Mel1001
05.10.09,07:48
Ahojte!Sociálna poisťovna od nás požaduje určité doklady, aby nam mohli odpustit zaplatenie penál.viete mi prosím poradit, kde si mam vypýtať potvrdenie o tom, ze nie sme dlznikom na zdravotné poistenie??to mam napísať do kazdej zdr.poist. žiadosť o vydanie toho potvrdenia, alebo ako?
Dakujem
Lenka1979
05.10.09,05:54
Ahojte!Sociálna poisťovna od nás požaduje určité doklady, aby nam mohli odpustit zaplatenie penál.viete mi prosím poradit, kde si mam vypýtať potvrdenie o tom, ze nie sme dlznikom na zdravotné poistenie??to mam napísať do kazdej zdr.poist. žiadosť o vydanie toho potvrdenia, alebo ako?
Dakujem

A aké doklady konkrétne od Vás požadujú? Pýtajú potvrdenia od zdravotných poisťovní?
Mel1001
05.10.09,05:58
ano,potvrdenie o tom, ze nie sme dlzníkom poistného na zdravotné poistenie
Zita5
05.10.09,06:05
ano,potvrdenie o tom, ze nie sme dlzníkom poistného na zdravotné poistenie


Napíšte si žiadosti na každú zdravotnú poisťovňu , kde platíte ZP a radšej asi ísť osobne toto potvrdenie vybaviť , myslím že by sa tým administratíva urýchlila .
Mel1001
05.10.09,06:09
Dakujem, a este jedna otázočka potvrdenie o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní si mozem íst vypýtať na úrad práce?alebo to si mám kde vybavit?
Zita5
05.10.09,06:16
Dakujem, a este jedna otázočka potvrdenie o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní si mozem íst vypýtať na úrad práce?alebo to si mám kde vybavit?

Navštívte , alebo zatelefonujte na Inšpektorát práce .Dohodnite sa čo potrebujete a tam Vás usmernia .
Mel1001
05.10.09,06:18
Dakujem
karpis
05.10.09,08:09
Dakujem, a este jedna otázočka potvrdenie o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní si mozem íst vypýtať na úrad práce?alebo to si mám kde vybavit?

Každá žiadosť o odpustenie penálov by mala obsahovať nasledujúce základné údaje a doklady:
· meno a priezvisko alebo obchodné meno žiadateľa
· bydlisko, miesto podnikania alebo sídlo žiadateľa
· rodné číslo a identifikačné číslo fyzickej osoby (IČFO) alebo identifikačné číslo organizácie (IČO) a identifikačné číslo zamestnávateľa (IČZ) žiadateľa
· výšku penále, ktorého povinnosť zaplatenia sa žiada odpustiť alebo znížiť
· odôvodnenie neplnenia odvodových povinností s uvedením skutočností, ktoré mali rozhodujúci vplyv na ich neplnenie
· čestné vyhlásenie žiadateľa o pravdivosti ním uvádzaných údajov v žiadosti a o vedomosti právnych následkov uvedenia nepravdivých údajov alebo nepravdivého čestného vyhlásenia
· hlavný predmet a odvetvie podnikateľskej činnosti
· prehľad poskytnutej štátnej alebo minimálnej pomoci za posledne tri po sebe nasledujúce fiškálne roky, vrátane uvedenia poskytovateľa

V prípade, ak žiadateľ v čase podania žiadosti je fyzickou alebo právnickou osobou, žiadosť ďalej obsahuje nasledujúce údaje a prílohy (doklady).výšku požadovanej pomoci
· údaj o ročnom obrate za predchádzajúce tri fiškálne roky a údaj o celkovej ročnej hodnote aktív, súvahu a výkaz ziskov a strát za uvedené obdobie
· údaj o počte zamestnancov
· výpis z obchodného registra nie starší ako tri mesiace alebo iný doklad o oprávnení na podnikanie, ak žiadateľ nie je zapísaný v obchodnom registri
· výpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace žiadateľa, ktorý je fyzickou osobou alebo osoby, ktorá je oprávnená konať v mene spoločnosti, ak žiadateľ je právnickou osobou.
· potvrdenie príslušného daňového úradu o tom, že žiadateľ nie je daňovým dlžníkom kolok 3€
· potvrdenie príslušného obecného úradu alebo mestského úradu, že žiadateľ nie je daňovým dlžníkom
· potvrdenie colného úradu o neexistencií pohľadávky z jeho strany voči žiadateľovi ( asi tiež kolok)
· potvrdenie o tom, že žiadateľ nie je dlžníkom poistného na zdravotné poistenie
· podľa § 2 ods. 4 zákona o štátnej pomoci preukázanie neporušenia zákazu nelegálneho zamestnávania na účely poskytnutia štátnej pomoci doložením potvrdenia príslušného inšpektorátu práce nie staršieho ako tri mesiace, v súlade so zákonom č. 82/2005 Z. z. o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov
· potvrdenie od bánk a stavebných sporiteľní, v ktorých má žiadateľ vedené účty, že nie je dlžníkom na účte, resp. že nie je povinnému poskytnutý úver, so splácaním ktorého je v omeškaní.
· formulár na oznámenie poskytnutia minimálnej pomoci Ministerstva financií Slovenskej republiky
sybila3
13.10.09,09:52
szčo prišlo zaplatiť penále zo SP, na základe splátkového kalendára splatiť všetko dlžné poistné aj dobrovoľné aj povinné, vlastne 2xto isté. Teraz mu prišlo zaplatiť 622 eur penále, ale dole je napísané, že ak splňa podmienky na odpustenie penále, tak podľa § 293 ap mu budú odpustené, ale v § 293 nič také nie je písané. tak neviem aké sú to podmienky. napíšem len žiadosť o odpustenie penále?
dasasopi
18.11.11,09:09
Prosím Vás, neviete kam /vyššie/ by som mohla ešte podať žiadosť o odpustenie penále na SP. Pani v mieste podnikania zo SP mi vravela že na to nemajú žiaden paragraf aby nám mohli odpustiť a nevyhovela nám. Myslím, že v dnešnej dobe je každý rád že ich má zaplatené aj keď neskôr. Načo potom majú tlačivá žiadosti o odpustenie na stránke.
Ďakujem Dáša