majro28
05.10.09,15:34
Poradte. http://www.skodaforum.sk/images/smilies/icon_mrgreen.gif

Vo vyhláške: V Y H L Á Š K A
Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky
z 12. októbra 2006,
ktorou sa ustanovujú podrobnosti o niektorých ustanoveniach zákona č. 725/2004 Z. z.
o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách
a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov...... atď.



Sa píše že miesto rezervného kolesa, čo je povinná výbava auta, možno uznať aj túto bezdemontážnu sadu na opravu pneu.To je ten spray jednorázový či čo?
Dakujem.
Chobot
05.10.09,13:49
Poradte. http://www.skodaforum.sk/images/smilies/icon_mrgreen.gif

Vo vyhláške: V Y H L Á Š K A
Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky
z 12. októbra 2006,
ktorou sa ustanovujú podrobnosti o niektorých ustanoveniach zákona č. 725/2004 Z. z.
o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách
a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov...... atď.



Sa píše že miesto rezervného kolesa, čo je povinná výbava auta, možno uznať aj túto bezdemontážnu sadu na opravu pneu.To je ten spray jednorázový či čo?
Dakujem.

Áno, presne tak. Ak máš takúto sadu (spray s lepidlom), tak nemusíš mať rezervu. Ale pokiaľ vyslovene nemusíš odstrániť rezervné koleso (napr. kvôli CNG nádrži), tak ja by som si to koleso ponechal. Predsa len, keď dostaneš šúsdefekt, tak montážna sada ti bude na 2 veci...:(

Ja mám aj jedno aj druhé.
majro28
05.10.09,14:05
Dakujem za pomoc
misomiso
05.10.09,16:13
V tejto suvislosti ma zajujimju skusenosti a "neplnohodnotnou" rezervou. Zatial som mal vzdy auta iba s "plnohodnotnou".

Minule som menil na dialnici koleso a napadlo ma, ze ta "tenka" rezerva je asi dobra somarina. Akoze sa tym setri miesto v kufri, ale kde potom dam normalne koleso, ktore som ako poskodene demontoval? Predpokladam, ze na miesto rezervy asi nie, ak by tam na to bolo dost miesta, tak to cele nema zmysel.

Teda - necham ho v priekope? Hovorim o situacii, ked mam veci v kufri. Ani ich nemusi byt vela, take dobre zablatene koleso pchat k ostatnym veciam v kufri alebo dokonca na zadne sedadlo...

Ako to riesite vy?
Chobot
05.10.09,18:01
V tejto suvislosti ma zajujimju skusenosti a "neplnohodnotnou" rezervou. Zatial som mal vzdy auta iba s "plnohodnotnou".

Minule som menil na dialnici koleso a napadlo ma, ze ta "tenka" rezerva je asi dobra somarina. Akoze sa tym setri miesto v kufri, ale kde potom dam normalne koleso, ktore som ako poskodene demontoval? Predpokladam, ze na miesto rezervy asi nie, ak by tam na to bolo dost miesta, tak to cele nema zmysel.

Teda - necham ho v priekope? Hovorim o situacii, ked mam veci v kufri. Ani ich nemusi byt vela, take dobre zablatene koleso pchat k ostatnym veciam v kufri alebo dokonca na zadne koleso...

Ako to riesite vy?

Ja mám plnohodnotnú rezervu. Neviem a nechápem, kto a prečo vymyslel to dojazdové koleso. Koľko miesta tým človek ušetrí, veď keď priemer kolesa musí byť rovnaký, ako u ostatných kolies, akurát je trochu užšie.
misomiso
05.10.09,18:10
Nikto s tym nema skusenosti? Mam dojem, ze by to malo mat dost typov aut.
leonq
05.10.09,19:10
neda mi neragovat trochu mimotemy
no myslim si, ze dojazdova rezerva, alebo bezrezervove typy aut nesetria miesto v kufri, ale naklady vyrobcom aut...
ked si spocitame usetrenych par centov na jednom kolese krat denny pocet vyrobenych aut, je to slusna suma
misomiso
05.10.09,20:11
neda mi neragovat trochu mimotemy
no myslim si, ze dojazdova rezerva, alebo bezrezervove typy aut nesetria miesto v kufri, ale naklady vyrobcom aut...
ked si spocitame usetrenych par centov na jednom kolese krat denny pocet vyrobenych aut, je to slusna suma


Keby nedavali do aut zbytocnosti, tak by nemali take problemy. Ja napriklad nemusim mat v aute ESP ani dazdovy senzor (ktory aj tak zvycajne celkom perfektne nefunguje).