mikromel
06.10.09,12:51
Zdravim,

chystame sa prerabat byt v panelaku a najvecsi problem mame s kupelnou a wc. su to dost male priestory a tuzime po vecsej rohovej vani, cize mame mensi problem. Vela ludi mi radi spojit wc a kupelnu, ale niesom si isty ci je to to prave orechove. v prilohe prikladam podorys a moj prvy navrh ako zvecsit kupelnu... pri nom som zrusil dvere do kuchyne a pouzil sa kus chodby. jedna z nevyhod je, ze do kuchyne sa da ist uz len cez obyvacku a navyse zase je spojene wc a kupelna.

skuste prosim niekto poradit ako najlepsie poriesit tento problem, popripade navrhnut rozlozenie.


thx
jajko50
06.10.09,11:45
Opačne ako doteraz--do chodby rozšír kúpelku- WC zachovaj a aj dvere do kuchyne ostanú. - pračka do kúpelky k umývadlu.
Zitulda
06.10.09,12:08
Opačne ako doteraz--do chodby rozšír kúpelku- WC zachovaj a aj dvere do kuchyne ostanú. - pračka do kúpelky k umývadlu.
Nie celkom súhlasím s týmto riešením a to z dôvodu toho, že predpokladám v ľavo je vchod do nejakej miestnosti. Z prvého výkresu nie je mi celkom jasná celková dispozícia bytu...kde je vstup do bytu a ostatných miestností. Môj názor na spojenie WC s kúpelňou nie je najlepšie riešenie ta by som robila iba v RD. Ak budem môcť rada poradím.
Zitulda
06.10.09,12:13
Ešte niečo, ak nemáš nakreslenú celú dispozíciu bytu, uveď aspoň konštrukčný systém v akom je blok stavaný, koľko podlažný,ktoré podlažie obývaš (napr: T08 B atď).
Chobot
06.10.09,12:28
Zdravim,

chystame sa prerabat byt v panelaku a najvecsi problem mame s kupelnou a wc. su to dost male priestory a tuzime po vecsej rohovej vani, cize mame mensi problem. Vela ludi mi radi spojit wc a kupelnu, ale niesom si isty ci je to to prave orechove. v prilohe prikladam podorys a moj prvy navrh ako zvecsit kupelnu... pri nom som zrusil dvere do kuchyne a pouzil sa kus chodby. jedna z nevyhod je, ze do kuchyne sa da ist uz len cez obyvacku a navyse zase je spojene wc a kupelna.

skuste prosim niekto poradit ako najlepsie poriesit tento problem, popripade navrhnut rozlozenie.


thx

Len pár pripomienok:

1. spojiť kúpeľňu a WC len v prípade, ak máte v byte ešte jedno WC - pozri tému:

http://www.porada.sk/t100407-spolocne-wc-a-kupelka-alebo-oddelene.html

2. rohovú vaňu do malej panelákovej kúpeľne je podľa mňa nezmysel. Ošiaľ z rohovej vane prejde do roka a potom sa v nej budete len sprchovať. V rohovej vani minieš nehorázne množstvo vody, ak sa budeš chcieť kúpať. Do malej kúpeľne by som dal len sprchový kút. Koľkokrát do roka sa teraz kúpete v napustenej vani?

3. Je nepraktické chodiť do kuchyne cez obývačku, to už radšej by som zrušil dvere do kuchyne z obývačky.
dasoft
06.10.09,14:02
Suhlasim, urcite dolezitejsi ako rohova vana je sprchovy kut. Sprchujeme sa kazdy den ale vanu vyuzivame iba na pranie velkych veci co nevojdu do pracky, na kupanie deti a na vianoce na kapra :-)
mikromel
08.10.09,07:52
vdaka za odpovede.

prikladam podory(i)s celeho bytu nech sa da nato lepsie pozriet.

Tiez uz som zacal zvazovat ze rohova vane je prebytocna. v tom pripade by ani nebolo nutne nieco spajat a rozsirovat. Ale ked uz ideme prerabat, chceme to co najlepsie poriesit...
martina2907
12.10.09,15:26
Podla nakresu vidim, ze mame rovnake (povodne) riesenie kupelne a WC, cim to asi bude? Zeby to malo nieco spolocne so slovom "panelak"? Riesime tuto otazku tiez, spajat - nespajat, vana - sprchac... a dospeli sme k rozhodnutiu: nespajat, ale aby sme boli spokojni vsetci, tak vana ostava, ale klasicka s rozsirenim pre vacsi priestor pri sprchovani (Dodona od Vagnerplastu) a chtiac nechtiac aj pracka v kupelni...co uz...kedze nielen kupelne su mensich rozmerov, ale aj kuchyne...
elixia
26.10.09,18:22
Dobry vecer, viete mi konkretnejsie popisat nevyhody prechadzania do kuchyne iba cez obyvacku? Riesime tiez rekonstrukciu bytu a jedna z moznosti je zrusit taku tu uzku chodbicku do kuchyne a o tento priestor rozsirit kupelnu...ale tym padom by bol vstup do kuchyne len cez obyvacku,kde by museli byt dvoje dveri..skusim prilozit priblizny nakres,pre lepsiu predstavu
ascari
27.10.09,07:57
Podľa mňa to má na jednej strane výhody väčšej kúpelne ale zase aj nevýhody prístupu do kuchyne, bude veľmi dôležité ako rozmiestniš v obývačke nábytok, sedačku..
Ako často nakupuješ? Predstav si plné igelitky nákupu ktoré nesieš do chladničky cez obývačku..
Ja by som do tej prestavby asi šiel, samozrejme s vedomím horšej variability v obývačke.
ALDA
27.10.09,08:07
Dobry vecer, viete mi konkretnejsie popisat nevyhody prechadzania do kuchyne iba cez obyvacku? Riesime tiez rekonstrukciu bytu a jedna z moznosti je zrusit taku tu uzku chodbicku do kuchyne a o tento priestor rozsirit kupelnu...ale tym padom by bol vstup do kuchyne len cez obyvacku,kde by museli byt dvoje dveri..skusim prilozit priblizny nakres,pre lepsiu predstavu


Takto sme to riešili aj my a som spokojná i ked sme sedačku museli dať oproti dverám do rohu a vyrezať otvor do kuchyne.
elixia
27.10.09,16:13
S tymi nakupmi ma to uz napadlo,tak isto bude treba vsetky skrinky,spotrebice atd. trepat cez obyvacku...ale v panelaku si clovek nenavybera,vzdy je jedno na ukor druheho..v kazdom pripade dakujem za nazor.
elixia
27.10.09,21:34
Takto sme to riešili aj my a som spokojná i ked sme sedačku museli dať oproti dverám do rohu a vyrezať otvor do kuchyne.
Takze mate tiez dvoje dveri v obyvacke? Na tu kratku stenu medzi dverami by som asi len skrinku s tv dala a sedacku oproti...
ALDA
28.10.09,10:39
Takze mate tiez dvoje dveri v obyvacke? Na tu kratku stenu medzi dverami by som asi len skrinku s tv dala a sedacku oproti...
Nemáme dvoje dverí, do obývačky z chodby iba rám a z obýv. do kuchyne oblúk a všetko bez dverí.
elixia
28.10.09,11:16
Nemáme dvoje dverí, do obývačky z chodby iba rám a z obýv. do kuchyne oblúk a všetko bez dverí.
Aha,rozumiem.dakujem