drdrdr1
05.10.09,14:18
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či má niekto skúsenosť s konvicami na filtráciu vody. Ďakujem
buchač
05.10.09,15:37
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či má niekto skúsenosť s konvicami na filtráciu vody. Ďakujem

Ja osobne nie , nemám , ale zároveň sa pýtam ..:

PREČO ????

keď máme :

http://medialne.etrend.sk/reklama-spravy/pite-vodu-z-vodovodu-vyzyvaju-vodarne-v-celoslovenskej-kampani.html

http://www.youtube.com/watch?v=roIU1ZD2mOI
macacko
05.10.09,17:26
ahoj,
my už asi 3 roky využívame Britu.
Minule vianoce sme ju podarovali aj našim rodičom. Takže odporúčam!
Nič proti vode z vodovodu,ale predsa len tečie x-ročným potrubím.... to čo je tam nasadané - v tej časti, kam sa voda len nalieva, a ešte nefiltruje je des. Taká nejaká pieskovitá špina.
Mám známych, ktorý investovali pred pár rokmi cca 30 000s-skk na filter, ktorý funguje na princípe osmózy(dufam, že som to napísala správne). V tom prípade je vedľa klasickej vodovodnej batérie namontovaná ešte jedna na takto filtrovanú vodu.
bolacka
06.10.09,04:44
Ja osobne nie , nemám , ale zároveň sa pýtam ..:

PREČO ????

keď máme :

http://medialne.etrend.sk/reklama-spravy/pite-vodu-z-vodovodu-vyzyvaju-vodarne-v-celoslovenskej-kampani.html

http://www.youtube.com/watch?v=roIU1ZD2mOI
no preto, lebo voda z vodovodu je chlorovana...tak preto..a tiez ked je z vodovodu moze tiect cez rozne trubice ktore su hrdzave ale inak zanesene..co tiez nieje prospesne pre vodu..
...konvica je jodnorazova zalezitost kde napustis vodu z vodovodu a ta sa prefiltruje...ak sa poriadne zainvestuje do konvice na filtraciu, tak moze mat aj uhlikovy filter, co je moc dobra vec ktora zbavi vodu hlavne od chloru...tiez dostat na trhu technologie ktore dokazu urobit z vody zivu vodu, z coho maju bunky vacsi osoh..nebolo by na skodu si o tejto problmatike viac toho precitat na nete..tych info je dostupnych neurekom..
drdrdr1
06.10.09,06:11
Ja osobne nie , nemám , ale zároveň sa pýtam ..:

PREČO ????

keď máme :

http://medialne.etrend.sk/reklama-spravy/pite-vodu-z-vodovodu-vyzyvaju-vodarne-v-celoslovenskej-kampani.html

http://www.youtube.com/watch?v=roIU1ZD2mOI


Vodu máme veľmi tvrdú, preto sme prešli na minerálky. Ale čítala som, že ani tie minerálky v umelých flašiach nie je žiadna výhra, tak by som rada prešla na tú vodu z vodovodu, ale trochu upravenú...
drdrdr1
06.10.09,06:13
bolacka:
a je zlé, keď je vo vode fluór??
Blankake
06.10.09,06:15
bolacka:
a je zlé, keď je vo vode fluór??
Asi myslela chlór :D
bolacka
06.10.09,06:32
Asi myslela chlór :D
dakujem, uz je to opravene:)
kajasla
06.10.09,10:30
Ja pouzivam britu a mozem povedat , ze citim rozdiel v chuti filtrovanej a nefiltrovanej vody. Taktiez mozem potvrdit , ze zelenina uvarena vo filtrovanej vode ma pekne svieze farby (napr. brokolica ostane taka pekna zelena), aj caj ma uplne inu farbu . Kto ma rad kavicku turek klasika, tak to teda nedoporucujem. Mne sa z filtrovanej vody dobreho turka nepodarilo spravit. Za najvadsi benefit povazujem to, ze sa nemusim vlacit s tazkymi flasami mineralok.
osky
06.10.09,12:48
moji rodicia si pred par rokmi tiez kupili Britu,a je to vyborna investicia.
my mame dost dobru vodu,chutnu-vraj z alp,ale aj ja vidim ako sa vodnym kamenom zanasa nadoba na vodu v kavovare,ci hrnce kde sa vari iba voda a pod.
chystam sa ju tiez kupit.
voda ma mäkku lahodnu osviezujucu chut,nezatazi zaludok a s prepacenim za vyraz-nemam nutkanie na grganie.tazka voda z vodovodu u mojich rodicov totiz toto vo mne vzdy vyprovokuje.:mee:
DanielaSL
06.10.09,13:04
No ja neviem, tiež som si ju pred pár rokmi kúpila v Poľsku ,keď u nás boli ešte neznáme... Voda sa mi ani nezdala chutnejšia, ani zelenina nemala krajšiu farbu keď som ju v nej varila....a môj muž cítil údajne nejakú čudnú chuť a nechcel ju piť vôbec. Navyše aj tie filtre trebalo zháňať, meniť, nebola to lacná záležitosť ... keďže sme ich na Slovensku nekúpili. Napriek tomu ja som filtrovala ďalej. A keď moja známa videla raz v TV diskusiu o týchto kanviciach , kde sa hovorilo, že filtre odstránia aj to, čo je pre ľudský organizmus dobré, definitívne som vodu prestala filtrovať. Minerálky nekupujeme, pretože je u nás veľmi dobrá a chutná voda. Tak neviem...kde je vlastne pravda. Dnes už by som si ju ale nekúpila.
seat
07.10.09,17:22
V robote sme ju skusali a podarilo sa nam znizit tvrdost z 25 - 26 stupnov nemeckych na nejakych cca 6-7 ale chut to nejak pozitívne neovplyvnilo, po istom case dokonca plav ali zbytky aktivneho uhlia na spodu co bolo dost odpudzujuce a vzhladom na cenu filtrov radsej kanvicu vyvarim v octe
učtovníčka
07.10.09,19:29
Namiesto konvice by som určite odporúčala filter uhlíkový s UV lampou napr. eSpring ktorý odstráni to čo organizmu škodí a nechá tam to čo vie zužitkovať /nie ako osmóza ktorá vyrába destilovanú vodu a umelo bez merania doplňa minerálmi/. Okrem toho že je to zdravá voda tak odpadá nosenie prestátych umelých fliaš na 3.poschodie bez výťahu. To oceňuje môj manžel. Raz ročne objednám náhradnú vložku a tú mi doručia domou. Investícia do zdravia sa oplatí.
Mali by ste vidieť ako tá vložka vyzerá po použití. Má niekoľkonásobne väčšiu hmotnosť od bordelu ktorý sa nachádza vo vodnom potrubí a vode samotnej.
uzivatel2
08.10.09,07:18
Už pár rokov používam konvicu britu. Voda z nej nám chutná, osvedčila sa mi filtrovaná voda aj do žehličky miesto destilovanej a tiež vyhovuje aj mojim orchideám.
Kata
amoo
30.01.11,13:17
Po spuste ROZPORU-PLNYCH info z netu a literatury ohladom pitnej vody tazko ziskat vyhraneny nazor na pitnu vodu. (aka je dobra? tvrda, mäka, mineralka, z vodovodu, demiralizovana, filtrovana, destilovana, osmoza, UV ziarena, alkalicka, zasadita, ziva, mrtva, nestala, ionizovana, magnetizovana pernamentnymy resp. elektromagneticky...)
K uprave vody flour je nebezpecnejsi ako chlor su to dve rozdielne latky.
Najviac ma prekvapili rozdielne tvrdenia ze, mineraly vo vode maju byt preto lebo ich organizmus nutne potrebuje, nemala by byť prilis zbavena chloru potom je nestala.
Z nazorom na druhej strane ze mineraly z vody organizmus nepremeni preto ze su anorganickeho povodu a tie sa ukladaju ako vodny kameň v organizme (hnusna predstava). 1,kamene=ladviny, zlcnik. 2,klby=oteroporoza. 3,vapenatenie= mozog, cievy, srdce, tepny, oci, sluch.
Dalej tvrdia ze organizmus vie zuzitkovat iba organicke mineraly t.j. z ovocia, zeleniny, pretoze iba tieto rastliny vedia premenit anorganicke latky z pody na organicke. Dufam ze to neplati pre vitaminy.
Zrejme z toho co som zatial zistil pit vodu zbavenu chloru, bakterii, jedov, chemikalii, skodlivych mikroorganizmov a pevnych mikrocastic, pesticidov to mi pripada logicke a ciastocne demineralizovanu tak na 150 mg/1l a v spravnom pomere no to asi nieje take jednuche?
Upava vody v kanviciach na zavislosti pouzitia technologie filtrov odfiltrovava niektore z latok ako chlor, mineraly, chemikalie, bakterie mikroorganizmy...
Dalsi tvrdia ze voda po filtrovani sa ma nechat odstat 12hod na svetle. v sklenenej nadobe. Iny doporucuju do odstatej vody z vodovodu pridat trošku sody bykarbony... A ze destilovana voda sa da vyrobit jedine destilaciou, nie osmozou.
Dalej su tvrdenia voci spotrebe soli a upozornenia na testy kde sa dokazalo velmi vysoke % ortuti, olova, arzenu, zinku v nasom organizme, poukazuju na nase dolezite organy ktore sa menia na kamen.
Doporucuju cvicenie, vyvazenu prirodnu strava, nesolit, nepit vodu znecistenu chemikaliami a anorganickymi latkami.
Je tu aj tlak vyrobcov filtracnych zariadeni, na druhej strane vodarenske spolocnosti pre istotu do vody doplnia hodne chloru ap.
Rad by som rozvinul tuto debatu dalej ved ide o nase zdravie, dakujem
katarina28
21.06.11,09:28
ja mam BRITU a maximalna spokojnost. Som z pod Tatier, tam mame vynikajucu a dokonca chutnu vodu, ale odkedy som v BA, no des a hruza.. a to vraj Bratislava ma celkom dobru vodu. S kampanou MZ pite vodu z vodovodu teda suhlasim, len treba dodat, ze najprv si ju prefiltrujte. Navyse, neviem ci ste to postrehli, ale minule na TA3 davali reportaz o tom, ze plastove flase, ked su na slnku, tak niektore produkuju dake toxiny!! nehovoriac o mnozstve odpadu. A este jedna vec - pred Britou som musela rychlovarnu kanvicu cistit cca kazde 3 tyzdne - odkedy mam Britu, cca 4-5 mesiacov, ani stipka vodneho kamena, dno je uplne leskle. Tak si neviem predstavit, kolko tohto svinstva clovek do svojho tela dostane nefiltrovanim.. ach jaj, som rada, ze sa ma to uz netyka :)
zaphira
30.06.11,17:56
V praci filtrujeme vodu cez Britu. Je to fajn, kym to financuje sef, lebo tie filtre sa rychlo "pouziju" a treba ich menit a nie je to lacna zalezitost. Takze doma pekne z vodovodu:-)
mizu24
30.06.11,18:48
My rozmýšľame tiež nad Britou, z netu sa dajú tie patróny do konvice objednať za cca. 5 € za kus. Kupujeme veľa balenej vody a keď som to prerátala, tak by sme dosť ušetrili, len či nám tá prefiltrovaná voda bude chutiť, lebo niekde som čítala, že má inú chuť a človek si musí zvyknúť.
mahony1
04.07.11,10:05
Dalej tvrdia ze organizmus vie zuzitkovat iba organicke mineraly t.j. z ovocia, zeleniny, pretoze iba tieto rastliny vedia premenit anorganicke latky z pody na organicke. Dufam ze to neplati pre vitaminy.

Plny suhlas s tvojim prispevkom. K tomu, ako vie organizmus zuzitkovat latky organickeho a anorganickeho povodu plati priblizne:

- mineraly a vitaminy anorganickeho povodu maju vstrebatelnost cca 3-5% z mnozstva, ktore prijmes v potrave (mineralkach ci multivitaminoch, ktore si kupis)
- u organickych latok (vitaminov a mineralov) je vstrebatelnost vyse 90%

Takze ked si kupujem multivitaminy, ci C-vitamin, tak si zasadne VZDY pytam len taky pripravok, kde su vitaminy organickeho povodu (napr. zo sipok, pomarancov..atd.).

Z hladiska vstrebatelnosti je to poriadny rozdiel, o ktorom vie vsak len malo ludi. Ludia vyberaju podla ceny.
Gina Er
04.07.11,12:29
Namiesto konvice by som určite odporúčala filter uhlíkový s UV lampou napr. eSpring ktorý odstráni to čo organizmu škodí a nechá tam to čo vie zužitkovať /nie ako osmóza ktorá vyrába destilovanú vodu a umelo bez merania doplňa minerálmi/. Okrem toho že je to zdravá voda tak odpadá nosenie prestátych umelých fliaš na 3.poschodie bez výťahu. To oceňuje môj manžel. Raz ročne objednám náhradnú vložku a tú mi doručia domou. Investícia do zdravia sa oplatí.
Mali by ste vidieť ako tá vložka vyzerá po použití. Má niekoľkonásobne väčšiu hmotnosť od bordelu ktorý sa nachádza vo vodnom potrubí a vode samotnej.
....a stojí 1500 euro .... ;) voda takto prefiltrovaná mi nechutí,je horká
Gina Er
04.07.11,12:30
My rozmýšľame tiež nad Britou, z netu sa dajú tie patróny do konvice objednať za cca. 5 € za kus. Kupujeme veľa balenej vody a keď som to prerátala, tak by sme dosť ušetrili, len či nám tá prefiltrovaná voda bude chutiť, lebo niekde som čítala, že má inú chuť a človek si musí zvyknúť.
mne voda z vodovodu nechutí,z brity áno....v tescu a určite aj inde bývajú akcie na filtre,tak treba vtedy kúpiť.
učtovníčka
06.07.11,06:47
....a stojí 1500 euro .... ;) voda takto prefiltrovaná mi nechutí,je horká
Určite nemyslíš na ten istý filter ale osmózu. Typujem to podľa
ceny a neprirodzenej chuti vody a nie eSpring.
macacko
28.07.11,15:47
my máme Brittu cca 5 rokov. sme spokojní. Ked som prvý krát vydela, čo sa tam po týždni nachytalo len mechanických nečistôt - nechápala som...
Gina Er
28.07.11,15:50
Určite nemyslíš na ten istý filter ale osmózu. Typujem to podľa
ceny a neprirodzenej chuti vody a nie eSpring.
to,čo myslím ja,vyzerá takto
http://www.filter.digisys.sk/ake-varianty-filtru-espring-su-na-trhu