lussika
22.08.05,15:10
ahojky,
chcela by som sa spytat, aky mate nazor na to, ked zivnostik v JU, pouziva bezny ucet pre FO-obcanov a nie FO-podnikatelov...je to napadnutelne?
janka37
22.08.05,13:14
lussika, skús si pozrieť túto tému:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=2207&highlight=bankov%FD+%FA%E8et
Je to tam rozobraté zo všetkých strán :)
Janca
22.08.05,13:16
Nerobila by som to, miešajú sa súkromné náklady s firemnými, je to napadnuteľné, tak isto ako cez firemné účty preháňať súkromné záležitosti, to radšej robiť všetko cez pokladňu. Nie nadarmo sa tomu hovorí "osobný" a "podnikateľský" účet.
Takže ja nedoporučujem, ale ak na tom vlastník trvá, treba ho na toto upozorniť. Dokazovanie bude na ňom.
Paula
22.08.05,13:16
Podnikateľ by mal používať predovšetkým podnikateľský účet. Uvádza ho na tlačivách pre DÚ, poisťovne, atp.
lussika
22.08.05,13:16
dakujem :)
dada909
22.08.05,13:17
napadnutelne asi nie, ale je to neprehladne a stazuje to pracu uctovnika rozlisovat vsetky polozky - ci su sukromne,alebo firemne
durisovad
22.08.05,13:22
Ani ja by som nedoporucovala prehanat firemne financie cez sukromny ucet. Vedenie uctu nie je lacne. Ja pouzivam na firemne zalezitosti len pokladnu. Nie je povinnost drzat firemny ucet (u malych zivnostnikov).
lussika
22.08.05,13:28
ide hlavne o to, ze zatial z toho uctu ide jedna platba za dod. FA a jedna za odber. FA a zbytok je sukromne a bankove poplatky nemusia ist do nakladov...takze poklada za zbytocne zakladat dalsi ucet...len som presne nevedela, ci je to mozne nejak pokutovat...
JanaF
24.08.05,16:13
Pokial zivnostnik nema na tomto ucte dane inkaso na sukromne ucely, tak je to akceptovatelne:) Bavila som sa na tuto temu na danovom a bolo mi povedane, pokial nema z tohto uctu trvale zrazky je to akceptovatelne:D
lussika
25.08.05,05:33
...inkaso tam nema, ale plati z neho obcas nejake sukromne veci
liba2
25.08.05,05:43
ahojky,
chcela by som sa spytat, aky mate nazor na to, ked zivnostik v JU, pouziva bezny ucet pre FO-obcanov a nie FO-podnikatelov...je to napadnutelne?Na charaktere účtu nezáleží. Tu je dôležité to, aby sa účet nepoužíval aj na súkromné úhrady.
Zita5
25.08.05,05:50
Doporučila by som otvoriť si podnikateľský účet . To že či je to napadnuteľné alebo nie , na to sa netreba spoliehať , lebo raz motyka vystrelí..... . Už z vlastných skúseností a aj zo skúseností na PORADE vieme , že nie sú daniari všetci rovnaký . Jednému to prejde, ale druhému nie . Neviem o čo sa jedná podnikateľovi , ale myslím si , že to stojí za to oddeliiť si platby z podnikania od platieb súkromných . Ak náhodou dostane nejaké peniaze na ten svoj osobný účet ako príjem na BÚ som zvedavá , ako to potom bude oddôvodňovať , že čo je to za príjem . Podľa mňa nie je to správne .Takže moje tradičné je to na podnikateľovi a jeho rozhodnutí .