viktorienka
06.10.09,16:31
Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať či má niekto skúsenosti s predčasným ukončením živnosti ak má príspevok na podnikanie z úradu práce.

Ostáva mi ešte jeden rok a vôbec sa mi nedarí, som skôr v mínuse. Ako je to s príspevkom? Budem ho musieť vrátiť celý späť? Nie je taká možnosť, že stačí vrátiť určitú čiastku keď už mám rok za sebou? :cool:

ďakujem
Xanti
06.10.09,16:20
Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať či má niekto skúsenosti s predčasným ukončením živnosti ak má príspevok na podnikanie z úradu práce.

Ostáva mi ešte jeden rok a vôbec sa mi nedarí, som skôr v mínuse. Ako je to s príspevkom? Budem ho musieť vrátiť celý späť? Nie je taká možnosť, že stačí vrátiť určitú čiastku keď už mám rok za sebou? :cool:

ďakujem
Ak porušíš podmienky poskytnutia dotácie z UP tak vraciaš alikvotnu čiastku dotácie a nie celú.
majernikova
13.10.09,13:40
Ahojte, vie mi niekto povedať aká je výška príspevku od úradu práce? Je to rovnaké všade alebo každé mesto to ma individuálne?
Ďakujem pekne
Xanti
13.10.09,13:46
Ahojte, vie mi niekto povedať aká je výška príspevku od úradu práce? Je to rovnaké všade alebo každé mesto to ma individuálne?
Ďakujem pekne
Nie je to rovnaké všade.

Výška príspevku závisí od celkovej ceny práce vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca SR, typu regionu oprávneného na poskytovanie štátnej pomoci a od priemernej miery evidovanej nezamestnanosti v okrese, v ktorom bude uchádzač vykonávať samostatne zárobkovú činnosť.

Vyšší príspevok je vo výške 3775,24 € v okresoch s vyššou mierou nezamestnanosti. Čo zrejme aj BJ tam spadá.
majernikova
13.10.09,13:57
Ďakujem za info, veľmi pekne
bertamail
23.10.09,20:39
Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať či má niekto skúsenosti s predčasným ukončením živnosti ak má príspevok na podnikanie z úradu práce.

Ostáva mi ešte jeden rok a vôbec sa mi nedarí, som skôr v mínuse. Ako je to s príspevkom? Budem ho musieť vrátiť celý späť? Nie je taká možnosť, že stačí vrátiť určitú čiastku keď už mám rok za sebou? :cool:

ďakujem
Zdravím, mám obdobný problém, ale chcela by som reagovať na poskytnutý eurofond som bola upozornená na ÚPSVAR - e, že pokiaľ sa živnosť ukončí skôr, ako uplynie 2 roč. lehota, je nutné tento príspevok vrátiť v plnej výške. Taktiež je nutné strikne nakúpiť pomôcky podľa uvedeného zoznamu v PZ.
novohorcan
25.10.09,20:41
Xanti má pravdu -Ak porušíš podmienky poskytnutia dotácie z UP tak vraciaš alikvotnu čiastku dotácie a nie celú
martiko
26.10.09,20:46
Treba rozlišovať či ide o porušenie zmluvy, alebo dohodu o ukončení zmluvy.
Ja ti radím aby si živnosť nerušila, ale skúsila sa zamestnať .