dalid
06.10.09,06:46
Ahojte, potrebujem poradit :).
Doma mame NB FS Amilo Pi2540 s OS Vista. Vsimol som si jednu nepríjemnu vec. Ked vypnem NB, podotykam ze vypnem, nie uspim (!), a NB o par dni zapnem baterie ma vyrazne nizsi stav nabitia ako ked som ho vypinal. Napr. naposledy som ho vypinal 1.10. pri stave baterie 80%, zapol som ho vcera (5.10.), indikator baterie ukazoval 38%. Doteraz mi toto ziadny NB na ktorom som pracoval toto nerobil a ak ano pokles baterie bol max do 5%. Stymto Amilom sa mi uz za 2x stalo, ze nabity na 100% som ho vypol a podlhsej dobe (asi 2 tyzdne) ked som ho isiel zapnut, ani sa system nespustil.. vsetko spadlo. Musel ist do zdroja a spustilo sa recovery. Co s tym? Dat to reklamovat? :confused: Dakujem za Vase rady.
mpca
06.10.09,05:20
Aka je ta baterka? teda aka je stara rok? viac?? Ano pozeram na datasheet ineho booku od FS (AMILO Mini Ui 3520) a je tam uvedena spotreba energie pri VYPNUTOM stave na ~0,5W..
dalid
06.10.09,05:40
NB bol kupovany v decembri 2008, takze nemala by byt nejaka stara. Ale dobre, co mam teda pozriet doma??
mpca
06.10.09,05:49
mno ta bateria je skoro rok stara... ale možno skúsiť reklamovať..
dalid
06.10.09,06:00
Myslel som si ;) . Iba pre info, ako si spominal spotrebu pri vypnutom stave (OK na inom NB) 0,5 W. O kolko % ti klesneindikator baterie , ked NB zapnes po cca 4 dnoch? Nemoze to byt zapricinena aj chybou OS? Ze prikaz vypnut neodpoji nieco v hardwery, co stale taha bateriu?
mpca
06.10.09,06:14
Vyrátam to takto: výdrž v režime nečinnosti je 4h25m,,, spotreba je vtedy 12W,,, čiže čisto teoreticky pri vypnutom pc by sa baterka mala vybiť za 106hodín čo je cca 4 a pol dňa...
dalid
06.10.09,07:14
uff... Tak podla tohoto to vyzera, ze je to celkom normalne, ze po cca 2ch tyzdnoch ked odlozima nabity NB, ho uz nemusim vobec zapnut z baterie. To teda cumim.. :(
dolfort
06.10.09,16:18
Nechcem tu viesť dáke múdre reči ani sa ťa dalid nebodaj dotknúť, len poviem svoj názor že presne v týchto "drobnostiach" sa láme chleba a robí sa rozdiel medzi výrobcami čo VEDIA a výrobcami čo NEVEDIA. Pre mňa ďalší dôkaz že FujitsuSiemens mám zaradený správne.
dalid
07.10.09,05:19
dolfort - neboj, to je OK. ;) Je to NB co kupili rodicia mojej lepsej polovicke, bez toho aby sa opytali hocikoho kto s NB aspon trochu robi.... Potom to takto dopadlo :(. Spokojny je asi iba chlapik v obchode co sa zbavil jedneho smejdu zo skladu..
Valcake
08.10.09,23:02
Zdravím, ja mám tiež FS Amilo a stále ho mám v sieti. Večne zamŕza a vtedy nejde ani vypnúť. Vytiahnem zo siete a baterka sa vybije za pribl. 1 až 1,5 hod. Mám ho rok a pol, ale mi lezie na nervy.
dalid
09.10.09,05:24
NB vcera isiel na reklamaciu, tak uvidime.
Valčake - mi ho doma nemame stale zapojeny v sieti a pravo to ma vytaca ked ho raz za tyzden- dva, potrebujem zapnut a on je skoro vybity.. :( Zatial nemrzne :).. Nepomohla by reinstalacia systemu, pripadne kontrola na virusy, ked ti mrzne... Ale to je iba taky moj laicky odhad ako bezneho uzivatela. My sme zmenili antivir na Amiliu, povodne tam bol AGW, teraz asi mesiac mame NOD..
Valcake
09.10.09,22:32
Zdravím, dalid a mal si NB opravovaný? Lebo že vraj treba mať 4 opravy, aby si mohol reklamovať. Daj prosím vedieť ako ste dopadli. A ja skutočne po jednom dni ho nezapnem a nie to po týždni:mad: Reinštalovaný systém bol a antivír mám Avast. Teraz mi vymenili dislpay. No uvidím čo bude ďalej....:confused:
dalid
13.10.09,07:34
Valčake - Zatial nebol opravovany, teraz ma "premieru " :)) . Uvidime ako to dopadne. Dam vediet.
No raz za tyzden sa zapne preto, ze na nom polovicka potrebuje nieco robit. Ja si radsej donesiem "moj" firemny, kde mam ulozene veci co potrebujem.
dalid
26.10.09,06:45
Valčake - NB je uz doma. Vymenena je bateria, na novo instalovany Bios a preinstalovana Vista. Tak uvidime ci to pomohlo.....