ludka09
06.10.09,21:09
ahojte, viete mi prosím poradiť? zamestnavatel dna 30.09.09 dostal ziadost o ukoncenie prac. pomeru od pracovnika, ktory mu hned odovzdal aj kluce a zverene predmety a od vtedy naprisiel do zamestnania a zatajuje sa pri kazdom nasom telefonate, mal zmluvu na dobu urcitu . Mozem mu dat do ukoncenia prac. pomeru paragraf 67? alebo to mam riesit inym paragrafom? Ma nárok na odstupne?
mzdarka renca
06.10.09,19:33
ahojte, viete mi prosím poradiť? zamestnavatel dna 30.09.09 dostal ziadost o ukoncenie prac. pomeru od pracovnika, ktory mu hned odovzdal aj kluce a zverene predmety a od vtedy naprisiel do zamestnania a zatajuje sa pri kazdom nasom telefonate, mal zmluvu na dobu urcitu . Mozem mu dat do ukoncenia prac. pomeru paragraf 67? alebo to mam riesit inym paragrafom? Ma nárok na odstupne?

Do kedy mal dobu určitú?.......nárok na odstupné nemá
ludka09
06.10.09,19:40
do konca tohto roka. A co v prípade ze je niekto na dobu neurcitu ak da sam vypoved ma narok na odstupne? mozem dat do ukoncenia ten paragraf 67?
mzdarka renca
06.10.09,19:55
do konca tohto roka. A co v prípade ze je niekto na dobu neurcitu ak da sam vypoved ma narok na odstupne? mozem dat do ukoncenia ten paragraf 67?

Ak dal zamestnanec výpoveď dňa 30.9.09, tak mu začína od 1.10.09 plynúť výpovedná doba 2 mesiace, t.z., že PP mu končí dňa 30.11.09.
Na odstupné je nárok iba v prípade, ak dá výpoveď zamestnávateľ zamestnancovi a to tiež ida v zmysle §63 odst. 1 písm.a)-c).
Ak zamestnanec nenastúpil do práce, tak mu píšte absenciu a pošlite mu výzvu, aby nastúpil do zamestnania a upozornite ho, že má neospravedlnenú neprítomnosť v práci, a že ak nenastúpi ihneď do práce vo výpovednej dobe ani po vašom upozornení, tak s ním okamžite ukončíte PP za hrubé porušenie pracovnej disciplíny v zmysle § 68.

Ak ani vy, ani on nemáte záujem o to, aby zotrval v práci, tak sa s ním dohodnite na ukončení PP dohodou v zmysle § 60 ZP.
optimistka
09.12.09,18:13
ahojte, dnes som dostala otázku, či bude zamestnancovi vyplatené odstupné ak dal okamžitú výpoved zamestnanec z dôvodu, že mu zamestnávatel nevyplatil mzdu v lehote
zamestnanec ma info z inšpektoratu prace, že má nárok
Tweety
09.12.09,18:15
ahojte, dnes som dostala otázku, či bude zamestnancovi vyplatené odstupné ak dal okamžitú výpoved zamestnanec z dôvodu, že mu zamestnávatel nevyplatil mzdu v lehote
zamestnanec ma info z inšpektoratu prace, že má nárok
§ 69 ZP
(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov. Nie je to odstupné, ale náhrada mzdy.
veronikasad
09.12.09,18:16
ahojte, dnes som dostala otázku, či bude zamestnancovi vyplatené odstupné ak dal okamžitú výpoved zamestnanec z dôvodu, že mu zamestnávatel nevyplatil mzdu v lehote
zamestnanec ma info z inšpektoratu prace, že má nárok
Pozri § 69 Zákonníka práce

4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

Rozdiel je ale v tom, že odstupného sa odvody do SP a ZP neplatia a z náhrady mzdy ano.
kovex
14.12.09,10:12
Dobrý deň, moja známa pracuje v potravinách, dovolím si tvrdiť, že je tam nenormálny bordel. Dostali dodatok k pracovnej zmluve, ktorý "museli" podpísať, v ktorom bola zmena pracovného času na 30 hod. týždenne. Avšak pracujú 40 hod. týždenne a viac. Nadčasové hodiny nemajú zaplatené, nie sú nikde oficiálne registrované ..... a ešte k tomu perlička, každý mesiac im strhávajú zo mzdy "sporenie malé" čo je podľa zamestnávateľa zbierka na pokazené stroje ..... bez komentára.
Chce dať výpoveď podľa § 67, v ktorej nemusí byť dôvod, ale chce ho uviesť a to v nadväznosti na § 97 ods. 2, môže tak urobiť?
Problém je v tom, že tie nadčasy nie sú oficiálne nikde registrované .....
Chobot
14.12.09,10:29
Dobrý deň, moja známa pracuje v potravinách, dovolím si tvrdiť, že je tam nenormálny bordel. Dostali dodatok k pracovnej zmluve, ktorý "museli" podpísať, v ktorom bola zmena pracovného času na 30 hod. týždenne. Avšak pracujú 40 hod. týždenne a viac. Nadčasové hodiny nemajú zaplatené, nie sú nikde oficiálne registrované ..... a ešte k tomu perlička, každý mesiac im strhávajú zo mzdy "sporenie malé" čo je podľa zamestnávateľa zbierka na pokazené stroje ..... bez komentára.
Chce dať výpoveď podľa § 67, v ktorej nemusí byť dôvod, ale chce ho uviesť a to v nadväznosti na § 97 ods. 2, môže tak urobiť?
Problém je v tom, že tie nadčasy nie sú oficiálne nikde registrované .....

§ 97 ods. 2 nie je výpovedný dôvod. Ak to vo výpovedi uvedie, výpoveď to nijakým spôsobom neovplyvní. Podľa § 67 môže dať kedykoľvek výpoveď.
kovex
14.12.09,10:36
Ďakujem, takže najlepšie bude výpoveď bez uvedenia dôvodu .... a zutekať .....