Emily68
05.10.09,21:23
Chcela by som sa opýtať,že či pri poberaní invalidného dôchodku je nejaké obmedzenie na prácu.Zaujíma ma hlavne to,či takáto osoba môže pracovať v nočných smenách a v zdraviu škodlivom prostredí ,respektíve či môže pracovať v inej ako jednosmennej prevádzke.

Za odpoved všetkým vopred ďakujem
Xanti
05.10.09,19:26
Chcela by som sa opýtať,že či pri poberaní invalidného dôchodku je nejaké obmedzenie na prácu.Zaujíma ma hlavne to,či takáto osoba môže pracovať v nočných smenách a v zdraviu škodlivom prostredí ,respektíve či môže pracovať v inej ako jednosmennej prevádzke.

Za odpoved všetkým vopred ďakujemOsoba z ID, môže pracovať tam kde jej to SP svojim posudkom nezakáže.
Ak napíše do posudku, že nemá pracovať v noci, tak tá osoba s ID by toto mala rešpektovať a mala by sa takej práci vyhýbať.
edukator
12.10.15,10:54
Všetko sa odvíja od zdravotného postihnutia. Ak osoba zo zdravotným postihnutím zvládne pracovať v nočných smenách, môže tak urobiť. ID môže pracovať na plný úväzok, môže byť SZČO, môže zamestnávať, môže pracovať v chránenej dielni. Ak sa mu nechce a je ID mu postačuje k zabezpečeniu životných potrieb - nemusí pracovať(Čo asi nikto). Je dôležité nedať sa vyradiť z evidencie nezamestnaných
na úrade práce(možnosti rekvalifikácie, príspevky na živnosť ap.)