co sa bude dat. Ma niekto podobny dom, kolko priblizne vide material, ked cena na kluc sa pohybuje okolo 111.OOOEuro? Pozemok je v zastavanej casti ulice-vsetko je dostupne... Prosim o radu. Dakujem.
ciners
04.10.09,16:31
V tej podkrovnej spalni orientovanej na juh ti v lete prajem prijemne sny. V 1.NP, ked sa vam navsteva osprchuje v tej sprche v zadveri,prajem dobru imunitu voci nachladnutiu. Rodicovska spalna je bez balkona,ale hlavne,ze jedno z deti ma svoj balkon, bude mat v 15ke kde fajcit :)
Solove WC tam chyba, pre navstevy to nie je prave prijemne. Tod moj nazor, nechcem ta nim znechutit.
Napisem aj nejake plus-cena 1000eur
mr.scorpik
04.10.09,17:01
V tej podkrovnej spalni orientovanej na juh ti v lete prajem prijemne sny. V 1.NP, ked sa vam navsteva osprchuje v tej sprche v zadveri,prajem dobru imunitu voci nachladnutiu. Rodicovska spalna je bez balkona,ale hlavne,ze jedno z deti ma svoj balkon, bude mat v 15ke kde fajcit :)
Solove WC tam chyba, pre navstevy to nie je prave prijemne. Tod moj nazor, nechcem ta nim znechutit.
Napisem aj nejake plus-cena 1000eur
Dakujem za nazor. Samozrejme, ze to nebude presne podla toho, ako je to nakreslene v planoch, napr. na prizemi sprcha nebude vobec, v spalni pribudne okno, zrusia sa stresne okna a ked budu deti chciet, fajcit budu tak ci tak, ci im vytvoris podmienky alebo nie. Skor by ma zaujimala odhadovana realna cena svojpomocne, odborne prace necham odbornikom, ale co sa tyka veci ako elektrina, podlahy, obklady, strecha si porobim sam + kamarati...
Nepochopil som tu cenu... ???? 1000EUR
220870
04.10.09,17:07
Niečo podobné si známi svojpomocne postavil za 2 800 000 SKK.
ciners
04.10.09,17:23
Myslel som vyhoda projektu je 1000eur. Tazko ten dom hodnotit, to je aj vec subjektivneho vkusu, musi sa hlavne tebe pacit. Daj si pozor na to,aby si mal dole solo WC a balkon skor pre rodicov ako pre jedno dieta. Pre male dieta to moze byt nebezpecne a je mu to nanic, ty si tam mozes aspon zapalit, alebo so zenou si tam date stolicky a mozete trosku vegetit vecer.
Tu cenu domu: normalne si spocitaj v excely potrebne mnozstva materialu,tomu mozes priradit cenu za material a cenu za pracu, tak sa cca budes vediet odpichnut,kolko to asi vide. Tazko takto povedat kolko,ty vies, ake chces napriklad obklady a co si ves spravit sam.
ciners
04.10.09,17:28
Ako priklad ti napisem obklad kupelne: budes mat pocet stvorcov, v dalsom okienku cenu obkladu na stvorec, v dalsom cenu obkladania samotnej prace. Ponasobis to a scitas a dostanes cca co stoji obklad kupelne. Takto si mozes spocitat na dome vsetko. Ono sa to aj tak asi predrazi,ale cca budes vediet,co to vide.
plamen4
05.10.09,06:02
Ono to je ťažko. Ty sem hodíš projekt domu odklepneme ho že fajin a nakoniec na tvojom pozemku to ukáže..... orientácia....... Ja neviem, ja keď robím projekt domu, idem na pozemok, pozriem si okolitú zástavbu – tvar okolitých stavieb, ďalej pozriem pozemok orientáciu, členitosť, predstavu investora na oddychovú časť, hospodársku – garáž, sklad atď. Chcel som len povedať, že ťažko vyberať projekt, keď nevieme kde bude stáť. Projekt až na tú veľmi malú terasu – hlavne tie stĺpy – tam sa ti s odretými ušami mestí stôl a spáľňu podkrovnú na juh, tak budiš.
kabatik
05.10.09,06:20
To je nevýhoda tohto projektu. Postaviť na tak veľkej parcele a predpokladám aj peknej /nepoznám lokalitu/ katalógový projekt za 1000 Euro nie je dobrý nápad. Ak k tomu prirátaš osadenie objektu a prípojky , vyjde Ťa 1200 - 1300 EUR. Projekt na zákazku stojí od 1 700 - 2 200 Euro a máš dom podľa svojich predstáv. Myslím, že tá investícia asi 700 euro na takú vec sa oplatí. A to nepočítam prípadné úpravy projektu atď. Ľudia stavajú domy na 100 rokov a chcú ušetriť 1000 euro. Ak si ale kupujú televízor kľudne si aj 500 euro priplatia na FullHD aj keď to 90% zákazníkov vôbec nevyužije. Takí sme my!
mr.scorpik
05.10.09,08:14
Ono to je ťažko. Ty sem hodíš projekt domu odklepneme ho že fajin a nakoniec na tvojom pozemku to ukáže..... orientácia....... Ja neviem, ja keď robím projekt domu, idem na pozemok, pozriem si okolitú zástavbu – tvar okolitých stavieb, ďalej pozriem pozemok orientáciu, členitosť, predstavu investora na oddychovú časť, hospodársku – garáž, sklad atď. Chcel som len povedať, že ťažko vyberať projekt, keď nevieme kde bude stáť. Projekt až na tú veľmi malú terasu – hlavne tie stĺpy – tam sa ti s odretými ušami mestí stôl a spáľňu podkrovnú na juh, tak budiš.
Orientacia kuchyne spojenej s obyvackou je na juh, pozemok je siroky 20m a dlhy 25m. Je v zatastavanej casti obce a predtym sluzil ako zahrada. Pozemok je v rovine. Vedeli by ste mi poradit, za kolko priblizne by sme to dokazali postavit? Vacsina veci svojpomocne, pomaly.. Sme mladi par a samozrejme musim brat uver. Nieco mame nasetrene, chceli by sme brat uver z Rozvoja byvania. Uvazujeme mozno aj nad projektom na zakazku.. Ale nieco velmi podobne, ako tento projekt, mozno izby na juhu, s oknami do zahrady a spalna do ulice...
mr.scorpik
05.10.09,08:47
To je nevýhoda tohto projektu. Postaviť na tak veľkej parcele a predpokladám aj peknej /nepoznám lokalitu/ katalógový projekt za 1000 Euro nie je dobrý nápad. Ak k tomu prirátaš osadenie objektu a prípojky , vyjde Ťa 1200 - 1300 EUR. Projekt na zákazku stojí od 1 700 - 2 200 Euro a máš dom podľa svojich predstáv. Myslím, že tá investícia asi 700 euro na takú vec sa oplatí. A to nepočítam prípadné úpravy projektu atď. Ľudia stavajú domy na 100 rokov a chcú ušetriť 1000 euro. Ak si ale kupujú televízor kľudne si aj 500 euro priplatia na FullHD aj keď to 90% zákazníkov vôbec nevyužije. Takí sme my!
A v tej cene individualneho projektu (1700-2200eur) je aj osadenie objektu a prípojky? Navrtal si nam cervika do hlavy... Lebo v kazdom projekte je nieco, co nam nevyhovuje. Tu je toho sice minimum, ale aj tak by sme chceli racej detske do dvora s normalnymi oknami a spalnu do ulice so satnikom. Na tu terasu sme az teraz lepsie pozreli - co nam pisal plamen4 - 1,5 metra na terasu je naozaj malo..
alltracboy
05.10.09,09:30
stoji od 1700-2200...ale nenapisal si do :D len aby ten projekt za 2200 eur bol aspon tak dobry ako ten katalogovy za 1000.
kabatik
05.10.09,10:41
A v tej cene individualneho projektu (1700-2200eur) je aj osadenie objektu a prípojky? Navrtal si nam cervika do hlavy... Lebo v kazdom projekte je nieco, co nam nevyhovuje. Tu je toho sice minimum, ale aj tak by sme chceli racej detske do dvora s normalnymi oknami a spalnu do ulice so satnikom. Na tu terasu sme az teraz lepsie pozreli - co nam pisal plamen4 - 1,5 metra na terasu je naozaj malo..
Samozrejme , že aj s osadením a prípojkami.
kabatik
05.10.09,10:42
stoji od 1700-2200...ale nenapisal si do :D len aby ten projekt za 2200 eur bol aspon tak dobry ako ten katalogovy za 1000.
Myslel som od 1700 do 2200 euro. Prečo by nemal byť taký dobrý. Sused si dal urobiť a bol v pohode. Už býva.