evina313
06.10.09,06:44
dobry den, prosim vas o radu. neviete ako dostat triesku von z prsta okrem navstevy lekara? teda aspon predpokladam že je to trieska a asi je dost hlboko, lebo na povrchu kože je vidnu iba bodku, nič netrčí, takže pinzetou by som nemala co zachytit. celu noc ma prst bolel, trosku to aj opuchlo a na dotyk je to tvrde a bolestive. nepoznate nejaky"babsky recept" čo by ju odtial vyhnalo? :)
za rady dakujem
bolacka
06.10.09,04:47
moja babka to robila vzdy ihlou..pomalicky parala parala prst kym sa nedala nechtami trieska vybrat..a vzdy to fungovalo..uz si aj ja tak vyberam triesky mikroskopicke, aj vacsie, tie co su na povcrchu ale aj hlboko..
..treba pomalicky ihlou parat dieru do prsta..ver mi ze to neboli ked ides pomalicky vrstvicku koze po vrstvicke..a potom triesku vyber..ak toto nepomoze jedine uz potom chirurgov rez skalpelom:)
evina313
06.10.09,04:59
dakujem, tak idem "parať"
Blankake
06.10.09,05:05
ešte je dobré tú ihlu predtým dezinfikovať - najlepšie nad plameňom
bolacka
06.10.09,05:09
ešte je dobré tú ihlu predtým dezinfikovať - najlepšie nad plameňom
jasne to je fakt..na to som zabudla..to len nase babyk mali taku imunitu ze im bolo jedno s akou ihlou to vytiahnu:)
susann2
06.10.09,05:19
ešte je dobré tú ihlu predtým dezinfikovať - najlepšie nad plameňom
Ja tú ihlu dezinfikujem v slivovici. A ešte ňou vydezinfikujem aj to bolavé miesto.
Heni
06.10.09,05:26
a ešte to miesto poriadne z dvoch strán stlačiť, aby až obelelo - lepšie budeš triesku vidieť a snáď aj to samotné páranie bude menej bolieť...
babi2
06.10.09,05:28
Je dobré si miesto kde sa trieska nachádza natrieť s Gáfrovou masťou s ichtamolom s epitelizačným a protizápalovým účinkom. Bežne dostať v lekárni
bolacka
06.10.09,05:30
Je dobré si miesto kde sa trieska nachádza natrieť s Gáfrovou masťou s ichtamolom s epitelizačným a protizápalovým účinkom. Bežne dostať v lekárni
a to pomoze na vybratie triesky?..ci aspon proti bolesti?
babi2
06.10.09,05:35
a to pomoze na vybratie triesky?..ci aspon proti bolesti?
Nezapáli sa to miesto, čiže nebolí, lebo tá bolesť je vlastne zápal, a ešte by ju mohla aj povytiahnuť von
dominika
06.10.09,05:36
Ja tam dávam Aloe vera spray prvej pomoci a čajovníkový olejček Tea tree oil
Žabinka
06.10.09,06:50
Ja tú ihlu dezinfikujem v slivovici. A ešte ňou vydezinfikujem aj to bolavé miesto.
Prípadne slabšie povahy môžu dezinfikovať aj zvnútra. :D
ewita888
06.10.09,06:58
chod si kúpiť do lekvárne Mesocain gél, tým si to potieraj počas vyberania, ono to trochu omŕtvi, no a potom zatni zuby a páááraj..
marjankaj
06.10.09,06:59
ešte je dobré tú ihlu predtým dezinfikovať - najlepšie nad plameňom
To by snáď malo význam, keby aj tá trieska bola predtým dezinfikovaná.:D
Blankake
06.10.09,07:01
Ľudia nerobte z toho takú tragédiu, keď vyberanie triesok vydržia malé deti, tak snáď to zvládne aj evina313 bez narkózy alebo lokálneho umŕtvenia :D:D:D

Dôležité je dodržiavať hygienu :)
evina313
06.10.09,08:24
dakujem za reakcie. param, param, ale triesku nevidim. a stale to boli. Anestezu som pouzit nemusela, ale ihlu som si vydezinfikovala plamenom :) nechapem čo tam je, ci je tam vobec trieska. asi ho budem musiet cely rozparat :)
Blankake
06.10.09,08:31
dakujem za reakcie. param, param, ale triesku nevidim. a stale to boli. Anestezu som pouzit nemusela, ale ihlu som si vydezinfikovala plamenom :) nechapem čo tam je, ci je tam vobec trieska. asi ho budem musiet cely rozparat :)
a nemôže to byť nejaký pichliačik z kaktusu?
evina313
06.10.09,08:41
asi nie, i ked, dnes som sa chystala presadzat kaktusy :-)rozrypala som si to a dala som si na to framykoinovy puder, tak uvidim, čo to spravi
Žabinka
06.10.09,08:51
asi nie, i ked, dnes som sa chystala presadzat kaktusy :-)rozrypala som si to a dala som si na to framykoinovy puder, tak uvidim, čo to spravi
V najhoršom prípade ti to trochu zahnisá a ak tam niečo je, vyjde mrška aj sama. :---
Tara1
06.10.09,17:35
chod si kúpiť do lekvárne Mesocain gél, tým si to potieraj počas vyberania, ono to trochu omŕtvi, no a potom zatni zuby a páááraj..
.. toto je najlepší príspevok v tejto téme, ja veľmi ľúbim lekvár...
buchač
06.10.09,17:40
chod si kúpiť do lekvárne Mesocain gél, tým si to potieraj počas vyberania, ono to trochu omŕtvi, no a potom zatni zuby a páááraj..

Po umŕtvení zatni zuby a smelo rúúúbaj , že ívery budú samé lietať....;):rolleyes::---:D
Dav
06.10.09,19:13
dobry den, prosim vas o radu. neviete ako dostat triesku von z prsta okrem navstevy lekara? teda aspon predpokladam že je to trieska a asi je dost hlboko, lebo na povrchu kože je vidnu iba bodku, nič netrčí, takže pinzetou by som nemala co zachytit. celu noc ma prst bolel, trosku to aj opuchlo a na dotyk je to tvrde a bolestive. nepoznate nejaky"babsky recept" čo by ju odtial vyhnalo? :)
za rady dakujem
Prevariť vodu, trochu nechať vychladnúť, do takej teplej, ako zdržíš, vložiť prst. Postláčať prst, prípadne uvoľniť cestu pre triesku ihlou.
marjankaj
06.10.09,19:23
Myslím, že najlepšia by bola operácia v štýle "U pokladny stál" v prevedení Vlastu Buriana - MUDr. Christoforum Rozruch.:D
evina313
07.10.09,05:19
Takže - dakujem Vám za vaše rady :) nakoniec som to vyriesila potieranim maste s nazvom - gafrova mast s ichtamolom. Poradili mi to v lekarni. Triesku som si " vydlabat" nedokazala, ale v noci mi to zacalo hnisat a prst už vyzera troška lepsie, už tak nebolí, tak predpokladam, že naozaj aj ta mrška vyšla von.
Trošku som vahala nad tou mastou, pretože je tam napisane že sa pouziva na ekzemy, akne a zapaloch žíl, ale pomohla.
babi2
07.10.09,05:29
To je presne to čo som Ti radila aj ja:), som rada že pomohlo
pasuliatko
07.10.09,09:11
ihlou a potom vytiahnúť pinzetou
evina313
07.10.09,09:17
Babi 2 - dakujem, skutočne to pomohlo :) nevies asi za aku dobu by to mohlo zmiznut uplne? v noci to vyhnisalo,ale stale je to opuchnute a na dotyk bolestive, i ked už sa to neda porovnat so včerajskom. na noc som si musela dat ibagin.asi to par dni potrvá, vsak? trieska netuším či je este tam, nie je ju vidiet
Dav
07.10.09,09:19
Babi 2 - dakujem, skutočne to pomohlo :) nevies asi za aku dobu by to mohlo zmiznut uplne? v noci to vyhnisalo,ale stale je to opuchnute a na dotyk bolestive, i ked už sa to neda porovnat so včerajskom. na noc som si musela dat ibagin.asi to par dni potrvá, vsak? trieska netuším či je este tam, nie je ju vidiet
skús tú prevarenú horúcu vodu (len sa neobar) urýchľuje hnisanie a podporuje hojenie;)
Bionda
07.10.09,10:10
kúp si aj peruánsky balsam a na 24h zaviaž dobre natreté- stiahne, vydenzifikuje a vyhojí!
Denisa
07.10.09,10:20
švédske kvapky rýchlo hoja
babi2
07.10.09,10:32
Babi 2 - dakujem, skutočne to pomohlo :) nevies asi za aku dobu by to mohlo zmiznut uplne? v noci to vyhnisalo,ale stale je to opuchnute a na dotyk bolestive, i ked už sa to neda porovnat so včerajskom. na noc som si musela dat ibagin.asi to par dni potrvá, vsak? trieska netuším či je este tam, nie je ju vidiet
No neviem ako dlho to potrvá, to záleží asi aj od toho ako si si to rozpárala?, ale ak Ťa dnes zajtra neprestane bolieť /lebo taká bolesť, že až Ibalgin hm../ tak potom by som to asi išla ukázať lekárovi.
Neviem ako dlho si to mala obviazané, každopádne ešte na noc daj tú masť a obviaž, zajtra uvidíš
Blankake
07.10.09,10:45
Takže - dakujem Vám za vaše rady :) nakoniec som to vyriesila potieranim maste s nazvom - gafrova mast s ichtamolom. Poradili mi to v lekarni. Triesku som si " vydlabat" nedokazala, ale v noci mi to zacalo hnisat a prst už vyzera troška lepsie, už tak nebolí, tak predpokladam, že naozaj aj ta mrška vyšla von.
Trošku som vahala nad tou mastou, pretože je tam napisane že sa pouziva na ekzemy, akne a zapaloch žíl, ale pomohla.
A určite to bola trieska? Neuštiplo Ťa niečo?
Maja 49
09.10.09,13:06
Ahoj,s tým páraním súhlasím,ja si to dezinfikujem betadinom,peroxidom,alpou,alkoholom,skrátka čo je poruke.Niekedy sa nepodarí vybrať celú triesku,zvyknem použiť Sulfatiazol masť,ten tiež vytiahne na povrch.Mne pomohol aj kedˇsom si napichala z nepozornosti úlomky emailu z piecky v kúpeľni,mala som plnú dlaň,nielen kúskov,aj popola...Ešte aspoň mesiac som ich vyťahovala,vtedy je dobré mať aj očkovanie proti tetanu.Ak je doma Framykoin masť,aj ten pomôže,je to antibiotikum,stlmí zápal.
odbornik1234
30.08.17,12:07
Mne sa ta trieska zarvala vedla nechta a skusal som aj ihlou aj pinzetov nic tak teraz to mam opuchnute a hnisamito a hnis sa snazim vytiahnut ľaliovaby mi to odpuchlo
arizona
30.08.17,13:11
Mne sa ta trieska zarvala vedla nechta a skusal som aj ihlou aj pinzetov nic tak teraz to mam opuchnute a hnisamito a hnis sa snazim vytiahnut ľaliovaby mi to odpuchlo
To si sa kvoli tomu registroval dnes na Poradu? Aby si nam opisal svoj hnisavy prst a vytiahol na svetlo temu 8 rokov staru? Nooooo booooze....