iskander
05.10.09,08:07
Ahojte,
neviem ci sa tato tema hodi sem,alebo do casti zateplenie, ale stojim pred dilemou, tka by som chcel poziadat znalcov aby poradili. Ide o to ze sme pred 9 dnami robili potery, a o 3 dni chceme robit omietky a zaroven robit zateplenie z EPS. Ale vsimli sme si ze na viacerych miestach v dome je prvy rad tehal porotherm 38 este vlhka..Teda neviem ci jw to fakt vlhke, kedze na dotyk sa to neda zistit, alebo tam len zostali flaky, kedze stavba uz niekolkokrat premokla. Ale steny mali 3 mesiace nato aby sa ususili, tj. stavba bola pod strechou a otvorena 3 mesiace. Preto nechapem ako by tie steny este mohli byt mokre.Harmonogram bol nasledovny:
- April:murovanie stien
- Jun: Veniec:
-Zaciatok Jula: Strecha
- 20. september: okna
- 28. sept: poter

Podla vas by bolo mozne robit tie omietky a zaroven zateplovat ak by som zabezpecil potrebne vetranie? Alebo tym riskujem plesen?Mozem dajako odmerat co tie steny su fakt mokre? Chcel by som byvat v dome uz tento rok, a to si bez zateplenia neviem predstavit, kedze na stenach murovanych z tehal su miestami drobne medzeri, kedze s tehlou sa neda na 100 % presnost murovat. Jeden poradak mi uz poradil nezateplit, ale ja som zvedavy aj na nazor inych. Vas nazor?Dakujem