promont maja
06.10.09,14:20
Prosím o pomoc.

Jediný spoločník, štatutár v troch s.r.o. a zároveń aj ich jediný zodpovedný zástupca ( v rámci živnostenského podnikania). Je zamestnaný v dvoch týchto spoločnostiach na polovičný úväzok. Po rozhovore s pracovníčkou inšpektorátu práce je nutné zamestnať ho aspoň na 1 hodinu mesačne aj v tretej. Ako potom bude vyzerať výkaz pre poisťovne ... ?, keďže odpracuje iba hodinu. Ako to bude s dovolenkou ..?
mzdarka renca
06.10.09,12:23
Prosím o pomoc.

Jediný spoločník, štatutár v troch s.r.o. a zároveń aj ich jediný zodpovedný zástupca ( v rámci živnostenského podnikania). Je zamestnaný v dvoch týchto spoločnostiach na polovičný úväzok. Po rozhovore s pracovníčkou inšpektorátu práce je nutné zamestnať ho aspoň na 1 hodinu mesačne aj v tretej. Ako potom bude vyzerať výkaz pre poisťovne ... ?, keďže odpracuje iba hodinu. Ako to bude s dovolenkou ..?

To ho chcete naozaj zamestnanť len na 1 hod. mesačne? Aký chcete dať týždenný úväzok 0,25hod./týždeň? Akú mzdu mu chcete dať?
Lianka
06.10.09,15:03
Ako potom bude vyzerať výkaz pre poisťovne ... ?, keďže odpracuje iba hodinu. Ako to bude s dovolenkou ..?

Vykaz je o vyske poistneho - dolezite z tohto pohladu teda nie je, kolko hodin pracuje, ale jeho prijem. Z neho sa budu vypocitavat odvody.

Dovolenka: 1 hod. / 5 dni v tyzdni = 0,20 hod. denne. 1 den dovolenky = 0,20 hod. Ak si zoberie tyzden dovolenky, je to 5 x 0,20 hod. = 1 hod. ;)
promont maja
06.10.09,15:19
To ho chcete naozaj zamestnanť len na 1 hod. mesačne? Aký chcete dať týždenný úväzok 0,25hod./týždeň? Akú mzdu mu chcete dať?
Predstava:
30,00 EUR/1 hodinu, takže mesačne. Neviem, či sa dá v tomto prípade hovoriť o týždennom úväzku ... veru neviem, ale už som mala v ruke takéto zmluvy pripravené právničkou pre iné spoločnosti, ale bolo to už dávnejšie ... ( jej kancelária sa nachádzala vedľa našej, a s radami sme si vypomáhali .. ale už sme sa presťahovali ...). Ako by ste to vyriešili vy, ak už má dva pracovné pomery s polovičným pracovným úväzkom ...?
mzdarka renca
06.10.09,15:45
Predstava:
30,00 EUR/1 hodinu, takže mesačne. Neviem, či sa dá v tomto prípade hovoriť o týždennom úväzku ... veru neviem, ale už som mala v ruke takéto zmluvy pripravené právničkou pre iné spoločnosti, ale bolo to už dávnejšie ... ( jej kancelária sa nachádzala vedľa našej, a s radami sme si vypomáhali .. ale už sme sa presťahovali ...). Ako by ste to vyriešili vy, ak už má dva pracovné pomery s polovičným pracovným úväzkom ...?

on môže mať aj PP u každého zamestnávateľa na plný úväzok, tu obmedzenie nie je. Do PZ musíš uviesť týždenný úväzok. Ja by som to na tvojom mieste riešila napr. takto a nič neporušíš:
týždenný úväzok 2,5hod./týždeň s tým, že mu budeš denne vykazovať 0,5 hod. práce a tým pádom bude mať klasický nárok na dovolenku. Mzda je v poriadku.
promont maja
07.10.09,05:16
Vďaka za pomoc. Veľmi si to cením. Tento problém ma dosť trápi.

Rozprávala som sa s ním na tú tému ... už dnes má výhrady k tomu, že ak bude chorý, tak bude musieť lekárovi vysvetľovať, prečo chce od neho doklady pre sociálnu poisťovňu dvakrát... . Ale keďže je v poslednom dôsledku správny chlap, tak to nakoniec uzná... .