Sasa27
05.10.09,13:08
Dobry den,

momentalne vlastnim Peugeot 206, rocnik 2000 a vazne rozmyslam nad tym zeby som ho vymenila za nove auto. V podstate sa rozhodujem medzi tromi autami a zaujimali by ma Vase skusenosti a odporucania.
Mazda 2, Ford Fiesta, Toyota Yaris.
Nemam specialne poziadavky na auto,prilis casto nejazdim dlhe trasy, vacsinou len do prace a spat a sem tam niekam mimo.Preto rozmyslam nad benzinovym motorom 1,3 alebo 1,25 v pripade fiesty.Citala som si nejake recenzie a z toho najlepsie vychadza Yaris, potom Mazda 2 a nakoniec Fiesta. Tak neviem.
A este by ma zaujimalo ci by niekto vedel odhadnut co by som mohla pytat za moje stare auto. Je to 2,0 Hdi, ma najazdenych 160 000 km,vymene rozvody,spojka,vyfuk prave bola striekana kapota ale to len preto ze tam boli dobky od kamienkov a nechcela som aby zacala kvitnut hrdza.Bolo burane raz a to jeden mily chlapec buchol do kufra, auto opravene a kufor vymeneny.Okrem toho ma trosku suchnuty zadny blatnik,nejaky mily cloviecik cuval z parkoviska a nemienil sa priznat :)) co sa tyka vybavy, ma 6 airbagov,automaticku klimatizaciu,ktoru treba doplnit,prezutie,letne na liatinovych diskoch,dazdovy senzor,cd s mp3 JVC mnou kupovane,predne elektronicke okna,elektronicky ovladane spatne zrkadla,plysove sedadla, predpriprava na vyhrievanie sedadiel.
Moja predstava by bola okolo 4200 eur, ale neviem ci je to nadhodnotene alebo podhodnotene.

Za odpoved vopred dakujem
FugAn
05.10.09,11:12
Ohľadom ceny skús sa najprv opýtať priamo u predajcu Peugeot. Teraz u nich prebieha akcia, že za staré dostaneš viac 1000-1500 € ako je jeho reálna hodnota a zober buď 207 Cool alebo 206+.
Sasa27
05.10.09,12:24
videla som tu akciu,ale neviem ci prave peugeot je dobra vola, vraj francuza nie. ja neviem, mne sa peugeoty vo vseobecnosti pacia...ktovie kolko by mi za nu dali...mozem skusit sa spytat..
camozzi
05.10.09,12:39
Peugeoty a Citroeny maju pomerne dlhu zivotnost motora, nizku spotrebu a velku servisnu siet. Je to taka francuzska Skodovka. Po dlhsej dobe a vytazeni motora, su (aspon Peugeoty) take "olejnicky" a su narocnejsie na olej. Na tvojom mieste by som znacku nemenil.
Taserda
05.10.09,12:41
Mazda 2 a Fiesta sú "dvoj vaječné dvojičky".
Bionda
05.10.09,14:36
Ja môžem len doporučiť- ísť si autá pozrieť a hlavne previezť sa v nich! Bez toho by sme u nás doma už žiadne auto nekupovali. :)
Čo sa týka yarisu- ja síce nevlastním, ale kmotra a jeden náš kamarát sú vlastníci a nedajú dopustiť. :)- dobrá výbava, spotreba, dokonca aj priestranné vo vnútri ( kmotra kupovala min. rok v júli - mne pripadá priestranejšie ako iné v jeho kategorii).
Spoľahlivosť, výkon motora a výbava - u japoncov je vždy veľmi dobrá.( aspoň čo som ja mala možnosť vyskúšať. Toyota je dobrá voľba nielen z hľadiska testov.
Pred 3rokmi muž uvažoval či toyota alebo ford ( mali sme aj nissan, volvo, audi, VW, citroen). Máme toyotu :D Na nissan bolo treba čakať 3 mesiace:D . My sme mali citroen, ale po pol roku sme ho predali, my sme neboli spokojní.Svokra má corsu a hrôza! Neustále problémy a pritom málo km. Hold , ale každému vyhovuje čosi iné. :D Je to presne o tom, čo komu vyhovuje a čo sa mu páči.
Určite si urob výlet do predajní a všetko si podrobne prejdi aj s jazdou a uvidíš sama - dokonca aj prístup ľudí v servise :D ( myslím aj ku iným klientom).
Prajem dobrý výber a spokojnosť.
alla66
05.10.09,14:57
Toyota Yaris vyhrala v rebríčku najmenej poruchových áut... Cena je o niečo vyššia... nepoznám žiadneho majiteľa tohto autíčka, ktorý sa sťažoval na poruchovosť ...
misomiso
05.10.09,18:20
videla som tu akciu,ale neviem ci prave peugeot je dobra vola, vraj francuza nie. ja neviem, mne sa peugeoty vo vseobecnosti pacia...ktovie kolko by mi za nu dali...mozem skusit sa spytat..

No neviem, preco Peugeoty nie. Ja este stale jazdim na 11 rocnej Citroen Xantii HDI. Uz som ju planoval X raz predat, ale nakoniec som si to vzdy rozmyslel. Naposledy v piatok, ked som bol cely den v Milane a mal som z Avisu pozicany fungel novy VW Golf TDI. Opat ma presla chut na nove auto, z viacerych dovodov by som svoje stare za ten Golf nemenil. A to je priam modla slovenskych motoristov, stoji to skoro tristvrte miliona, je to symbol dokonalosti - ako v podstate vsetky nemecke auta. Lenze to je marketing. Talianske topanky, francuzske vina, ruska vodka. V skutocnosti to uz davno neplati.
najag
06.10.09,15:12
Predsa aj porekadlo vravi " kazda liska chvali svoj chvost " ...., " niekto ma rad holky, niekto vdolky"...., " kolko stromov v lese, tolko chuti "........ :D, keby sme mali rovnake naroky a rovnake nazory a predstavy na auta, jazdil by cely svet v jednej znacke .........:D...ja mam aj 17 rocnu VW Jetta 1,6 TD a nevymenil by som ju za nic. Nenarocna na udrzbu, spolahliva a jazdi za 4,00 l/100 km. Ako vravia ruski automechanici, co nie je v aute, to sa ani nepokazi.......:D
Bionda
07.10.09,06:50
.. a tiež kto na čo má a hlavne koľko je ochotný dať! Ja skáčem tiež len do výšky svojich možností :D a peňaženky :D
najag
07.10.09,11:35
A nie vzdy plati, ze co je drahe , je aj kvalitne a dobre, no plati aj, ze nie sme az taki bohati, aby sme si mohli dovolit kupovat lacne veci ...... Vzdy je potrebny kompromis a hlavne sedliacky rozum.:D
Sasa27
09.10.09,05:48
No ja som sa uz rozhodla pre Toyotu Yaris, len este predat toho peugeota. Myslim ze to bude dobra kupa.
diabol4
09.10.09,09:25
Prikláňam sa k tvojmu rozhodnutiu pre Toyotu. Manžel má autobazár, a aj my sme vystriedali niekoľko značiek ale jednoznačne nakoniec zvíťazila Toyota. Japonské autá sú kvalitné a spoľahlivé. Veľa šťastných kilometrov.
najag
09.10.09,14:12
Japonske auta su kvalitne, ale predovsetkym tie, ktore su vyrobene hlavne v Japonsku. A tam sa vyrabaju predovsetkym auta pre Japonsko. Pretoze na japonske vyrobky treba platit clo, vyrabaju sa v Europe. Ale vyroba je ovela kvalitnejsia, ako u ostatnych znaciek.
Bionda
10.10.09,05:05
jediná nevýhoda-je nižšia odpredajná hodnota.... bohužiaľ, ale kvalitou sú naozaj spoľahlivé . Ja mám Rav4 a predtým som mala Nissan CRV -i Micru.... , ale mňa tieto autá nikdy nesklamali.
Prajem veľa veľa šťastných kilometrov bez nehody!