vegoska
06.10.09,15:47
Ak sa vypisuje dohoda o vykonani prace 10.10-31.12 a pracovnik bude robit kazdy mesiac oktober, november a december 50 hodin

1. da sa tam 150 h a odmena za 150 hodin? Ci treba na kazdy mesiac zvlast pisat dohodu?

2. ak sa plati kazdy mesiac za predchadzaju 15. dna podciarkne sa, ze dostane odmenu po vykonani prace?

3. dohodnuta odmena podla tohto pracovnopravneho predpisu - akeho? co tam mam byt? ako to mam vediet, aky je to predpis?

Dakujem za pomoc:-)
Lianka
06.10.09,13:55
terezamaria
06.10.09,14:04
Ak sa vypisuje dohoda o vykonani prace 10.10-31.12 a pracovnik bude robit kazdy mesiac oktober, november a december 50 hodin

1. da sa tam 150 h a odmena za 150 hodin? Ci treba na kazdy mesiac zvlast pisat dohodu?

2. ak sa plati kazdy mesiac za predchadzaju 15. dna podciarkne sa, ze dostane odmenu po vykonani prace?

3. dohodnuta odmena podla tohto pracovnopravneho predpisu - akeho? co tam mam byt? ako to mam vediet, aky je to predpis?

Dakujem za pomoc:-)

Na Dohodu o vykonaní práce máš "Ševťácke" tlačivo. Vypíš všetky údaje, ktoré máš v predtlači.

Ja by som na každý mesiac písala osobitnú Dohodu o vykonaní práce, vždy s iným názvom vykonanej práce. Je to istenie pred kontrolou z Inšpektorátu práce, nakoľko pracovníkom na Dohodu o vykonaní práce by sa nemala tá istá práca v jednotlivých mesiacoch opakovať. Na to je Dohoda o vykonaní činnosti.

Splatnosť mzdy môžeš dať po vykonaní prác, resp. posledný deň nasledujúceho mesiaca. Aj keď mu dáte výplatu trebárs 10.-teho v mesiaci, takto je to lepšie.

Čo sa týka výšky odmeny / mzdy/, tak nikde nie je napísané, koľko má na hodinu zarobiť. Je to vec "Dohody", či bude platený za celok prác alebo na hodinu. Podľa toho, ako sa dohodnete, tak tam napíš trebárs 4 eurá/hodinu, resp.400 eur/za vykonanie uvedených prác v mesiaci október. Prispôsob si to podľa skutočnosti.
vegoska
06.10.09,14:09
Nepytala by som sa tu, keby som chapala, co sa tam pise a ako to suvisi mojou situaciou.
mzdarka renca
06.10.09,14:21
Ak sa vypisuje dohoda o vykonani prace 10.10-31.12 a pracovnik bude robit kazdy mesiac oktober, november a december 50 hodin

1. da sa tam 150 h a odmena za 150 hodin? Ci treba na kazdy mesiac zvlast pisat dohodu? napíš, že práca bude vykonaná od 10.10.09 - 31.12.09 v rozsahu max. 150 hodín

2. ak sa plati kazdy mesiac za predchadzaju 15. dna podciarkne sa, ze dostane odmenu po vykonani prace?
Za riadne vykonávanie práce sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodli, že cena za vykonanú prácu bude xxxxEUR a zamestnávateľ zamestnancovi vyplati zálohovo mesačne xxx.xx
EUR
3. dohodnuta odmena podla tohto pracovnopravneho predpisu - akeho? co tam mam byt? ako to mam vediet, aky je to predpis? tu neviem, na čo sa pýtaš

Dakujem za pomoc:-)

odpoveď v texte
Zoltán Kovács
06.10.09,14:24
A čo tak celú situáciu riešiť dohodou o pracovnej činnosti?
terezamaria
06.10.09,14:27
Nepytala by som sa tu, keby som chapala, co sa tam pise a ako to suvisi mojou situaciou.

Až potrebuješ vedieť ešte niečo iné, kľudne sa pýtaj, nie je v ničom problém.
mzdarka renca
06.10.09,14:36
Volala mi kámoška a dala mi chrobáka do hlavy s jej otázkou.
Dohodár zamestnaný na základe DoPČ nastúpi napr. v stredu 7.10.09 do 31.12.09. Vieme, že je tam obmedzenie 10hod./týždeň. Ona tvrdí, že tých 10 hod. platí od stredy do utorka (vraj volala aj na ministerstvo a tam jej to odobrili, že je to tak), ja tvrdím (aj dve personalistky, s ktorými som to konzultovala), že týždeň je od pondelka do nedele. V ZP sa píše len, citujem (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
Tak mi teraz povedzte, čo je týždeň v tomto prípade, lebo nezaspím;):)
vegoska
06.10.09,14:37
Mne povedali na urade prace, ze pre nezamestnanych mam vypisat dohodu o vykonani prace.
mzdarka renca
06.10.09,14:39
Mne povedali na urade prace, ze pre nezamestnanych mam vypisat dohodu o vykonani prace.
tak ju vypíš, ako som ti vyššie napísala, a terezka ti poradila, že si máš tlačivo kúpiť v šefte, ak ho nemáš.
vegoska
06.10.09,14:43
Dakujem, dufam, ze nebudem mat problem, ked na urade prace poradili ten papier. Ze na tay si mozu nezmestanany privyrabat kazdy mesiac do vysky 136,38 €. Na hodinach vraj nezalezi.
mzdarka renca
06.10.09,14:47
Volala mi kámoška a dala mi chrobáka do hlavy s jej otázkou.
Dohodár zamestnaný na základe DoPČ nastúpi napr. v stredu 7.10.09 do 31.12.09. Vieme, že je tam obmedzenie 10hod./týždeň. Ona tvrdí, že tých 10 hod. platí od stredy do utorka (vraj volala aj na ministerstvo a tam jej to odobrili, že je to tak), ja tvrdím (aj dve personalistky, s ktorými som to konzultovala), že týždeň je od pondelka do nedele. V ZP sa píše len, citujem (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
Tak mi teraz povedzte, čo je týždeň v tomto prípade, lebo nezaspím;):)

posúvam....:rolleyes:
alikam
06.10.09,15:06
Nemám s týmto skúsenosti, ale logika mi hovorí, že týždeň je od pondelka do nedele, tak ako si to aj Vy myslíte, veď kto by sledoval, v ktorý deň, ktorý pracovník nastúpil. S tým, že v ten týždeň keď nastúpi, teda od stredy do nedele môže odpracovať 10 hodín - veď nikde nie je napísané, koľko hodín za deň a potom už pokračuje normálne v týždňových intervaloch.
Zoltán Kovács
06.10.09,15:07
Mne povedali na urade prace, ze pre nezamestnanych mam vypisat dohodu o vykonani prace.
Ale táto informácia nebola v pôvodnom zadaní, preto som navrhol DoPČ.
hanelie
06.10.09,15:08
ak môže byť v ZP nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, tak na tento účel môže byť pracovný týždeň od utorka do pondelka - treba si však spraviť tabuľku s fondom pracovného času / alebo aj internú smernicu o tomto
/nikde v ZP sa nepíše presne stanovený pracovný týždeň od pondelka do piatku /nedele
mzdarka renca
06.10.09,15:13
ak môže byť v ZP nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, tak na tento účel môže byť pracovný týždeň od utorka do pondelka - treba si však spraviť tabuľku s fondom pracovného času / alebo aj internú smernicu o tomto
/nikde v ZP sa nepíše presne stanovený pracovný týždeň od pondelka do piatku /nedele veď práve
tu nejde o to, ako to chce, ale o to, čo jej povedali na ministerstve PSVaR, že v tomto prípade je týždeň od st-ut, čo mi nedáva logiku, lebo pre mňa je klasický týždeň od po-ne. Tak ja už neviem:mee:, asi mi vybuchne hlava:D
terezamaria
06.10.09,15:15
Volala mi kámoška a dala mi chrobáka do hlavy s jej otázkou.
Dohodár zamestnaný na základe DoPČ nastúpi napr. v stredu 7.10.09 do 31.12.09. Vieme, že je tam obmedzenie 10hod./týždeň. Ona tvrdí, že tých 10 hod. platí od stredy do utorka (vraj volala aj na ministerstvo a tam jej to odobrili, že je to tak), ja tvrdím (aj dve personalistky, s ktorými som to konzultovala), že týždeň je od pondelka do nedele. V ZP sa píše len, citujem (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
Tak mi teraz povedzte, čo je týždeň v tomto prípade, lebo nezaspím;):)

posúvam....:rolleyes:

Jednoznačne týždeň je PO-NE. Či niekto nastúpi v stredu, tak isto môže mať na ten týždeň vedených 10 hodín.
Renči na Ministerstve niekedy povedia doslova nezmysel, samozrejme,že povedia aj správne veci, ale v tomto prípade je správne, že týždeň je od PONDELKU do NEDELE.
Predstav si, ako by si stále dookola sledovala, že týždeň v jej prípade je od STREDY do UTORKU včetne.

Vlastne pri Dohode o pracovnej činnosti ide o to, aby mesačne nebola prekročená kvóta celkových hodín, spätne 10 hodín/ týždeň.
danushka
06.10.09,15:29
Renči, kľudne spi. Od pondelka do nedele považuj týždeň ako taký a už si tým hlavičku nezaťažuj. Aj tak je to vec len toho, ako to nakoniec do dochádzky zapíšeme;). A už viac nepoviem:D
mzdarka renca
06.10.09,15:36
Veľmi pekne Vám dievčatá ďakujem
Katija
06.10.09,16:01
ak môže byť v ZP nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, tak na tento účel môže byť pracovný týždeň od utorka do pondelka - treba si však spraviť tabuľku s fondom pracovného času / alebo aj internú smernicu o tomto
/nikde v ZP sa nepíše presne stanovený pracovný týždeň od pondelka do piatku /nedele
Súhlasím.
Čo sa rozumie týždňom na účely určenia rozsahu pracovného času a rozvrhnutia pracovného časuj je uvedené v § 85 ods. 3. ZP.
Je to sedem po sebe nasledujúcich dní.
__________________
Katija:):cool:
Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.
mzdarka renca
06.10.09,16:21
Súhlasím.
Čo sa rozumie týždňom na účely určenia rozsahu pracovného času a rozvrhnutia pracovného časuj je uvedené v § 85 ods. 3. ZP.
Je to sedem po sebe nasledujúcich dní.
__________________
Katija:):cool:
Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.

Ďakujem za reakciu a ešte otázočka, kedy je začiatok týždňa v tomto prípade? V stredu, keď nastúpi, alebo klasicky po-ne?
Zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy, aby sa do 31.12. bral týždeň st-ut, len z dôvodu, že nastúpil v stredu.
terezamaria
06.10.09,16:36
Ďakujem za reakciu a ešte otázočka, kedy je začiatok týždňa v tomto prípade? V stredu, keď nastúpi, alebo klasicky po-ne?
Zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy, aby sa do 31.12. bral týždeň st-ut, len z dôvodu, že nastúpil v stredu.

Renči toto je púha definicícia, čo je týždeň. Treba prečítať v globále celý § 85. V praxi sa vždy berie týždeň PO - NE.
Katija
06.10.09,17:32
Ďakujem za reakciu a ešte otázočka, kedy je začiatok týždňa v tomto prípade? V stredu, keď nastúpi, alebo klasicky po-ne?
Zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy, aby sa do 31.12. bral týždeň st-ut, len z dôvodu, že nastúpil v stredu.

Renča, si myslím, že pre neho začal pracovný týždeň v stredu. Ak má zmluvu od 7.10.2009 do 31.12.2009
- je to 86 kalendárnych dní, čo je 12 týždňov a 2 dni. Za 12 týždňov trvania zmluvy môže odrobiť určite 120 hodín bez porušenia ZP.
Otázka je koľko môže odrobiť bez porušenia ZP za tie zvyšné dva dni. To sa mi zdá zaujímavé. Nič, alebo alikvotnu časť?

Ak by si rátala obdobie od 7.10.2009 do 11.10.2009 ako prvy týždeň, tak do konca zmluvy narátaš 13 týždńov. :eek:
To by mohol odrobiť 130 hodín?

Renči toto je púha definicícia, čo je týždeň. Treba prečítať v globále celý § 85. V praxi sa vždy berie týždeň PO - NE.:D To je dobré. Áno, zákony sa skladajú z takýchto "púhych" definícii.
Ale sú pre nás záväzné. A v ZP týždeň ináč zadefinovaný nie je.
__________________
Katija:):cool:
Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.
veronikasad
06.10.09,17:39
A čo tak celú situáciu riešiť dohodou o pracovnej činnosti?
ak je uchádzač o zamestnanie poberatelom dávky v hmotnej núdzi, príjem z DoPČ sa započítava do príjmu pre posúdenie nároku v plnej výške (ako opakovaná činnosť), z príjmu z DoVP sa započítava len 75 %.
Zuzy
02.11.09,11:41
Dobrý deň prajem, dá sa dohoda o vykonaní práce uzatvoriť od 1.12.2009 do 31.1.2010 alebo na konci roka treba písať novú dohodu na rok 2010? Za odpovede ďakujem
VERONIKA6
02.11.09,12:27
Dobrý deň prajem, dá sa dohoda o vykonaní práce uzatvoriť od 1.12.2009 do 31.1.2010 alebo na konci roka treba písať novú dohodu na rok 2010? Za odpovede ďakujem
Môžeš tak uzatvoriť, je to v poriadku. Nezabudni prihlásiť RL FO na sociálku pred začiatkom výkonu prác a koniec.
Bibiana_77
04.11.09,09:09
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať, či treba nejako písomne oznamovať zamestnancovi, ktorý bol u nás zamestnaný na dohodu o vykonaní práce, že sa táto dohoda končí, alebo ho stačí iba odhlásiť na sp. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Tweety
04.11.09,09:12
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať, či treba nejako písomne oznamovať zamestnancovi, ktorý bol u nás zamestnaný na dohodu o vykonaní práce, že sa táto dohoda končí, alebo ho stačí iba odhlásiť na sp. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Ak sa končí obdobím, na ktorý bola uzatvorená, tak nie.
Bibiana_77
04.11.09,10:01
A ak je čas uvedený na dobu do 20. 12. 2009 a na čas 350 hodín?
V tom prípade niečo píšem?
Ďakujem za odpoveď. :)
Tweety
04.11.09,10:42
A ak je čas uvedený na dobu do 20. 12. 2009 a na čas 350 hodín?
V tom prípade niečo píšem?
Ďakujem za odpoveď. :)
Dohoda, ak ju nechcete skončiť pred týmto dátumom, skončí dátumom 20.12.09 a finito, týmto dátumom odhlásite dohodára cez RLFO.