mariannak
06.10.09,06:21
Chcem Vás poprosiť o názor:

Ak je obch.spol. vlastníkom budovy, v kt. sa nachádzajú metalurgické technológie, ktoré nie sú vlastníctvom majiteľa budovy ale nájomcu. Vlastník zvažuje, či kúpiť tieto technológie. K tomuto si chce dať vypracovať štúdiu, či sa mu to oplatí (v tejto dobe) alebo nie.

Táto štúdia bude stáť stotisíc eur. Bude táto štúdia nákladom?
Erikaika
06.10.09,09:34
aj ja mám takýto prípad a zaujímalo by ma to
Prosím poraďte
Efinečka
06.10.09,09:53
Ak pôjde o ekonomickú štúdiu - prepočet nákladov s dopadom na terajšiu činnosť, návratnosť investície-kúpy a pod. ide o poradenstvo a je to náklad. K názvu štúdia by som sa radšej vyhla, nazvala by som to ako odborný ekonomický posudok, ekonomický zámer a podobne ,pozor na technické a hospodársky využiteľné znalosti / § 22 ods. 7 zákona 595/2003/
mariannak
07.10.09,05:14
ďakujem