Very63
06.10.09,10:21
Dobrý deň, poraďáci,
Spolu s bratom sme dedili byt po zosnulej matke, ktorá nezanechala závet. O možnosti odmietnutia dedičstva som v tej dobe nemal žiadne poznatky (aký je rozdiel medzi Odmietnutím dedičstva a Dohodou o dedičstve?). V Osvedčení o dedičstve je napísané, že na základe Dohody medzi dedičmi zdedil byt môj brat (1/1). Bolo to potvdené súdom a je urobený už aj zápis v KN. Trvalý pobyt v spomínanom byte mám ja. V minulosti som urobil jeden veľmi zlý obchod, na základe ktorého som sa dostal do dlhov voči DÚ,:mad: a podnikanie som zrušil. Jediné riešenie z mojich dlhov vidím vo vyhlásení konkurzu na mňa samého a následný bankrot (ak to súd dovolí). Veľmi sa toho všetkého bojím a hlavne by som nechcel, aby sa moje problémy nedotkli aj môjho brata a spomínanej nehnuteľnosti. Chcel by som sa opýtať, či nehrozí, že do konkurznej podstaty sa zahrnie aj časť tohto bytu, hoci ho nevlastním, iba v ňom bývam.:confused: Má niekto z Vás nejaké skúsenosti s osobným bankrotom?
Ďakujem
kaco11
07.10.09,13:44
Dobrý deň, poraďáci,
Spolu s bratom sme dedili byt po zosnulej matke, ktorá nezanechala závet. O možnosti odmietnutia dedičstva som v tej dobe nemal žiadne poznatky (aký je rozdiel medzi Odmietnutím dedičstva a Dohodou o dedičstve?). V Osvedčení o dedičstve je napísané, že na základe Dohody medzi dedičmi ty si podpisoval nejakú dohodu? Čo je v nej napísané?zdedil byt môj brat (1/1). Bolo to potvdené súdom a je urobený už aj zápis v KN. Trvalý pobyt v spomínanom byte mám ja. V minulosti som urobil jeden veľmi zlý obchod, na základe ktorého som sa dostal do dlhov voči DÚ,:mad: a podnikanie som zrušil. Jediné riešenie z mojich dlhov vidím vo vyhlásení konkurzu na mňa samého a následný bankrot (ak to súd dovolí). Veľmi sa toho všetkého bojím a hlavne by som nechcel, aby sa moje problémy nedotkli aj môjho brata a spomínanej nehnuteľnosti. Chcel by som sa opýtať, či nehrozí, že do konkurznej podstaty sa zahrnie aj časť tohto bytu, hoci ho nevlastním, iba v ňom bývam.pokiaľ ste sa s bratom dohodli, že všetko dedí on, tak ty nemáš nič. To, že máš v spomínanej nehnuteľnosti trvalý pobyt neznamená nič. Nie je to tvoje a hotovo.:confused: Má niekto z Vás nejaké skúsenosti s osobným bankrotom? Ja nie. toto posúvam
Ďakujem
Zuzka
07.10.09,13:53
Very63
12.10.09,05:54
Ďakujem, aj keď trochu neskôr za reakcie a odpovede na môj problém. Po tých všetkých mojich problémoch a neistote ste ma trochu ukľudnili, aj keď ten najdôležitejší krok ma ešte iba čaká...
Čo sa týka tej dohody medzi mnou a mojím bratom, to, že sme sa dohodli, že dedí on, to nie je Dohoda ako dokument, ale to je len napísané v Osvedčení o dedičstve. Ešte raz ďakujem a prajem Vám pekný deň a všetko dobré.