ryba
06.10.09,11:57
Dobrý deň,
nahlásila sa mi kontrola z Úradu na ochranu osobných údajov SR.
Prosím Vás, má niekto skúsenosti s takouto kontrolou? Čo všetko kontrolujú?
Ďakujem za skorú odpoveď.
hanelie
06.10.09,10:37
interná smernica - postupy pri spracovaní OÚ
súhlas so spracovaním - zc
poverenie osoby - od zľ
......
ryba
07.10.09,07:30
Ďakujem.
Dank
31.01.10,10:07
Dobrý deň poraďáci. Včera som si dala len tak vygooglovať moje meno a ostala som v šoku. Moje meno, celá adresa, dokonca aj môj vek je evidovaný na rôznych reklamných, obchodných stránkach. Dávam si veľký pozor pri registrácii a vlastne sa registrujem len tam, kde využívam nejaké služby a potom uhrádzam e-mail faktúry... Tak ako mám rozumieť Zákonu o ochrane OU?
terezamaria
01.02.10,16:59
Dobrý deň poraďáci. Včera som si dala len tak vygooglovať moje meno a ostala som v šoku. Moje meno, celá adresa, dokonca aj môj vek je evidovaný na rôznych reklamných, obchodných stránkach. Dávam si veľký pozor pri registrácii a vlastne sa registrujem len tam, kde využívam nejaké služby a potom uhrádzam e-mail faktúry... Tak ako mám rozumieť Zákonu o ochrane OU?

Toto by sa nemalo stávať, môžeš dať námietku vo firme, ktorá dala verejne Tvoje údaje na internet. Nemáš tam rodné číslo a to je podstatné, to je najdôležitejší údaj, ktorý sa bez Tvojho súhlasu nemôže nikomu poskytnúť.
rybka7826
30.03.10,05:45
chcela by som poprosit o radu. do rodneho listu som neuviedla otca dietata a on sa to dozvedel - jeho matka kedysi robila matrikarku, takze asi odtial to vyslo - mali na matrike pravo podat informacie o mojom dietati cudziemu cloveku?
pasuliatko
19.04.10,16:26
pekný večer, chcela by som sa opýtať. keď volám do orangeu (máme od nich služby) a chcem nahlásiť nejakú poruchu najprv odomňa pýtajú rodné číslo človeka, na ktorého je to registrované, a to isté aj pri osobnom kontakte. môžu to pýtať?leob mne sa to zdá divné aby som ja bars komu do telefónu hovorila ročné číslo môjho otca. ďakujem
Chobot
19.04.10,21:21
pekný večer, chcela by som sa opýtať. keď volám do orangeu (máme od nich služby) a chcem nahlásiť nejakú poruchu najprv odomňa pýtajú rodné číslo človeka, na ktorého je to registrované, a to isté aj pri osobnom kontakte. môžu to pýtať?leob mne sa to zdá divné aby som ja bars komu do telefónu hovorila ročné číslo môjho otca. ďakujem

Nemusíš im to povedať, ale potom ťa nevybavia. Navyše - podľa správnosti by mali vykonať takúto službu len majiteľovi zmluvy, takže ty za otca by si nemala mať možnosť nič vybaviť v Orange. Ani keď poznáš RČ otca.

Takže oni to od teba pýtajú ako overenie totožnosti majiteľa služby.
pasuliatko
20.04.10,17:00
Nemusíš im to povedať, ale potom ťa nevybavia. Navyše - podľa správnosti by mali vykonať takúto službu len majiteľovi zmluvy, takže ty za otca by si nemala mať možnosť nič vybaviť v Orange. Ani keď poznáš RČ otca.

Takže oni to od teba pýtajú ako overenie totožnosti majiteľa služby.

len tatko nič vybavovať nechce vždy povie mne,že zavolaj a vybav.....
Aankaa
25.02.11,14:55
Dobrý deň,
nahlásila sa mi kontrola z Úradu na ochranu osobných údajov SR.
Prosím Vás, má niekto skúsenosti s takouto kontrolou? Čo všetko kontrolujú?
Ďakujem za skorú odpoveď.

... škoda, že tu nie je dopísané, ako dopadla kontrola, aj mne sa dnes nahlásila... vediem internetový obchod... PROSÍM, MÁ NIEKTO TAKÚ KONTROLU ZA SEBOU?
Vďaka.