showie
05.10.09,21:03
Ahojte,
prosim o radu tykajucu sa nasledovneho:

- som zivnostnik a živnost z urciteho dovodu aj nadalej potrebujem
- platim iba zdravotne poistenie (zivnost nemam este ani rok)
- chcem si zalozit jednoosobovu s.r.o. s rovnakym predmetom podnikania

Otazka: Ako to cele zosuladit z odvodoveho hladiska?
Zivnost potrebujem (je jedno prečo, ...lebo), tam si budem platit zdravotne, zatial minimalne, a casom asi aj socialkku.

V jednoosobovej mam byt aj zamestnancom?
Ak nie, mam si ako konateľ na konci roka vyplatit odmenu za vykon funkcie konatela, alebo podiel na zisku? (pri jednoosobovej je to cely zisk?).

Chcem sa vyhnut zbytocnemu plateniu odvodov.
Mesacne odmeny konatela nepotrebujem, lebo zisk zo zivnosti mi staci.
Dakujem.
ondrejvla
05.10.09,19:10
Ahojte,
prosim o radu tykajucu sa nasledovneho:

- som zivnostnik a živnost z urciteho dovodu aj nadalej potrebujem
- platim iba zdravotne poistenie (zivnost nemam este ani rok)
- chcem si zalozit jednoosobovu s.r.o. s rovnakym predmetom podnikania

Otazka: Ako to cele zosuladit z odvodoveho hladiska?
Zivnost potrebujem (je jedno prečo, ...lebo), tam si budem platit zdravotne, zatial minimalne, a casom asi aj socialkku.
Odpoveď: v jednoosobovej s.r.o. neplatíš ani ZP ani SP, pokiaľ nie si zamestnancom a pokiaľ neporáš príjem.

V jednoosobovej mam byt aj zamestnancom?
Ak nie, mam si ako konateľ na konci roka vyplatit odmenu za vykon funkcie konatela, alebo podiel na zisku? (pri jednoosobovej je to cely zisk?).
Odpoveď: nemusíš byť zamestnancom, pri jednoosobovej s.r.o. nie je to celý zisk, musíš mať prídely do fondov podľa zakladateľskej listiny.

Chcem sa vyhnut zbytocnemu plateniu odvodov.
Mesacne odmeny konatela nepotrebujem, lebo zisk zo zivnosti mi staci.
Dakujem.

Odpovede máš v texte.
showie
05.10.09,19:34
Dakujem,
takze to nie je az taka uplna hlupost? Je to najvyhodnejsia moznosť? Mna to len tak napadlo na zaklade toho co som sa tu dočital v poradniach.
=
-ponecham si zivnost, z nej budem platit ZP a Soc.
-nebudem zamestnancom v jednoosobovej sro., na konci roka si jednorazovo vyplatim zisk ocisteny od odvodov do fondov?

Nerozumiem len tej jednej veci, jednorazova odmena konatela a podiel na zisku. Ked som v sro sam, jasne ze sa s nikym nedeli so ziskom. Ked si to dam ako odmenu konatela, aky je v tom rozdiel?
showie
07.10.09,10:58
este by ma zaujimalo, to takymto sposobom niekto prevádzkuje, ake ma skusenosti. dik