karča
22.08.05,19:09
Vie mi niekto poradiť, ako je to keď chcem zamestnať pracovníčku, ktorá je na predlženej MD na dohodu o vykonaní práce . Môže mať takýto príjem.
Ďakujem
emily
22.08.05,18:56
Podľa nového zákona môže, popri MD môže byť žena aj zamestnaná....
adam
22.08.05,19:12
karča
23.08.05,04:56
Neviem či ste ma správne pochopili. Dieťa jej má 3,5 roka ona už nepoberá materskú tých cca 4100sk. Je doma a štát za ňu plati odvodyd do piateho roku dieťaťa. Ako je to v tomto prípade?
Jana Motyčková
23.08.05,06:46
adam
23.08.05,07:19
Pozri si tento príspevok :http://www.porada.sk/showpost.php?p=88921&postcount=7 Somij, toto je mimo témy, ako sa dá prilepiť link len na jeden príspevok?:confused: Vopred ďakujem......
MYSLÍM, ŽE MOJA OTÁZKA na prilepenie linku JE MIMO TÉMY,NIE ODPOVEĎ OD SOMIJ.....:)
Jana Motyčková
23.08.05,07:25
Nie je to mino témy, len sú tam podrobne rozpísané podmienky aj odvody. V tom príspevku je záver "DVP (pre ženu na predĺženej materskej) momentálne môže byť, výška príjmu z dohody momentálne nie je obmedzená, treba len splniť podmienku max 300 hod. u zamestnávateľa ročne. Od 1.9. si treba dať pozor na výšku príjmu kôli zdravotnému poisteniu."

Link na príspevok prilepíš tak, že klikneš pravým tlačidlom na číslo príspevku a dáš kopírovať odkaz.
adam
23.08.05,07:38
Somij, toto je mimo témy, ako sa dá prilepiť link len na jeden príspevok?:confused: Vopred ďakujem...... Nemyslela som, že Tvoja odpoveď je mimo témy, ale, že moja otázka je mimo témy...:) Ďakujem za odpoveď........
karpis
23.08.05,08:02
Čiže ak som pochopila správne tak si treba dať pozor na výšku odmeny a počet hodín a môže poberať mamička aj rodič. prispevok? Je na predĺženej RD. Mám pravdu ?
Jana Motyčková
23.08.05,08:30
Rodičovký príspevok môže dostávať po 3 rokoch veku dieťaťa iba ak je dieťa postihnuté. Matka môže ostať doma na "predĺženej rodičovskej dovolenke" aj pri zdravom dieťati po dovŕšení 3 rokov. Vtedy nemá ale nárok na rodičovský príspevok, ale je dôchodkovo a zdravotne poistená (štátom). V tomto období môže mať dohodu o vykonaní práce. Pre platenie zdravotného poistenia je po 1.9. dôležitá výška príjmu z dohody.
Jana Motyčková
23.08.05,08:31
Nemyslela som, že Tvoja odpoveď je mimo témy, ale, že moja otázka je mimo témy...:) Ďakujem za odpoveď........Aha .
karča
23.08.05,08:48
Ďakujem za odpoveď, prajem pekný deň.
karpis
23.08.05,09:54
Dieťa zo zdr.dôvodov nemôže navštevovať škôlku matka naďalej dostáva RP zatiaľ má schválene do 4 rokov veku dietata. Aj vtedy môže pracovať na dohodu?????????
Jana Motyčková
23.08.05,11:04
Áno, je to ten istý prípad ako rodičovská dovolenka so zdravým dieťaťom do 3 rokov.
karpis
23.08.05,11:36
ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ
bosorky
01.07.08,18:22
Dobrý večer, prosím vás ak mi dieťa nastupi po dovŕšení 3 r. do zdrav. sanatoria, ale je to v podstate nahrada škôlky na čas nevyhnutný, môžem sa prihlásiť na predlženie rod. dovolenky a mať dohodu o vyk. práce? Platí za mňa štát odvody, alebo budem ako samoplatca?
Lucinka23
22.07.10,16:53
Prosím Vás poraďte mi. SZČO chce zamestnať na zastupovanie dovolenky ženu na predĺženej materskej dovolenky. Išlo by o prácu na dohodu. Čo to znamená pre tú ženu? Platí naďalej za ňu odvody štát?

Ďakujem.
Lucinka23
22.07.10,19:01
Prosím nevie mi niekto poradiť? príspevok 17

ďakujem
Jana Motyčková
26.07.10,05:39
Štát za ňu platí zdraovtné poistenie, je poistencom štátu podľa §11 ods.9 písm. j) Zákona o ZP (zrejme to má nahlásené v ZP). Takíto poistenci štátu môžu paracovať na ľubovoľnú dohodu a všetky dohody bez ohľadu na prijem sú pre nich vyňatým príjmom, a štát za nich platí stále zdravotné poistenie.
Lucinka23
26.07.10,07:17
Ďakujem
Zdenka1968
25.09.10,12:04
Prosim Vas, ak matka chce ostat s dietatom doma po 3 rokoch veku do 6 rokov veku, dieta nema zdravotny problem, chodi do skolky plati za nu stat nejake odvody okrem odvodov do ZP? A kam treba nahlasit ze po 3 rokoch veku ostava doma? Podla mna ak dieta chhodi do skoly tak je len dobrovolne nezamestnana nie? Ako je to s platenim a nahlasovanim odvodov potom?
Dakujem
janapill
01.08.11,19:16
Prosím Vás viete mi poradiť ako to je teraz, ak matka je na predlženej RD, štát platí za ňu odvody, môže začať robiť sprostredkovanie poistenia? Bude za ňu naďalej platiť štát, keďže ona sa potom ako ju zaregistrujú do zoznamu podriadených finanč.agentov do NBS musí prihlásiť na DÚ kde jej pridelia DIČ? a vlastne ani nevie či sa jej bude a ako dariť? Prosím poraďte. Ďakujeem :)))
janapill
06.08.11,20:27
posúvam
janapill
10.10.11,16:32
Prosím Vás viete mi poradiť ako to je teraz, ak matka je na predlženej RD, štát platí za ňu odvody, môže začať robiť sprostredkovanie poistenia? Bude za ňu naďalej platiť štát, keďže ona sa potom ako ju zaregistrujú do zoznamu podriadených finanč.agentov do NBS musí prihlásiť na DÚ kde jej pridelia DIČ? a vlastne ani nevie či sa jej bude a ako dariť? Prosím poraďte. Ďakujeem :))) prosím vie sa niekto k tomu vyjadriť? Ďakujeem