boitana
22.08.05,15:38
sme najomcovia-mame strojne zariadenie na leasing,viem ze od 1.1.2004
odpisuje majetok jeho ekomonicky vlastnik,lenze my tento leasing znovu davame do podnajmu zo suhlasom leasingovej spolocnosti teda prenajimatela
prosim Vas o poradenie,pripadne o rozdebatovanie -dakujem
otazka ? -kto odpisuje HIM najomca-ktory ho nepouziva?alebo podnajomca ktory ho pouziva?
Jana Acsová
22.08.05,13:41
Zatiaľ tu nevidím položenú otázku.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
boitana
22.08.05,13:59
mala som na mysli kto odpisuje him najomca ?,alebo podnajomca?
účtovník 007
22.08.05,14:11
Myslím si, že vlasnícke právo po skončení leasingu prejde na Vás. Vy leasovanú vec ďalej prenajímate, ale po skončení leasingu im ju neodpredáte. Odpisovať budete VY. Predpokladám, že podnájomcovi mesačne účtujete určitú sumu a vy účtujete o leasingu a máte predmet leasingu zaradený v majetku. My máme takto v podnájne predajné stánky a odpisuje ich spoločnosť, ktorá nám ich prenajíma. Ja účtujem mesačne fa za prenájom stánkov.
boitana
23.08.05,08:47
SUHLASIM S VAMI,ALE KLIDNE IM HO MOZEME PO SKONCENI LEASINGU ODPREDAAT,ALE TO JA PREDSA TERAZ NEVIEM,ANO KAZDY MESIAC IM UCTUJEM NAJOM,JE UZATVORENA ZMLUVA NA URCITY POCET MESIACOV-/na dobu trvania neseho leasingu je to naviazane/ ZE SI HO POTOM ODKUPIA ALE TAKISTO KLIDNE ZAJTRA MOZU VRATIT STROJ -dakujem za odpoved aj ja mam taky nazor ako vy na to