bratko gabo
05.10.09,17:44
Prajem Vam prijemny den..Dovolte mi predstavit nas unikatny projekt ktory je jediny svojho druhu na Slovensku..Dnom 1.11.2009 bude z nasej strany spusteny projekt narodneho e-shopu ktory bude fungovat na principe umiestnenia Vasho produktu v nasom E-shope..nebudem Vas zatazovat kompletnymi informaciami, len Vam v skratke vysvetlim ako bude predaj z e-shopu fungovat..ak Vas budu zaujimat veci ktore nebudu v tomto maily spomenute, alebo budete mat zaujem o konkretnejsie informacie, radi Vam vsetko presnejsie a do detailov vysvetlime..

O co teda vlastne ide???
Ponukam Vam moznost umiestnenia Vasho vyrobku(-ov) v nasom e-shope za jedinecnu cenu..Tym padom nemusite otvarat vlastny e-shop, a ak vlastny e-shop mate je tu ponuka predavat Vas tovar (najlepsie taky aky sa naozaj dobre predava) aj prostrednictvom nasho e-shopu..kazda takato objednavka Vasho tovaru Vam bude preposlana aj s udajmi kupujuceho a tak inymi slovami budeme Vase vyrobky predavat my, a co je dolezite nebudeme ziadat od Vas ziadne provizie za sprostredkovanie predaja..Vyhodne nemyslite???

Kam to chceme dotiahnut???
Nasim cielom je uz od januara 2010 stat sa najznamejsim internetovym obchodom na Slovensku z coho bude profitovat kazdy kto bude prostrednictvom nasho shopu predavat..E-shop bude prehladne rozdeleny do kategorii kvoli kupujucim a bude plne funkcny a prehladny..Uz pred a pri jeho spusteni budu vydane tlacove spravy v internetovych a tlacenych mediach o jeho existencii a sposobe fungovania..ihned po jeho spusteni bude realizovana masivna reklamna kampan v radiach a v TV ktorou bude osloveny takmer kazdy obyvatel SR..

Co musite urobit aby ste mohli ponukat svoj tovar v nasom e-shope???
Nic zlozite Vas necaka..musite si iba objednat pocet predajnych miest pre Vase vyrobky(jeden vyrobok-jedno predajne miesto) za akciovu cenu(ta plati do spustenia e-shopu)..po spusteni reklamnej kampane(1.11.2009) sa cena za jedno predajne miesto podstatne zvysi a tak Vam doporucujem objednat si predajne miesta co najskor..Na kazde Vami objednane predajne miesto bude nami vlozeny Vami zaslany obrazok produktu ktory budete predavat a taktiez sprievodny text s parametrami a pod. (co si tam budete zelat uviest)

Co Vas to bude stat???
jedno predajne miesto ma akciovu cenu ktora plati do 1.11.2009
cena za jedno predajne miesto je 12 eur bez DPH rocne (teda jedno euro mesacne) a momentalne v ramci akciovej ponuky mate predajne miesto za menej ako 1 euro/mesiac, kedze predajne miesto si v ramci objednavky do 1.11.2009 rezervujete do konca decembra 2010, teda na 14 mesiacov..dolezite je upozornenie,ze predajne miesto si mozete rezervovat stale na 12 mesiacov-teda neni mozna rezervacia predajneho miesta na kratsiu dobu..

Co pre Vas budeme robit my???
Budeme sa starat o navstevnost nasho e-shopu co najvacsim poctom kupujucich,zabezpecovat a Vam odovzdavat Vase objednavky, budeme mat na starosti plnohodnotnu reklamu e-shopu a takto sa starat o co najvacsi predaj Vasich vyrobkov
Pre kupujucich bude vyhodou ze v jednom e-shope najdu podla kategorii vsetko co budu potrebovat a nebudu musiet klikat na rozne shopy a hladat kazdy vyrobok samostatne..Ak bude potrebne tak vytvorime kategoriu podla Vami zadaneho vyrobku-ak samozrejme dovtedy nebude dana kategoria uz vytvorena- v tom pripade Vas produkt okamzite zaradime do tejto kategorie zaradime..takto budete vediet predat cez nas uplne kazdy produkt
A co je dolezite-platite za predajne miesto a nie za pocet predanych kusov daneho vyrobku..dolezite je zdoraznit,ze na predajnom mieste si tovar mozete menit za iny kedykolvek..teda ak sa nieco nepredava tak si na zakupene miesto zadate iny vyrobok a neplatite nic navyse!!!


Dakujem Vam za Vas cas pri citani tohto clanku
bratko gabo
05.10.09,17:37
budem rad za Vase nazory a pripadne rady
padro
05.10.09,20:51
co je na tom unikatne?, toto uz na SK funguje dlho, najznamejsie je asi: kseft.sk mozno pre nejaky zacinajuci shop sa to da pouzit, ale inak sa mi take riesenie nepaci velmi.
Dáša_
05.10.09,21:03
a kto bude vybraný tovar zasielať?

čo v prípade, ak chce zákazník tovar od piatich rôznych predajcov?

Ako je to so zárukou, vrátením tovaru....
bolacka
06.10.09,04:24
co ma ako prve napadlo bolo ze teoreticky keby sa do toho zapojilo vela shopov a malo to toooolko moc produktov ako nejaka zahranicna amazonka:) tak si vazne neviem predstavit ako zabezpecia predaj tych produktov...co ked ja mam sortiment ktory nieje az tak ziadany, zaplatim si 300predajnych miest co nieje maly obnos na rok..pride mi to cele bez zaruky ze mi zabezpecia predaj tych produktov..chapem ze filozofia je niekde inde..ale nieje spomenute ze nemoze ist o akekolvek predmety/produkty...
belo72
06.10.09,07:39
co ma ako prve napadlo bolo ze teoreticky keby sa do toho zapojilo vela shopov a malo to toooolko moc produktov ako nejaka zahranicna amazonka:) tak si vazne neviem predstavit ako zabezpecia predaj tych produktov...co ked ja mam sortiment ktory nieje az tak ziadany, zaplatim si 300predajnych miest co nieje maly obnos na rok..pride mi to cele bez zaruky ze mi zabezpecia predaj tych produktov..chapem ze filozofia je niekde inde..ale nieje spomenute ze nemoze ist o akekolvek predmety/produkty...


Ak by mali tolko shopov ako amazonka tak si zamestnaju viac ludi v tom problem nevidim :) Skor je problem ak niekto chce predavat nejake malickosti / napr. skrutky / tak to by sa za predajne miesta nedoplatil.
Dáša_
07.10.09,08:10
JTOMA
07.10.09,09:56
Milý Gabo,
je potešiteľné, že chcete prísť s niečím unikátným, a dokonca máte záujem aj vypočuť názory iných, čo sa dnes už stáva zriedka.
Prajem Ti, aby sa to podarilo, a dúfam,že nechceš len potlesk ale aj názory ľudí, ktorý sú v biznise asi dlhšie ako Ty. Teda tu je môj názor.
O podobnom podnikaní som čítal niekedy dávnejšie na internete, kde istý človek dával návody ako zarobiť v tomto biznise.
Tak,že na tom nevidím nič unikátne, lebo s podobnými nápadmi sme navyše oslovovaní dosť často. Myslím si, že to má dve stránky :
1.) Pre Vás je dôležité mať predaných čím viac miest, lebo Váš profit je brať málo peňazí za veľa miest a získať tak čím viac istých peňazí - vzhľadom na predplatné na rok.
2.) Ten kto bude u Vás zverejnený môže a nemusí predať . Platiť však samozrejme musí. Ak sa to podarí, je to ako inak, Vaša zásluha. Ak nie, lebo aj to sa môže stať a s najväčšou pravdepodobnosťou aj stane, je to problém toho, kto príslušný produkt predáva.........
Nič Ti to nepripomína ?
Bodaj by som sa mýlil - ale asi sa nebudem.
Lubk0
07.10.09,19:30
Suhlasim s vyssie napisanym. Takisto by som mal dalsie pochybnosti.

Otazka je, ked su u Vas objednam trebars 300 miest, co je 3600 Eur, tj dajme tomu nieco cez 100 litrov, akou formou to bude prebiehať ?

Dostanem nejakú zmluvu ? Čo bude v tej zmluve napísané ? Budete, alebo budeš vediet nejakym spôsobom garantovať reklamy v mediach, tv, radiach a podobne ? Dáš my nejakú záruku tejto masívnej kampane ?

Pretože ak nie, je to maximalne neiste. To čo si teraz povedal, je len akýsi sľub. Ja nepoznám teba, ty mňa a sme doma.

Reálna situácia, čo keď sa ty stane, že sa do toho 01.11.2009 prihlási veľmi málo ľudí ? Máš už peniaze na reklamu pripravené ? Pretože to, čo si vymenoval, tj TV, Noviny, Rádiá, Internetové portáli, to budú doslova a do písmena milióny korún, resp. po spravnosti, desattisíce eur ...

Pretože môže nastať X situácií.

Tj nazbiera sa ty málo ludí, a zrazu nebudú peniaze na reklama. Mediálna kampaň sa obmedzí na pár reklám niekde, a tým popularita webshopu zhasne skorej, ako ju zapáliš. Tým pádom niekto, ako ja, ktorý do teba vloží trebars spomínaných 3600 Eur, vyhodý peniaze do vzduchu za niečo, čo nebude fungovať.

Ďalšia vec je tá, že pokial sa ty prihlási málo ľudí do 01.11.2009 čo budeš vlastne reklamovať ? Največší ESHOP ? Potom ľudia rozkliknú stránku, a bude tam len pár ponúk ? Omrzí ich to a bude po webshope ?

1. Pokiaľ chceš byť dôveryhodný, mal by si rozbehnúť informačnú kampaň skorej, ako začneš s e-shopom. Tj trebars, už hneď teraz. Aby ľudia vôbec zistili, čo sa ide robiť, atď. Napríklad keby som nešiel na poradu, ani neviem, že takéto niečo bude existovať.

2. Garancie. Ľudia potrebujú garanciu.Garancia reklami, garancia navštevnosti, atď. Pokiaľ toto nedokážeš dať, tak bohužial, nebol by som ochotný ty poskytnúť ani 12 Eur ...

3. Veľký eshop nie je vždy výhra. Musiš dávať pozor, aby si tam nemal X rovnakých tovarov. Tým pádom vzniká na jednej internetovej stránke, konkurencia, ktorá núti tlačit ceny predajcov nadol. Pokiaľ pôjdu moc nadol, vela nezarobia. Pokiaľ sa aj dohodnú na rovnakých cenách, tak ľudia objednajú, od prvého v poradí...

A naposledy este raz pripomenie, nie je to vobec novinka ani unikatna vec ...
Dáša_
07.10.09,19:46
Na podobnom principe pracuje www.fler.cz
Akurát že oni berú percentá z predaného tovaru - čiže, keď nepredáš, neplatíš.
Naviac, do reklamy investovali naozaj masívne a vidieť to aj na počte predaných vecí.
Niekoľkokrát menili HW, lebo bola ťažká nestíhačka. Naviac, stará sa o to celé už tým ľudí. Ak si dobre spomínam, tak najali aj PR reklamu a výsledky sa nozaj dostavili. Funguje to skoro dva roky, ale idú naozaj dobre. Ale na druhú stranu, skúšali aj sk trh a tu to nešlo, teraz viac slovakov predava tam. Sú aj podobne slovenské portály, ale v podstate nestoja za reč. Bohužiaľ.
bolacka
08.10.09,04:25
Suhlasim s vyssie napisanym. Takisto by som mal dalsie pochybnosti.

Otazka je, ked su u Vas objednam trebars 300 miest, co je 3600 Eur, tj dajme tomu nieco cez 100 litrov, akou formou to bude prebiehať ?

Dostanem nejakú zmluvu ? Čo bude v tej zmluve napísané ? Budete, alebo budeš vediet nejakym spôsobom garantovať reklamy v mediach, tv, radiach a podobne ? Dáš my nejakú záruku tejto masívnej kampane ?

Pretože ak nie, je to maximalne neiste. To čo si teraz povedal, je len akýsi sľub. Ja nepoznám teba, ty mňa a sme doma.

Reálna situácia, čo keď sa ty stane, že sa do toho 01.11.2009 prihlási veľmi málo ľudí ? Máš už peniaze na reklamu pripravené ? Pretože to, čo si vymenoval, tj TV, Noviny, Rádiá, Internetové portáli, to budú doslova a do písmena milióny korún, resp. po spravnosti, desattisíce eur ...

Pretože môže nastať X situácií.

Tj nazbiera sa ty málo ludí, a zrazu nebudú peniaze na reklama. Mediálna kampaň sa obmedzí na pár reklám niekde, a tým popularita webshopu zhasne skorej, ako ju zapáliš. Tým pádom niekto, ako ja, ktorý do teba vloží trebars spomínaných 3600 Eur, vyhodý peniaze do vzduchu za niečo, čo nebude fungovať.

Ďalšia vec je tá, že pokial sa ty prihlási málo ľudí do 01.11.2009 čo budeš vlastne reklamovať ? Največší ESHOP ? Potom ľudia rozkliknú stránku, a bude tam len pár ponúk ? Omrzí ich to a bude po webshope ?

1. Pokiaľ chceš byť dôveryhodný, mal by si rozbehnúť informačnú kampaň skorej, ako začneš s e-shopom. Tj trebars, už hneď teraz. Aby ľudia vôbec zistili, čo sa ide robiť, atď. Napríklad keby som nešiel na poradu, ani neviem, že takéto niečo bude existovať.

2. Garancie. Ľudia potrebujú garanciu.Garancia reklami, garancia navštevnosti, atď. Pokiaľ toto nedokážeš dať, tak bohužial, nebol by som ochotný ty poskytnúť ani 12 Eur ...

3. Veľký eshop nie je vždy výhra. Musiš dávať pozor, aby si tam nemal X rovnakých tovarov. Tým pádom vzniká na jednej internetovej stránke, konkurencia, ktorá núti tlačit ceny predajcov nadol. Pokiaľ pôjdu moc nadol, vela nezarobia. Pokiaľ sa aj dohodnú na rovnakých cenách, tak ľudia objednajú, od prvého v poradí...

A naposledy este raz pripomenie, nie je to vobec novinka ani unikatna vec ...
este ma napadlo na margo toho co si pisal, ze keby si ty vrazil do toho 3600eur chces nejake zaruky..mna hned pri tomto napadlo ze keby som si otvarala shop, priamo s bezplatnymi aplikaciami ako je napriklad presta alebo joomla atd atd je ich mnoho, s kvalitnym dizajnom a kodom a vlastnou niekolko desiatok hodinovou pracou nahadzovania produktov (co sa v tejto dobe da uz aj komplet exportnut) by som sa dostala maximalne na polovicu tejto sumy a aj to velmi prehanam...a mala by som to ovela istejsie ako to co bolo spomenute vyssie..o tych cenach pri realizacii shopu hovorim z vlastnej skusenosti:)
jozefm30
08.10.09,06:05
Sú aj podobne slovenské portály, ale v podstate nestoja za reč. Bohužiaľ.
"Slovensky internet" je za tym cesky tak 2-3roky pozdu. Je to omielane dokola, ale je to fakt. Mne to pripada ze projekty tvoria male firmicky, studenti bez ucelenej koncepsie a ked je nahodou uspesny projekt tak pride velka firma a odkupi to. Ako keby velke firmy u nas len cakali a nic neskusali vytvorit. Kvalita SK stranok v e-commerce je na velmi nizkej urovni, samozrejme su tu aj velmi kvalitne stranky (na dvoch rukach by som ich zratal), ale to zatienuje mnozstvo e-shopov vyrobenych za jednu hodinku. Nekvalitne obrazky, bez popisov atd. atd., design niektorych stranok je na urovni ... (ani sa neda porovnat, aby som niekoho neurazil) Malokto chce invostovat do kvality stranky (design-obsah) kedze v SK je zauzivane, ze web si dam urobit kamaratovi za 50EUR a potom to aj tak vyzera.... K tomuto projektu asi len tolko ze som zvedavy co to bude. Pripravujeme nieco podobne (v stadiu dokoncovania) s trochu inou filozofiou ako je toto, kezde ako som uz pisal, SK firmy (zivnostnici) nechcu investovat naraz viac penazi. Psychologicky je horsie zaplatit raz napr. 1000EUR ako 20x po 50E a samozrejme dat nieco zdarma, pripadne akcia.
korela
26.12.09,19:00
"Slovensky internet" je za tym cesky tak 2-3roky pozdu. Je to omielane dokola, ale je to fakt. Mne to pripada ze projekty tvoria male firmicky, studenti bez ucelenej koncepsie a ked je nahodou uspesny projekt tak pride velka firma a odkupi to. Ako keby velke firmy u nas len cakali a nic neskusali vytvorit. Kvalita SK stranok v e-commerce je na velmi nizkej urovni, samozrejme su tu aj velmi kvalitne stranky (na dvoch rukach by som ich zratal), ale to zatienuje mnozstvo e-shopov vyrobenych za jednu hodinku. Nekvalitne obrazky, bez popisov atd. atd., design niektorych stranok je na urovni ... (ani sa neda porovnat, aby som niekoho neurazil) Malokto chce invostovat do kvality stranky (design-obsah) kedze v SK je zauzivane, ze web si dam urobit kamaratovi za 50EUR a potom to aj tak vyzera.... K tomuto projektu asi len tolko ze som zvedavy co to bude. Pripravujeme nieco podobne (v stadiu dokoncovania) s trochu inou filozofiou ako je toto, kezde ako som uz pisal, SK firmy (zivnostnici) nechcu investovat naraz viac penazi. Psychologicky je horsie zaplatit raz napr. 1000EUR ako 20x po 50E a samozrejme dat nieco zdarma, pripadne akcia.

Súhlasím s tým, že niektoré stránky pristupujú k zákazníkom doslova nezodpovedne a oberajú ich o čas hľadaním údajov, ak ich vôbec nájde. Nechcem menovať, ale týchto základných chýb sa dopúšťajú na moje prekvapenie i tie najznámejšie internetové obchody najmä s odevami. Nemecká precíznosť ostáva za hranicami pôvodu.
korela
26.12.09,19:07
Rada by som sa spýtala, kde mám záruku, že pod môj web sa podpíše ruka
kvalifikovaného kreatívca s ukončeným umeleckým vzdelaním, či už praktickým alebo teoretickým, a nie 15-ročný človek.
V súčasnosti hľadám, poradí niekto?
Ďakujem.
Don133
26.12.09,19:08
...po spusteni reklamnej kampane(1.11.2009)...nejaku výraznú reklamu som zatial nezachytil....kde inzerujete ? print,radio, bilboardy,TV????...cena sa mi zdá za miesto v eshope poriadne premrštená...máme vo firme eshop sice len pre partnerov, ked to prerataš na produktové portfolio, tie peniaze radšej vrazím do vlastnej reklamnej kampane...vela zdaru
kepso
26.12.09,19:13
STRASNA BLBOST
Eshop na ktory si ludia davaju produkty s cielom predat sa vola BAZAR:D a je jedno ci sa jedna o stare alebo nove produkty...CHces podnikat ? nerob eshop. Ten je dobry akurat tak popri zamestnani alebo skole. Eshopov je uz strasne vela.