ADA
05.10.09,13:17
Ahoj poraďáci. Som SZČO a mam 3 zamestnancov kupovala som SL na 3 mesiace vopred teraz sme zmenili stravovacie zariadenie a oni majú svoje stravenky. Je možné, aby som kupovala zamestnancom stravenky každý deň (sú dni keď sme všetci na SC a vtedy majú stravné vyúčtované v cesťákoch)? Kupujem 3x 3 stravenky za cenu 9 EUR aj s DPH t.j. jedna stravenka 2,52 + DPH a doklad je z RP. Môžem denne účtovať o nákupe stravných lístkov a v mzde potom stiahnuť zamestnancovi to čo si zaplatí sám? Viem že je to pracné denne ale pri 3 zamestnancoch to nie je taký problém. Ďakujem za odpoveď.
ADA
07.10.09,16:16
nevie mi prosím nikto poradiť?
ADA
21.10.09,11:37
Ahoj poraďáci. Som SZČO a mam 3 zamestnancov kupovala som SL na 3 mesiace vopred teraz sme zmenili stravovacie zariadenie a oni majú svoje stravenky. Je možné, aby som kupovala zamestnancom stravenky každý deň (sú dni keď sme všetci na SC a vtedy majú stravné vyúčtované v cesťákoch)? Kupujem 3x 3 stravenky za cenu 9 EUR aj s DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-12-2008-a.html) t.j. jedna stravenka 2,52 + DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-12-2008-a.html) a doklad je z RP. Môžem denne účtovať o nákupe stravných lístkov a v mzde potom stiahnuť zamestnancovi to čo si zaplatí sám? Viem že je to pracné denne ale pri 3 zamestnancoch to nie je taký problém. Ďakujem za odpoveď.
Martasch
21.10.09,12:05
Ešte som sa s takýmto spôsobom nestretla, ale keď ti nevadí tá pracnosť, nevidím dôvod prečo nie.
ľudka
22.10.09,05:57
Neviem, prečo si chceš tak komplikovať život. Veď tie dni, keď zamestnanec nemá nárok na stravný lístok, jednoducho odpočítaš z nároku na budúci mesiac a vec je vybavená.
ADA
23.10.09,11:35
Ďakujem za odpoveď,

viem, že je to pracné, každý deň kupovať SL ale sme len 3. V dnešnej dobe, keď je kríza je človek vďačný za každú prácu a takto mam každý deň niečo na práci :---. Myslím to obrazne, mne išlo len o to, či to môžem účtovať denne.
Tweety
23.10.09,11:36
Ďakujem za odpoveď,

viem, že je to pracné, každý deň kupovať SL ale sme len 3. V dnešnej dobe, keď je kríza je človek vďačný za každú prácu a takto mam každý deň niečo na práci :---. Myslím to obrazne, mne išlo len o to, či to môžem účtovať denne.
Áno, aj tak sa dá.