belo72
05.10.09,11:58
Dovolujem si nahodit novu temu zameranu na tych co nevedia s cim zacat podnikat alebo hladaju nejaku formu spoluprace. Asi ste si vsimli ze kazdy "5" prosi o radu s cim ma zacat podnikat. Na druhej strane sme tu aj taky co hladaju v nejakej forme spolupracovnikov, pripadne maju moznost tymto ludom pomoct. Bol by som rad ak by tu boli prispevky s konkretnymi ponukami s nejakym popisom samozrejme bez nazvu fi a znacky / napr. predavam hrnce - no znacku a fi neuvadzat /. Adresy a linky by si zaujemca vyziadal cez SS. Dufam ze to bude prijatelna forma pre vsetkych a ze tato tema bude napomocna.
Lianka
05.10.09,10:04
Belo, s tvojim napadom nesuhlasim z tychto dovodov:

Ohladom toho, v com podnikat, je cela tato rubrika - preco to teda zuzit len na jednu temu, ktoru casom moze byt siahodlha?

Pises konkretne ponuky, napr. predavam hrnce - to mi znie uz ako propagacia, podla mna to patri do inzercie. Podobne aj oznamy tipu: Hladam niekoho na spolupracu - na to je tiez rubrika v inzercii.

Preco SS? Porada je otvorena pre vsetkych a prave o to ide, aby sa nazory a rady zverejnovali aj pre potreby druhych. SS nema sluzit ako doziadanie si dalsich info, ide skor o sukromne spravy.
belo72
05.10.09,10:33
Prave pre to ze je cela rubrika o podnikani konkretne prilezitosti by mozno nebolo od veci mat pod jednou strechou. Ja viem ze sa to javi ako inzercia ale ak niekto napise ze potrebuje poradit s cim podnikat a niekto mu odpise ze predava hrnce ci nema zaujem je to to iste pripadne sa musi skryvat za nieco ako ja viem s cim zacat napis mi. Samozrejme nechcem aby sa tu pisali inzeraty a ak je to nejaka hlupost aspon to budeme moct prebrat a poradit ci sa do toho pustat.
vlado761
05.10.09,15:59
Ponúkam obchodné zastúpenie maloobchod veľkoobchod.
Odbor stavebníctva ( parapety, tieniaca technika zatepľovacie programy atď ) maloobchod napr. náradie , záhradkárske potreby.
Momentálne sa zaoberám predajom a montážou plastových okien a pod..
bolacka
06.10.09,04:27
myslim si ze takto bude v jednej teme jeden velky bordel a mnohym ludom sa stane ze nebude ragovane na ich ponuky..preto je naozaj dobre tak ako to je spravene, ze je konkretne kategoria na podnikatelske napady, kde sa aj realne ludia pytaju s cim podnikat a vzdy dokola im je opakovane ze to by mali vediet oni sami a pokial by mal niekto vo vacku super napad urcite ho nebude prezentovat potencionalnej konkurencii na porade, ktora by sa mohla napadu chopit a profitovat z neho..
..tiez na porade existuje samostatna tema nielen inzercie ale o spolupraci, cize myslim ze ako napisala Lianka, kvoli tymto dovodom je tato tema uplne zbytocna...
belo72
06.10.09,07:02
Vsimol som si ze niektore veci na porade su dookola opakovane ako by to niekoho bavilo. Super napad samozrejme nikto nikomu neprezradi ale nemyslim si ze ludia potrebuju prave to - mozno chcu len nieco robit aby uzivili rodiny a ked im namiesto pomoci napiseme ze tu im nikto neporadi tak to nie je najlepsie a pritom urcite su tu ludia co by im pomohli. Nebudem sa natahovat ci tato tema ma alebo nema vyznam kludne to zruste - bol to len napad.
bratko gabo
06.10.09,07:23
suhlas
bolacka
06.10.09,07:32
Vsimol som si ze niektore veci na porade su dookola opakovane ako by to niekoho bavilo. Super napad samozrejme nikto nikomu neprezradi ale nemyslim si ze ludia potrebuju prave to - mozno chcu len nieco robit aby uzivili rodiny a ked im namiesto pomoci napiseme ze tu im nikto neporadi tak to nie je najlepsie a pritom urcite su tu ludia co by im pomohli. Nebudem sa natahovat ci tato tema ma alebo nema vyznam kludne to zruste - bol to len napad.
na margo toho ze miesto toho aby dotycnym niekto napisal v com maju pdonikat vsetci odpisu len ze tu im nikto neporadi:

ako prepac ale pokial clovek miesto toho aby si precital nejake veci na nete a trocha pohol rozumom, prve co urobi, pride sem a a ide sa pytat v com je najlepsie podnikat-takym ludom by som fakt ani neodporucala podnikat..ak niekto chce podnikat tak to chcenie sa bude aj pokusat previest do nejakej realnej roviny..

ja som zacala najskor zacinat rozmyslat nad tym v com chcem podnikat a prisla som na tuto stranku ked som potrebovala informacie hlavne o zakladani firmy, daniach a uctovnictve-co je aj primarne zameranie tejto stranky..tu ti nikto neda kecalkom patent na rozum..

..a ohladom tvojej temy..napad dobry, ale je tu uz raz pouzity..ak sa tema ujme bude to len dobre..poradaci co to tu sleduju reagovali na to ze to asi nebude mat cenu a zbytocne sa tu vytvaraju duplicitne temy..pekny den zelam:)
belo72
06.10.09,08:09
na margo toho ze miesto toho aby dotycnym niekto napisal v com maju pdonikat vsetci odpisu len ze tu im nikto neporadi:

ako prepac ale pokial clovek miesto toho aby si precital nejake veci na nete a trocha pohol rozumom, prve co urobi, pride sem a a ide sa pytat v com je najlepsie podnikat-takym ludom by som fakt ani neodporucala podnikat..ak niekto chce podnikat tak to chcenie sa bude aj pokusat previest do nejakej realnej roviny..

ja som zacala najskor zacinat rozmyslat nad tym v com chcem podnikat a prisla som na tuto stranku ked som potrebovala informacie hlavne o zakladani firmy, daniach a uctovnictve-co je aj primarne zameranie tejto stranky..tu ti nikto neda kecalkom patent na rozum..

..a ohladom tvojej temy..napad dobry, ale je tu uz raz pouzity..ak sa tema ujme bude to len dobre..poradaci co to tu sleduju reagovali na to ze to asi nebude mat cenu a zbytocne sa tu vytvaraju duplicitne temy..pekny den zelam:)

Musim suhlasit ze su tu aj taky co pride ze v com ma podnikat ked mam telefon a 1000€ aby z neho bol milionar a nema o nicom ani sajnu. Takym som aj ja radil aby sa do nicoho nepustali :) Ale su tu napr. aj taky co chcu otvorit kozmet. salon a zhanaju dodavatelov a nevedia na koho sa obratit. Alebo niekto je stavbar a nevie co by mohol robit v jeho obore a mozno tu by nasiel nieco co by mu pomohlo.
Co sa tyka fi. tak ja som si zalozil aj bez porady co sa tyka dani mam uctovnicku a ked nieco neviem tak zbehnem na urad a tam sa na to opytam aby som nemal zbytocne problemy.
Co sa tyka porady pokial je zamerana len na zakladanie fi. ,dane tak tu nemam asi co robit - zrejme som sa mylil ze je to aj o inych problemoch ktore trapia ludi. A ty kecalkovia ako ich nazyvas mozno su v niecom odbornici ale nevedia ako a s cim zacat a naivne si myslia ze im tu niekto pomoze. Ako som pisal pokial tema nema vyznam treba ju zrusit nic sa nedeje.
vlado761
06.10.09,08:33
...a namiesto toho sa tu zase vypisujete ze to nema zmysel, nepatri to sem a tam a pod..
ze sa niektore veci opakuju a pritom pisete vy sami dookola.
Ak nemate zaujem o tuto temu neviem naco sa do nej vobec zapajate. Zrejme sa nudite
Lianka
06.10.09,12:23
Temu som uz nahlasila moderatorovi, on rozhodne, co sa s tebou stane dalej.

Otazky sa opakuju preto, ze novacikovia alebo aj ini namiesto toho, aby najprv vyhladali, ci sa problematiku uz riesila, zadaju hned novu otazku. Malokto z novych asi cita Etiketu Porady. Tie pravidla neurcujeme my, len sa im podriadujeme, prisposobujeme. A ocakava sa to od vsetkych, ktori na Poradu chodia.
Lianka
06.10.09,12:26
belo, mas pravdu v rom, ze je tu viac ludi, ktori sa venuju daniach a uctovnictvu a preto sa v tychto oblastiach skor dozvies odpoved na otazku, ktoru polozis, ako napr. v teme podnikanie. Najma ak ide o uzko zameranu otazku (ako napr. spominas: stavbar, kozmenitck salon), je mensia pravdepodobnost, ze tu najdes niekoho, kto je znaly tejto problematiky, idealne ak sam tuto cinnost prevadzkuje.
belo72
06.10.09,12:43
Kazdopadne tuto temu treba zrusit alebo vycistit od nasich komentarov peto ze sa minula povodnemu zameru tj nejaka konkretna ponuka a pripadne odozva a komentar.
Don133
06.10.09,16:23
Temu som uz nahlasila moderatorovi, on rozhodne, co sa s tebou stane dalej.

Otazky sa opakuju preto, ze novacikovia alebo aj ini namiesto toho, aby najprv vyhladali, ci sa problematiku uz riesila, zadaju hned novu otazku. Malokto z novych asi cita Etiketu Porady. Tie pravidla neurcujeme my, len sa im podriadujeme, prisposobujeme. A ocakava sa to od vsetkych, ktori na Poradu chodia.

lianka, tomu hovorim pragmatický prístup....prípadne by mohla byť ešte sekcia take"poradacke referendum", kde by sa mohli jednoduchým hlasovaním vyjadriť aj členovia, či je o zmenu záujem a moderator by mal aj podklad pre svoje rozhodnutie....
Don133
06.10.09,16:28
Ako naozaj v téme nápady na podnikanie tie otázky sú na pousmiatie....najradšej by som tam niektorým odpísal, že najtažšie sa zarába prvý milion potom to už ide samo :)))...teda v súlade aká otázka taká odpoved...:)
Belo 72 sa aspon snaží dať pre tie zabludené duše konkretne návrhy...ťažko povedať, ale stálo by to zapokus...ked sa to uberie iným smerom ako je to zamýšlané môže sa to uzavrieť...
belo72
07.10.09,07:12
Ako naozaj v téme nápady na podnikanie tie otázky sú na pousmiatie....najradšej by som tam niektorým odpísal, že najtažšie sa zarába prvý milion potom to už ide samo :)))...teda v súlade aká otázka taká odpoved...:)
Belo 72 sa aspon snaží dať pre tie zabludené duše konkretne návrhy...ťažko povedať, ale stálo by to zapokus...ked sa to uberie iným smerom ako je to zamýšlané môže sa to uzavrieť...

Vdaka za podporu - aspon niekto chape o co tu ide - len problem je ze ak by to aj zostalo tak na ktorej strane bude nieco konkretne k teme ? :)
Lenka N.
16.10.09,08:39
možno je pre nových podnikateľov najbezpečnejšie začať s osvedčenou značkou, je tu dosť veľká ponuka - služby, B2B, fast food ... dobré na tom je, že ťa zaučia a máš ich stálu podporu
j.sch
18.10.09,03:24
Musim suhlasit ze su tu aj taky co pride ze v com ma podnikat ked mam telefon a 1000€ aby z neho bol milionar a nema o nicom ani sajnu. Takym som aj ja radil aby sa do nicoho nepustali :) Ale su tu napr. aj taky co chcu otvorit kozmet. salon a zhanaju dodavatelov a nevedia na koho sa obratit. Alebo niekto je stavbar a nevie co by mohol robit v jeho obore a mozno tu by nasiel nieco co by mu pomohlo.
Co sa tyka fi. tak ja som si zalozil aj bez porady co sa tyka dani mam uctovnicku a ked nieco neviem tak zbehnem na urad a tam sa na to opytam aby som nemal zbytocne problemy.
Co sa tyka porady pokial je zamerana len na zakladanie fi. ,dane tak tu nemam asi co robit - zrejme som sa mylil ze je to aj o inych problemoch ktore trapia ludi. A ty kecalkovia ako ich nazyvas mozno su v niecom odbornici ale nevedia ako a s cim zacat a naivne si myslia ze im tu niekto pomoze. Ako som pisal pokial tema nema vyznam treba ju zrusit nic sa nedeje.
Možno maš pravdu .......... ja viem predávať kvety ale neviem si poradiť s inshopom a ponúkam spoluprácu na prevadzkovanie niečoho podobneho .......... ty makaš vyrtualne , ja fyzicky a podla dohody sa podelíme......... takže stačí ked vieš ..... ja ti dam napad a zarabajme ........ zatial len eura , potov viac euro a potom sa uvidí.........