vulxy
06.10.09,18:58
zdravim,mam problem!!!
pred dvoma mesiacmi som bol na konkurze a(doterazn sa nic nedialo reku ma nechcu)ale dnes mi volali ze mam od 15.10.nastupit.vyzera to na dobry job aj plat dobry a rad by som to robil ale......
ziadal som o dotaciu od UPSVAR na podnikanie a vsetko OK zaciatok podnikania od 1.11.
a teraz neviem:confused:
ako to mam spravit aby bolo vsetko v poriadku,mam zrusit dotaciu aj zivnost???
PS: na zivnost to robit nechcem,je tam velka zodpovednost a ked daco nevyjde sa nedoplatim...
poradte mi prosim ako by ste to riesily vdaka
Tweety
06.10.09,17:02
zdravim,mam problem!!!
pred dvoma mesiacmi som bol na konkurze a(doterazn sa nic nedialo reku ma nechcu)ale dnes mi volali ze mam od 15.10.nastupit.vyzera to na dobry job aj plat dobry a rad by som to robil ale......
ziadal som o dotaciu od UPSVAR na podnikanie a vsetko OK zaciatok podnikania od 1.11.
a teraz neviem:confused:
ako to mam spravit aby bolo vsetko v poriadku,mam zrusit dotaciu aj zivnost???
PS: na zivnost to robit nechcem,je tam velka zodpovednost a ked daco nevyjde sa nedoplatim...
poradte mi prosim ako by ste to riesily vdaka
Sám musíš zvážiť pre a proti, aj rozhodovanie je na Tebe.
KEJKA
06.10.09,17:10
na riziká z podnikania sa dá aj poistiť.
Stanislav 1975
06.10.09,17:13
na riziká z podnikania sa dá aj poistiť.

nemyslím si to- dá sa poistiť,ale iba poistenie pre prípad že vypadne elektrina,voda a pod.(poistenie prevádzky) a zodpovednosť za škodu,ale to že niekto podnikanie nezvládne a skrachuje to sa poistiť určite ale určite nedá...Neber to v zlom...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
camozzi
06.10.09,17:18
Na margo podnikania: kto sa boji, nech nejde do lesa.
Stanislav 1975
06.10.09,17:19
Na margo podnikania: kto sa boji, nech nejde do lesa.

To je pravda...
veronikasad
06.10.09,17:25
zdravim,mam problem!!!
pred dvoma mesiacmi som bol na konkurze a(doterazn sa nic nedialo reku ma nechcu)ale dnes mi volali ze mam od 15.10.nastupit.vyzera to na dobry job aj plat dobry a rad by som to robil ale......
ziadal som o dotaciu od UPSVAR na podnikanie a vsetko OK zaciatok podnikania od 1.11.
a teraz neviem:confused:
ako to mam spravit aby bolo vsetko v poriadku,mam zrusit dotaciu aj zivnost???
PS: na zivnost to robit nechcem,je tam velka zodpovednost a ked daco nevyjde sa nedoplatim...
poradte mi prosim ako by ste to riesily vdaka
Pokial zamestnávatelovi neprekáža tvoja živnosť, neruš ju, ak predpokladáš aj iný príjem zo živnosti ako u terajšieho "zamestnávatela". Živnosť môžeš vykonávať aj v súbehu so zamestnaním - ušetríš na odvodoch do zdravotnej poisťovne.

mimotemy ten názov témy sa mi vôbec nepáči. Môžeš ho prosím upraviť tak, aby vystihoval podstatu príspevku ?
Xanti
06.10.09,17:28
zdravim,mam problem!!!
pred dvoma mesiacmi som bol na konkurze a(doterazn sa nic nedialo reku ma nechcu)ale dnes mi volali ze mam od 15.10.nastupit.vyzera to na dobry job aj plat dobry a rad by som to robil ale......
ziadal som o dotaciu od UPSVAR na podnikanie a vsetko OK zaciatok podnikania od 1.11.
a teraz neviem:confused:
ako to mam spravit aby bolo vsetko v poriadku,mam zrusit dotaciu aj zivnost???
PS: na zivnost to robit nechcem,je tam velka zodpovednost a ked daco nevyjde sa nedoplatim...
poradte mi prosim ako by ste to riesily vdaka
No asi by som sa skúsila s potencionálnym zamestnávateľom dohodnúť na neskoršom nástupe do zamestnania. Dva týždne nie je tak dlhá doba aby nemohli počkať a mohol by si mať súbeh živnosti z dotáciou z UP a zamestnania.
Lebo je síce pravda, že zamestnanie môže vyzerať dobre ale stále zvyčajne je dohodnutá skúšobná doba a ak nepasneš a ťa vyhodia tak celá tortúra čo sa týka podnikania pôjde navnivoč a ty si ju zopakuješ.

Takže ja by som asi skúsila s potencionálnym zamestnávateľom vyjednávať, poprípade na tie dva týždne by som s nimi uzavrela dohodu o vykonaní práce.

"Aj vlk by bol sýty, aj ovca celá".
vulxy
06.10.09,17:42
No asi by som sa skúsila s potencionálnym zamestnávateľom dohodnúť na neskoršom nástupe do zamestnania. Dva týždne nie je tak dlhá doba aby nemohli počkať a mohol by si mať súbeh živnosti z dotáciou z UP a zamestnania.
Lebo je síce pravda, že zamestnanie môže vyzerať dobre ale stále zvyčajne je dohodnutá skúšobná doba a ak nepasneš a ťa vyhodia tak celá tortúra čo sa týka podnikania pôjde navnivoč a ty si ju zopakuješ.

Takže ja by som asi skúsila s potencionálnym zamestnávateľom vyjednávať, poprípade na tie dva týždne by som s nimi uzavrela dohodu o vykonaní práce.

"Aj vlk by bol sýty, aj ovca celá".
presne si to vystihla:) co ked nezapasujem???zacnem znova:D
neviem ci sa dohodneme ,mohol som sa spytat len som bol taky omraceny sa mi vsetko motalo v hlave az ked som zlozil som si uvedomil ze mi tam nepasuju tie 2 tyzdne:D
najradsej by som si nechal aj zivnost,jeden nikdy nevie kedy sa zide:)
veronikasad
06.10.09,17:44
presne si to vystihol:) co ked nezapasujem???zacnem znova:D
neviem ci sa dohodneme ,mohol som sa spytat len som bol taky omraceny sa mi vsetko motalo v hlave az ked som zlozil som si uvedomil ze mi tam nepasuju tie 2 tyzdne:D
najradsej by som si nechal aj zivnost,jeden nikdy nevie kedy sa zide:)
Kedy budeš mať schválený príspevok ? Nedá sa ti posunúť začiatok podnikania ?
Xanti
06.10.09,17:44
presne si to vystihol:) co ked nezapasujem???zacnem znova:D
neviem ci sa dohodneme ,mohol som sa spytat len som bol taky omraceny sa mi vsetko motalo v hlave az ked som zlozil som si uvedomil ze mi tam nepasuju tie 2 tyzdne:D
najradsej by som si nechal aj zivnost,jeden nikdy nevie kedy sa zide:)
mimotemy Jaaaaaaaj fakt mám taký nick, že evokuje chlapa? Ja som babaaaaaaa. :D :D :D

Zavolaj im a skús sa dohodnúť. Verím, že sa to bude dať.
vulxy
06.10.09,17:52
Kedy budeš mať schválený príspevok ? Nedá sa ti posunúť začiatok podnikania ?

nemam tusenie, sa spytam na to ale nam bolo povedane ze sa musi postupovat podla podn.planu ktory schvalily a tam je zaciatok jasny, takze silne pochybujem
veronikasad
06.10.09,17:54
nemam tusenie, sa spytam na to ale nam bolo povedane ze sa musi postupovat podla podn.planu ktory schvalily a tam je zaciatok jasny, takze silne pochybujem
Už máš podpísanú zmluvu s UP ? Kedy ti príde dotácia na účet ?
vulxy
06.10.09,17:55
mimotemy Jaaaaaaaj fakt mám taký nick, že evokuje chlapa? Ja som babaaaaaaa. :D :D :D

Zavolaj im a skús sa dohodnúť. Verím, že sa to bude dať.

pardon,uz som to opravil:)
danushka
06.10.09,17:57
Vulxy, hlavne sa uisti, či Ťa dotácia z ÚPSVaR neobmedzuje v tom, že po jej obdržaní nebudeš môcť byť zamestnancom. Ak sa budeš vedieť dohodnúť so svojim zamestnávateľom o neskoršom nástupe do TPP a vieš sa venovať aj živnosti, tak nemáš čo stratiť. Pracovať môžeš, koľko len chceš.
húžva
06.10.09,17:57
Nedávno som riešil podobnú dilemu.
Dotácie by som sa v žiadnom prípade nevzdával už len kvôli tým vybavovačkám, čo každý musí podstúpiť.
Tú prácu môžete skúsiť aj popri naštartovanej živnosti, treba sa rozumne dohodnúť zo zamestnávateľom a dokázať si presadiť určité podmienky. Po mesiaci a možno aj po týždni sa ukáže, či Vám tá práca ladí k živnosti, alebo či Vás dokáže finančne a duševne uspokojiť na toľko, že už živnosť ani nepotrebujete,respektíve si ju rozšírite.
Nakoniec sa môže stať aj to, že Vám tá práca pomôže postupne finančne dotovať živnosť, pretože rozbiehať živnosť v dnešnej dobe vôbec nie je jednoduché.
Predpokladám však, že ste dostal ponuku na post obchodného zástupcu, alebo niečo podobné a v takomto prípade by to však skutočne muselo byť niečo čo by s Vašou živnosťou priamo súviselo. Napríklad predaj dverí a stolárska živnosť...
Inak by to asi nešlo. Stres, zhon ... Nezabúdajte pri tom všetkom ani na svoje zdravie!

Treba skúšať, na to sme tu.

V každom prípade sa ale snažte prostriedky získané od štátu dotáciou využiť na "podnikateľské účely". Jednoducho zainvestujte do samo zamestnania. Kvôli Vášmu svedomiu.
Totiž čo zasejete to budete žať... Ak zasejete podvod...


Nech sa Vám darí
vulxy
06.10.09,17:57
Už máš podpísanú zmluvu s UP ? Kedy ti príde dotácia na účet ?

zmluvu mam ,dotacia neviem kedy dorazi,vraj do konca mesiaca alebo zaciatkom novembra
veronikasad
06.10.09,17:59
Vulxy, hlavne sa uisti, či Ťa dotácia z ÚPSVaR neobmedzuje v tom, že po jej obdržaní nebudeš môcť byť zamestnancom. Ak sa budeš vedieť dohodnúť so svojim zamestnávateľom o neskoršom nástupe do TPP a vieš sa venovať aj živnosti, tak nemáš čo stratiť. Pracovať môžeš, koľko len chceš.
Zmluva s UP neobmedzuje súbeh zamestnania a podnikania. Skôr vidím opačný problém - súhlas zamestnávateľa s prevádzkovaním živnosti rovnakého druhu ...
veronikasad
06.10.09,18:01
zmluvu mam ,dotacia neviem kedy dorazi,vraj do konca mesiaca alebo zaciatkom novembra
1. zisti si u zamestnávateľa, či mu nebude vadiť živnosť na rovnaký predmet podnikania ako zamestnanie u neho

2. s posunutím začiatku podnikania by nemal byť na ÚP problém, ak už máš podpísanú zmluvu o poskytnutí dotácie.
Xanti
06.10.09,18:05
2. s posunutím začiatku podnikania by nemal byť na ÚP problém, ak už máš podpísanú zmluvu o poskytnutí dotácie.
No neviem, zvyčajne medzi papiermi čo UP vyžaduje je aj živnostenské oprávnenie, ktoré musí byť vydané dopredu k istému dátumu. Aj zmluva je postavená tak, že dnom začatia a poskytnutia dotácie je den začatia živnosti.

Skôr to vidím schodnejšie s dohodou s potenc. zamestnávateľom, lebo len počká dva týždne na neho ako svojho zamestnanca. Poprípade to poriešia na tie dva týždne dohodou o vykonaní práce, aby neprišiel o nárok na dotáciu. Lebo akonáhle sa zamestná tak už nie je k tomu dátumu 31.10. nezamestnaným a tým pádom nemá nárok na dotáciu.
vulxy
06.10.09,18:06
na riziká z podnikania sa dá aj poistiť.

ako sa da poistit a kde?
vulxy
06.10.09,18:09
Zmluva s UP neobmedzuje súbeh zamestnania a podnikania. Skôr vidím opačný problém - súhlas zamestnávateľa s prevádzkovaním živnosti rovnakého druhu ...

nie je rovnakeho druhu celkom ina kategoria
veronikasad
06.10.09,18:09
ako sa da poistit a kde?
Skús sa spýtať v ALLIANZi, ja mám poistenie účtovníkov v Českej poisťovni Slovensko (už sa to tuším volá nejako inak)
veronikasad
06.10.09,18:11
nie je rovnakeho druhu celkom ina kategoria
potom by si nemal mať problém so súbehom. Ešte doriešiť posunutie začiatku podnikania alebo neskorší nástup do zamestnania. Príp. práca na dohodu na 2 týžden, len nesmieš zarobiť viac ako 65% životného minima, lebo ťa vyradia z UP a porušíš podmienky zmluvy s UP.
vulxy
06.10.09,18:15
potom by si nemal mať problém so súbehom. Ešte doriešiť posunutie začiatku podnikania alebo neskorší nástup do zamestnania. Príp. práca na dohodu na 2 týžden, len nesmieš zarobiť viac ako 65% životného minima, lebo ťa vyradia z UP a porušíš podmienky zmluvy s UP.

najviac sa mi pozdava to posunutie nastupu len vies som rad ze ma zobraly a hned im zacnem robit problem ani som nenastupil:D bude to zaujimave
veronikasad
06.10.09,18:17
najviac sa mi pozdava to posunutie nastupu len vies som rad ze ma zobraly a hned im zacnem robit problem ani som nenastupil:D bude to zaujimave
Držím palce, nech to dobre dopadne. So zamestnávatelom treba od začiatku hrať fér hru, ak mu na tebe záleží, dva týždne počká. V žiadnom prípade nezatajiť živnosť.
Stanislav 1975
06.10.09,18:56
Skús sa spýtať v ALLIANZi, ja mám poistenie účtovníkov v Českej poisťovni Slovensko (už sa to tuším volá nejako inak)

V Allianzi, sú pre poistenie účtovníkov 2 neodpustiteľné podmienky- musí to byť s.ro.( v žiadnom prípade nie živnostník) a vysoká škola...