Dana7
06.10.09,12:06
Prosím skúsených mzdárov, ktorí pracujú v Olympe o radu, ako správne nastaviť dáta, ak prijímame pracovníkov, ktorí budú pracovať v 3-zmennej prevádzke a ich týždenný fond pracovného času bude 37,5 hod.
Kde všade, a čo všetko vlastne musím nastaviť, aby mi to korektne rátalo mzdy a prepočet dovolenky?

Ďakujem:confused:
jales
06.10.09,11:38
Záleži na tom, či všetci zamestnanci u Vás majú týždenný pracovný čas 37,5 alebo len tí, čo robia na 3 zmeny. Ak všetci, tak v časti organizácia - podnik nastavíš dlžku prac. týždňa na 37,5 a tým zamestnancom, čo robia aj nočné nastavíš zložku mzdy 180 - nočné zmeny.
Ak Ti nerobia všetci 37,5 myslím si, že musíš pridať nejaký pracovný kalendár (nerobila som to zatiaľ). Ak zavoláš do KROSU na HOTLINE sú ochotní Ti poradiť.
KEJKA
06.10.09,12:59
štandardný pracovný kalendár by som ponechala, myslím, že ten ani nie je možné zrušiť.
Vytvoriť nový pracovný kalendár a ten priradiť k zam-com, ktorí robia na zmeny. V pracovnej zmluve nezabudni uviesť dlžku prac. týždňa v hodinách 37,5 a počet dní by som dala prepočítaný, nie som si istá, kolko to má byť, ale je to tu pekne popísané v inej téme a nie raz.
Dana7
07.10.09,05:53
štandardný pracovný kalendár by som ponechala, myslím, že ten ani nie je možné zrušiť.
Vytvoriť nový pracovný kalendár a ten priradiť k zam-com, ktorí robia na zmeny. V pracovnej zmluve nezabudni uviesť dlžku prac. týždňa v hodinách 37,5 a počet dní by som dala prepočítaný, nie som si istá, kolko to má byť, ale je to tu pekne popísané v inej téme a nie raz.


Kejka, ďakujem za radu, tie témy a spôsoby výpočtov to mi je jasné, skôr potrebujem radu, takú lopatistickú, čo kde v Olympe zakliknúť, čo ako ponastavovať, čo v prípade, že mám zmenovky a zmenia sa mi. Teória nie je problém, v praxi mi to nie je celkom jasné. Ale ešte raz vďaka.
KEJKA
07.10.09,11:26
nevieš v OLYMPE vytvoriť nový pracovný kalendár?
kliknuť na pracovné kalendáre, zvoliť NOVÝ
zaškrtnúť Zmenový, atd.neviem to takto vysvetliť...ale úpo stlačení F1 sa ti objaví HELP a tam to máš tiež popísané. Ja som sa to naučila z toho a metodou pokusov a omylov.
Máš výhodu, že sú ti jasné spôsoby výpočtov, takže výsledok výpočtu z OLYMPu si budeš vedieť skontrolovať.