tengi
06.10.09,23:39
Ahojte,

strašne rád by som sa tu od Vás dočítal, ako úspešne podnikáte a aké všetky úskalia táto cesta mala. Rád by som tak motivoval ostatných, nech vedia, že robia dobre a príde čas odmeny :)

citát: "kto pracuje nemá čas zarábať peniaze"

Ako sa vraví (preklad z latinčiny) "ťažká cesta ku hviezdam"
cabada
07.10.09,05:23
Pekne si to napísal ... :)
Takáto téma je fajn, lebo ešte stále máme málo odvahy, ale chuti a nápadov dosť. Tiež rozmýšľam, už celkom vážne, nad svojím podnikaním, avšak najčastejšie sa stretávam s vetami : "To nezvládneš, to Ťa neuživí, si odvážna, ja by som do podnikania nešla, počkaj na dobrú dobu ( a kedy bude tá dobrá ...:confused: )....
Svoj "biznis" chcem mať preto, lebo chcem uplatniť vlastné nápady, chcem pracovať aj po 14tej :) pre seba a svoju rodinu, chcem priniesť na kúsku zeme príjemný prístup v službách, lebo ten zúfalo postrádam skoro všade. Chcem pracovať kľudne mnoho, ale pre dobrú vec a pre pre moju rodinu. Budem s nimi zdieľať neúspechy, ale aj úspechy budú naše.
Všetkým podnikateľom, ktorí robia radi, so srdcom a s tvorivou myšlienkou, držím palce. Prosím, držte aj vy mne, chcem sa medzi vás zaradiť a učiť sa. Možno aj v tejto téme ;)
Zita5
07.10.09,05:29
Pekne si to napísal ... :)
Takáto téma je fajn, lebo ešte stále máme málo odvahy, ale chuti a nápadov dosť. Tiež rozmýšľam, už celkom vážne, nad svojím podnikaním, avšak najčastejšie sa stretávam s vetami : "To nezvládneš, to Ťa neuživí, si odvážna, ja by som do podnikania nešla, počkaj na dobrú dobu ( a kedy bude tá dobrá ...:confused: )....
Svoj "biznis" chcem mať preto, lebo chcem uplatniť vlastné nápady, chcem pracovať aj po 14tej :) pre seba a svoju rodinu, chcem priniesť na kúsku zeme príjemný prístup v službách, lebo ten zúfalo postrádam skoro všade. Chcem pracovať kľudne mnoho, ale pre dobrú vec a pre pre moju rodinu. Budem s nimi zdieľať neúspechy, ale aj úspechy budú naše.
Všetkým podnikateľom, ktorí robia radi, so srdcom a s tvorivou myšlienkou, držím palce. Prosím, držte aj vy mne, chcem sa medzi vás zaradiť a učiť sa. Možno aj v tejto téme ;)

Ono je najlepšie sa riadiť vlastným rozhodnutím a nepočúvať druhého .Ja podnikám 18 rokov , počas tejto doby bola doba aj nepriaznivá , ale aj priaznivá pre môj smer podnikania . Už z mojej strany padlo istého času aj skoro rozhodnutie , že skončím a to nebola ani kríza .....ale prišla chvíľa , že som si povedala ..ako dobre že som to nezavesila na klinec.
Pritom mám rodinnú firmu a podnikanie nás stále živý .

Takže držím palce a želám správne rozhodnutie .:)
cabada
07.10.09,07:15
Dík za povzbudivé slová :)
V čom si tak krásne dlho a zrejme i úspešne, keď vás to uživí, vydržala podnikať ?
Ja si chcem otvoriť kaviarničku. Hoci mojím snom je rodinný penzion, kde sa ľudia budú radi vracať. Tak som si povedala, že začnem pričuchávať v menšom a o desať rokov otvorím aj ten rodinný penzion :)
tengi
07.10.09,07:54
Dievčatá, ďakujem za príspevky do tejto témy. Hneď ako som si to prečítal som sa pousmial a pripomenulo mi to moje začiatky :) (ktoré vlastne ešte pokračujú).

Určite sa nenechajte ovplyvniť nikým, pretože to v spoločnosti už funguje od dávnych čias, že nám vravia ,,to nedokážeš!"

Viete o tom, že sršeň podľa výskumov nemôže lietať? Je to tak! Je príliš veľký a má malé krídla. Nuž ale nik mu to nepovedal a on to nerieši :)
Danila
07.10.09,08:01
Dievčatá, ďakujem za príspevky do tejto témy. Hneď ako som si to prečítal som sa pousmial a pripomenulo mi to moje začiatky :) (ktoré vlastne ešte pokračujú).

Určite sa nenechajte ovplyvniť nikým, pretože to v spoločnosti už funguje od dávnych čias, že nám vravia ,,to nedokážeš!"

Viete o tom, že sršeň podľa výskumov nemôže lietať? Je to tak! Je príliš veľký a má malé krídla. Nuž ale nik mu to nepovedal a on to nerieši :)S Tebou tu dnes zasvietilo slnko.:) Cesta ku hviezdam bude asi podobná, ako ku šťastiu.:)

Aj mňa dnes stretlo šťastie, povedalo uhni, a odkráčalo ďalej...;)
cabada
07.10.09,08:09
To je dobré !! Normálne som sa schuti zasmiala.
Asi sa tu stretlo pár fajn ľudí :)
tengi
07.10.09,15:36
Aj ja zase čakám, že sa to šťastie unaví a sadne aj na sprostého ako som ja :)
nathallie
08.10.09,07:20
Ahojte, tak ja momentalne pracujem na otvoreni kaviarnicky (50 m2, cca 8 stolov), a tiez rozmyslam nad otazkami podnikania ... ale verim si, treba skusit, ved podnikanie je o riskovani ... neskusis, nikdy sa nedozvies, ci by to islo ... Mne to ide zatial pomaly, som myslela, ze otvorim uz v septembri, ale vsetko je take pomale, ze budem rada, ak otvorim do konca roka :P
cabada
08.10.09,07:29
Ahojte, tak ja momentalne pracujem na otvoreni kaviarnicky (50 m2, cca 8 stolov), a tiez rozmyslam nad otazkami podnikania ... ale verim si, treba skusit, ved podnikanie je o riskovani ... neskusis, nikdy sa nedozvies, ci by to islo ... Mne to ide zatial pomaly, som myslela, ze otvorim uz v septembri, ale vsetko je take pomale, ze budem rada, ak otvorim do konca roka :P

Ahoj,
máš podobné "problémy" ako ja, tiež pripravujem tento typ prevádzky - menšiu kaviareň. Držím prsty, ozvi sa ako sa Ti darí. Ja sa tiež ozvem, momentálne som v štádiu hľadania priestorov, žiadosti o príspevok od UP atď. :)
vmsux
08.10.09,19:10
Pripojim sa aj ja.
My podnikame uz vyse roka a dari sa nam zatial nad ocakavanie dobre. Hoci skoro vsetci nas odradzali. Teraz na rozsirenie portfolia planujeme otvorit maly obchodik v centre Bratislavy a na jar dalsi.
Ja si myslim, ze najlepsi zaciatok na podnikanie je prave pocas krizy. Ked uz vsetko rastie, tam je potrebne, aby vtedy rastlo aj vase podnikanie. A kto zacne a vyzije teraz, bude dobre pripraveny aj do buducnosti.
cabada
09.10.09,04:45
Pripojim sa aj ja.
My podnikame uz vyse roka a dari sa nam zatial nad ocakavanie dobre. Hoci skoro vsetci nas odradzali. Teraz na rozsirenie portfolia planujeme otvorit maly obchodik v centre Bratislavy a na jar dalsi.
Ja si myslim, ze najlepsi zaciatok na podnikanie je prave pocas krizy. Ked uz vsetko rastie, tam je potrebne, aby vtedy rastlo aj vase podnikanie. A kto zacne a vyzije teraz, bude dobre pripraveny aj do buducnosti.


Dík za tieto slová :) tiež som toho názoru, že teraz nie je zlý čas, práve naopak. Mnohí sa "boja" a v tme sa lepšie zasvieti :)
V čom spočíva úspech prevádzky ? Poradíš mi základné veci ? Ja teda už nejakú predstavu mám, píšem tu o nej, ale čo ma v tejto téme zaujíma je aj rada od skúsenejších podnikateľov. Nechcem tvoje know how, len nejaké rady do základu podniku. Dííík
vmsux
09.10.09,12:09
Dík za tieto slová :) tiež som toho názoru, že teraz nie je zlý čas, práve naopak. Mnohí sa "boja" a v tme sa lepšie zasvieti :)
V čom spočíva úspech prevádzky ? Poradíš mi základné veci ? Ja teda už nejakú predstavu mám, píšem tu o nej, ale čo ma v tejto téme zaujíma je aj rada od skúsenejších podnikateľov. Nechcem tvoje know how, len nejaké rady do základu podniku. Dííík

My podnikame v oblasti konzultacnych sluzieb pre zahranicnych klientov. To je cinnost, kde nie su velke naklady, ale treba sa naucit vela zakonov a pravidiel. Uspech tkvie napr aj v tom, ze pracujeme pomerne rychlo a na kazdy mail odpovedame do 24 hodin, co na Slovensku riedko byva.
Ale hlavne sme nasli medzeru na trhu, to je velmi dolezite. Je pomerne vela veci a podnikatelskych aktivit, ktore na Slovensku stale chybaju a kto prvy pride, ten bude mat uspech.
Danila
09.10.09,13:10
Pripojim sa aj ja.
My podnikame uz vyse roka a dari sa nam zatial nad ocakavanie dobre. Hoci skoro vsetci nas odradzali. Teraz na rozsirenie portfolia planujeme otvorit maly obchodik v centre Bratislavy a na jar dalsi.
Ja si myslim, ze najlepsi zaciatok na podnikanie je prave pocas krizy. Ked uz vsetko rastie, tam je potrebne, aby vtedy rastlo aj vase podnikanie. A kto zacne a vyzije teraz, bude dobre pripraveny aj do buducnosti.
Prečítala som si, že podnikáš v poskytovaní konzultácií zahraničným klientom. Rada by som tomu uverila. Ale je možné, že si len spoločník, či konateľ. A konzultanti sú ....;)
Ja osobne by som mala na Teba prosbu a to jedinú. Odpoveď na moje otázky. V akej fáze je teraz hospodárska kríza? A čo všetko, okrem nezamestnanosti, zadĺženosti, skrachovaných firiem ...etc. rastie? Teda okrem zdravého sebavedomia?
Ak bude všetko rásť, potom je dosť možné, že porastie aj podnikanie.
Ale ja nemám pocit, a pesimista nie som, že Tvoje tvrdenie mnou vyznačené má čo i len minimálnu logiku a argumentačnú silu. Ale ver, rada sa nechám poučiť, a príjemne prekvapiť.:)
kukučka
09.10.09,13:42
Ked uz vsetko rastie, tam je potrebne, aby vtedy rastlo aj vase podnikanie. A kto zacne a vyzije teraz, bude dobre pripraveny aj do buducnosti.

A nebude to len gramatická chyba? Ked uz vsetko porastie.....
Danila
09.10.09,15:52
A nebude to len gramatická chyba? Ked uz vsetko porastie.....Kukulienka, asi nebude, lebo píše zároveň,
...už teraz, teda včul, keď tá kríza je a ešte bude ....možno aj narastať.;)
Dantess
09.10.09,16:21
Keď sa úrejdete po obchodnej v BA, alebo pojdete nakupovať do hociktorého tesca od 16:00 do 19:00 a v rade si počkáte dobrúpol hodinnu, tak sa opýtate sami seba, kde tá kriza vlastne je ? Kedy udrie ? Myslím si, že bežný občan ju pocíti až o pár rokov.

BTW, minule som parkoval so svojím fiatíkom a vedla mna to dal chlapik cca 25rocný s porsche. Casu bolo málo, ale fakt rád by som sa ho opýtal odkial na to vzal ? Myslíte si, že sa dá čistou a čstnou prácou/podnikaním zarobiť v takom mladom veku ? Odkial vobec vzal kapitál na rozbeh biznisu ? Ved mne nechceli pozicat trapnych 5000eur. Ak by som chcel poriadnu firmu s marketingom, tak minimalne 30 000eur. Este stale som nedosiel na to, že kde sa točia poriadne prachy... Pozeram, skumam, ucim sa, ale zatial stale neviem ako zarobit tolko aby somsi mohol kupit vilu, jachtu a auta za 5 melonov. No staci sa prejst autom cez mesto a vsade same audiny, hammery, porsche a podobne autíčka. Boli v niečom lepší než iní, alebo len idú mimo zákona ? Alebo ako to je ?
cabada
09.10.09,17:28
Keď sa úrejdete po obchodnej v BA, alebo pojdete nakupovať do hociktorého tesca od 16:00 do 19:00 a v rade si počkáte dobrúpol hodinnu, tak sa opýtate sami seba, kde tá kriza vlastne je ? Kedy udrie ? Myslím si, že bežný občan ju pocíti až o pár rokov.

BTW, minule som parkoval so svojím fiatíkom a vedla mna to dal chlapik cca 25rocný s porsche. Casu bolo málo, ale fakt rád by som sa ho opýtal odkial na to vzal ? Myslíte si, že sa dá čistou a čstnou prácou/podnikaním zarobiť v takom mladom veku ? Odkial vobec vzal kapitál na rozbeh biznisu ? Ved mne nechceli pozicat trapnych 5000eur. Ak by som chcel poriadnu firmu s marketingom, tak minimalne 30 000eur. Este stale som nedosiel na to, že kde sa točia poriadne prachy... Pozeram, skumam, ucim sa, ale zatial stale neviem ako zarobit tolko aby somsi mohol kupit vilu, jachtu a auta za 5 melonov. No staci sa prejst autom cez mesto a vsade same audiny, hammery, porsche a podobne autíčka. Boli v niečom lepší než iní, alebo len idú mimo zákona ? Alebo ako to je ?

Presne tak .. nebude to poctivou prácou. Tiež som parkovala s naším rodinným fiatom pred supermarketom a videla to, čo Ty :confused:
Nerieš to, rieš svoj život. Toto je nenormálne a neviem, čo sa s tým dá robiť, je to hodne nespravodlivé, ale zaoberať sa tým ma oberá o veľa energie. Ja energiu potrebujem pre svoju prácu, deti, rodinu ..
Ak by si sa veľmi chcel naučiť ako si zarobiť na to, čo píšeš, skús sa ho nabudúce opýtať, možno Ťa vezme do "biznisu".

Alebo sa poďme venovať tomu, čo som od začiatku hľadala v tejto téme : ako podnikať poctivo a úspešne, ako prekonať úskalia podnikania a ako sa vzájomne podporiť v podnikaní .. :)
Alebo som zle pochopila ?
Ja by som Vám už rada napísala ako mi to ide, ale som v začiatkoch, preto som chcela od vás čítať o podnikaní, čo prekonávate, čo sa vydarilo ...
Zatiaľ Vás aspoň poteším prianím pekného piatkového večera :)
Dantess
09.10.09,17:45
Presne tak .. nebude to poctivou prácou. Tiež som parkovala s naším rodinným fiatom pred supermarketom a videla to, čo Ty :confused:
Nerieš to, rieš svoj život. Toto je nenormálne a neviem, čo sa s tým dá robiť, je to hodne nespravodlivé, ale zaoberať sa tým ma oberá o veľa energie. Ja energiu potrebujem pre svoju prácu, deti, rodinu ..
Ak by si sa veľmi chcel naučiť ako si zarobiť na to, čo píšeš, skús sa ho nabudúce opýtať, možno Ťa vezme do "biznisu".

Alebo sa poďme venovať tomu, čo som od začiatku hľadala v tejto téme : ako podnikať poctivo a úspešne, ako prekonať úskalia podnikania a ako sa vzájomne podporiť v podnikaní .. :)
Alebo som zle pochopila ?
Ja by som Vám už rada napísala ako mi to ide, ale som v začiatkoch, preto som chcela od vás čítať o podnikaní, čo prekonávate, čo sa vydarilo ...
Zatiaľ Vás aspoň poteším prianím pekného piatkového večera :)
Mne osobne to ide veľmi ťažko. Teda v skratke, máme s priatelkou masážny salón, v BA. Vybavt všetky papiere a všetko trvalo cca 3mesiace (naštastie hygienička bola skvela žena, ktora nam to dost ulahcila). Dali sme do marketinguobrovske peniaze a moc nevidíme ich návratnosť. Vedel som, že to bude ťažké, ale dúfal som, že už po tolkých mesiacoch fungovania budeme niekde vyššie, než sme teraz. Ale nerad sa vyhovaram, alebo vyplakavam, takže hlavu hore a treba bojovať. Ak sa to nerozbehne, tak guľka do hlavy to istí :D
duves
09.10.09,18:12
Keď sa úrejdete po obchodnej v BA, alebo pojdete nakupovať do hociktorého tesca od 16:00 do 19:00 a v rade si počkáte dobrúpol hodinnu, tak sa opýtate sami seba, kde tá kriza vlastne je ?
Kríza=downsizing. Pri krízach dochádza k redukciam v zamestnanosti. Menej ludi ma viac prace a tí čo zostanú, musia makať aj za tých čo prepustili. A že to parádne funguje!
Takže "šóry" budú ešte väčšie, lebo tych par pokladníčok bude mať ešte viac práce.
Dantess
09.10.09,18:32
Kríza=downsizing. Pri krízach dochádza k redukciam v zamestnanosti. Menej ludi ma viac prace a tí čo zostanú, musia makať aj za tých čo prepustili. A že to parádne funguje!
Takže "šóry" budú ešte väčšie, lebo tych par pokladníčok bude mať ešte viac práce.
ja som to myslel ale tak, že su velke rady nie preto že je malo pokladnicok, ale vela nakupujucich.
cabada
09.10.09,19:01
Mne osobne to ide veľmi ťažko. Teda v skratke, máme s priatelkou masážny salón, v BA. Vybavt všetky papiere a všetko trvalo cca 3mesiace (naštastie hygienička bola skvela žena, ktora nam to dost ulahcila). Dali sme do marketinguobrovske peniaze a moc nevidíme ich návratnosť. Vedel som, že to bude ťažké, ale dúfal som, že už po tolkých mesiacoch fungovania budeme niekde vyššie, než sme teraz. Ale nerad sa vyhovaram, alebo vyplakavam, takže hlavu hore a treba bojovať. Ak sa to nerozbehne, tak guľka do hlavy to istí :D

Koľko mesiacov fungujete ?
A čo znamená dať do marketingu obrovské peniaze ?
Byť vyššie znamená čo ? Máte málo klientov, alebo z vašich služieb využívajú len tie menej finančne náročné ?
Akú očakávaš návratnosť ? V čom spočíva ?
Zaujíma ma to, veď vieš, 120 km od vás tiež budeme ponúkať podobné služby (dík za Tvoje rady v inej časti :))
A kľudne sa posťažuj, môžme a môžu Ti tu aj iní poradiť, ako to možno zefektívniť, alebo podporiť inak a tak ..
Dáša_
09.10.09,19:08
Mne osobne to ide veľmi ťažko. Teda v skratke, máme s priatelkou masážny salón, v BA. Vybavt všetky papiere a všetko trvalo cca 3mesiace (naštastie hygienička bola skvela žena, ktora nam to dost ulahcila). Dali sme do marketinguobrovske peniaze a moc nevidíme ich návratnosť. Vedel som, že to bude ťažké, ale dúfal som, že už po tolkých mesiacoch fungovania budeme niekde vyššie, než sme teraz. Ale nerad sa vyhovaram, alebo vyplakavam, takže hlavu hore a treba bojovať. Ak sa to nerozbehne, tak guľka do hlavy to istí :D

Dantess, tvoj biznis je hlavne o osobných odporúčaniach - to chvíľu trvá.
Ale po pravde, ked masíruješ sám, prípadne s priateľkou nikdy nemôžeš zarobiť na porsche - lebo aj keby si sa rozkrájal, tak fyzicky nedokážeš urobiť toľko.

Leda teda, že by si to zobral smerom "mladých kaderníkov", ktorí berú tisíce len za to, že zoberú nožnice do rúk...

ALe nemyslím si, že by sa tým tvoj život stal menejcenným...
Dantess
09.10.09,19:29
Koľko mesiacov fungujete ?
A čo znamená dať do marketingu obrovské peniaze ?
Byť vyššie znamená čo ? Máte málo klientov, alebo z vašich služieb využívajú len tie menej finančne náročné ?
Akú očakávaš návratnosť ? V čom spočíva ?
Zaujíma ma to, veď vieš, 120 km od vás tiež budeme ponúkať podobné služby (dík za Tvoje rady v inej časti :))
A kľudne sa posťažuj, môžme a môžu Ti tu aj iní poradiť, ako to možno zefektívniť, alebo podporiť inak a tak ..
1.Na papieri fungujeme 6 mesiacov, ale aktívne tak 4-5.
2.Premna osobne su obrovske peniaze, ktore sme dali do marketingu od 5 do 8 tisic eur.
3.Navratnost očakavam mesačne 1000eur čo je denne 2x 17 eur, tj. 2 hodinové masáže včetne víkendov keďže aj vtedy je možnosť sa objednávať. Toto ale nespĺňame. Zatial najsilnejší mesiac bol 800e a najslabší len 300, bohužial nestúpa to symetricky hore.

Snad som odpoveal na všetko čo si chcela vediet. Ak by to bol nás priestor, tak by sme si vyžívali bombovo, ale v BA sú podnájmy celkom dosť drahé a musím povedat, že my máme jeden z tých lacnejších, ikeď sme na obchodnej.
220870
09.10.09,19:40
Nikdy sa nenechajte odradiť od podnikania.Podnikanie môžem len doporučiť.Má na to každý .Stačí chcieť ,niečo vedieť,a mať trochu sebaovládania.Problém začínajúcich podnikateľov vidím hlavne v tom ,že dnes začnú a do mesiaca chcú mať na konte milióny.:mee:Sporostosť.To radšej nechs podnikaním nezačínajú.
Zita5
10.10.09,04:25
Mne osobne to ide veľmi ťažko. Teda v skratke, máme s priatelkou masážny salón, v BA. Vybavt všetky papiere a všetko trvalo cca 3mesiace (naštastie hygienička bola skvela žena, ktora nam to dost ulahcila). Dali sme do marketinguobrovske peniaze a moc nevidíme ich návratnosť. Vedel som, že to bude ťažké, ale dúfal som, že už po tolkých mesiacoch fungovania budeme niekde vyššie, než sme teraz. Ale nerad sa vyhovaram, alebo vyplakavam, takže hlavu hore a treba bojovať. Ak sa to nerozbehne, tak guľka do hlavy to istí :D

Tri mesiace je veľmi krátka doba , treba byť trpezlivý ;)
Dáša_
10.10.09,04:42
1.Na papieri fungujeme 6 mesiacov, ale aktívne tak 4-5.
2.Premna osobne su obrovske peniaze, ktore sme dali do marketingu od 5 do 8 tisic eur.
3.Navratnost očakavam mesačne 1000eur čo je denne 2x 17 eur, tj. 2 hodinové masáže včetne víkendov keďže aj vtedy je možnosť sa objednávať. Toto ale nespĺňame. Zatial najsilnejší mesiac bol 800e a najslabší len 300, bohužial nestúpa to symetricky hore.

Snad som odpoveal na všetko čo si chcela vediet. Ak by to bol nás priestor, tak by sme si vyžívali bombovo, ale v BA sú podnájmy celkom dosť drahé a musím povedat, že my máme jeden z tých lacnejších, ikeď sme na obchodnej.

dantess ešte jedna otázka, tí ľudia, ktorí ku vám prišlo, odkiaľ sa o vás dozvedeli? Myslím teda aká forma zviditeľnenia bola najúčinnejšia?
cabada
10.10.09,04:47
1.Na papieri fungujeme 6 mesiacov, ale aktívne tak 4-5.
2.Premna osobne su obrovske peniaze, ktore sme dali do marketingu od 5 do 8 tisic eur.
3.Navratnost očakavam mesačne 1000eur čo je denne 2x 17 eur, tj. 2 hodinové masáže včetne víkendov keďže aj vtedy je možnosť sa objednávať. Toto ale nespĺňame. Zatial najsilnejší mesiac bol 800e a najslabší len 300, bohužial nestúpa to symetricky hore.

Snad som odpoveal na všetko čo si chcela vediet. Ak by to bol nás priestor, tak by sme si vyžívali bombovo, ale v BA sú podnájmy celkom dosť drahé a musím povedat, že my máme jeden z tých lacnejších, ikeď sme na obchodnej.

Ahoj, dík za odpoveď.
aj pre mňa je 8000 Eur vysoká investícia do marketingu začínajúceho masérskeho salónu, aj keď v BA. Viem už teraz, že toto si nemôžem dovoliť, aj keď ceny za reklamu u nás sú omnoho nižšie. Pre mňa príliš vysoká investícia na začiatok do reklamy pre menšie podnikanie. Neviem, akú formu prezentácie si zvolil, ale nie je to príliš drahé ? A koľko Ti konkrétne len reklama priniesla klientov ? Alebo, prezraď mi, ako klientov oslovuješ. Možno je potrebné toto prehodnotiť..

A 330e za mesiac je naozaj málo. 1000e na dvoch masérov je asi taký základ, čo by si mali dvaja zarobiť. Ak by to nebolo, neviem si to pedstaviť u nás v TN, nieto ešte v oveľa drahšej BA. Koľko platíš nájom ?
Máš v okolí konkurenciu, myslím v nabližšom. V čom ste lepší ako oni ?
Keď bol ten najsilnejší mesiac, prečo to bolo ? Z akého dôvodu ? Bolo niečo iné ako po iné mesiace ? A prečo bol ten slabý ?
4-5 mesiacov nie je ešte dlhá doba na očakávanie veľkých ziskov. A pre ten základný, čo je vo vašom prípade naozaj tých 1000Eur, (a hlavne keď ste dvaja, tam by som skôr počítala min. s 1500e ) je potrebné neustále pozorovať svoje podnikanie, prehodnocovať, zlepšovať, pýtať sa klientov ... Nezastaviť sa a nebilancovať, na to je ešte skoro. Mnohí podľa mňa toto robia, zastavia sa a sklamanie ich oslabuje, utlmuje, až ich iní preskočia...prepáč, príliš mudrujem :)
Tiež som zástancom toho, čo spomína tento príspevok na začiatku, že je potrebné pracovať, veľa pracovať, urobiť aj niečo naviac, hlavne sa na klientov dívať ako na ľudí, s úctou, vnímavo, inak ako mnohí podnikatelia. Aby nám v očiach nevideli faktúry ( aj keď tie sú véééľmi doležité ), ale aby tam videli seba, náš záujem o nich, o ich potreby...to sa treba učiť, dobre sa o tom píše, ťažšie robí, lebo ľudia sú rôzni, ale - myslím, že kombinácia vždy kvalitnej služby a vždy ľudského prístupu prinesie svoje ovocie. Ale je to aktívny proces, neustály.
Držím prsty ... ;)
Dantess
10.10.09,08:03
Pre Dášu: 90% ľudí je z internetu, potom ľudia čo sa dozvedeli od známych, potom z letákov a tak. Ale internet jednoznačne vedie. Rozmýšlam nad kampanou v nejakom rádiu, ale už fakt neviem či ani to nebudu vyhodene peniaze...

Pre Cabadu:V klientoch nevidime len peniaze, ale o tom by bolo zbytocne kecat. Ku kazdemu sa spravame milo a s uctou. A že čo ponukame viac ako konkurencia ? Mame nižšie ceny a hlavne že sme vyučený maséri so zdravotnou strednou skolou odbor maser. Je ine byt masirovaný od kurzového maséra a od učeného, ale ajtak to treba mať v krvi. Dalej ale neviem čo. Ponukame stale skvele akcie a vymyslame stale nove veci aby sa klienti mali dovod vracat. Neviem kde to môže viaznut... v BA je vela salonov a ludia už asi maju svojich maserov davno. Toto bolo boom tak pred piatimi a viac rokmi. Kebyže som starsy o 5 rokov, tak to znamena že by som stym zacal o 5 rokov skor a s takym marketingom aky sme mali a mame by sme mali denne tolko ludi ako teraz tyzdenne.
Dáša_
10.10.09,08:10
Pre Dášu: 90% ľudí je z internetu, potom ľudia čo sa dozvedeli od známych, potom z letákov a tak. Ale internet jednoznačne vedie. Rozmýšlam nad kampanou v nejakom rádiu, ale už fakt neviem či ani to nebudu vyhodene peniaze...

Pre Cabadu:V klientoch nevidime len peniaze, ale o tom by bolo zbytocne kecat. Ku kazdemu sa spravame milo a s uctou. A že čo ponukame viac ako konkurencia ? Mame nižšie ceny a hlavne že sme vyučený maséri so zdravotnou strednou skolou odbor maser. Je ine byt masirovaný od kurzového maséra a od učeného, ale ajtak to treba mať v krvi. Dalej ale neviem čo. Ponukame stale skvele akcie a vymyslame stale nove veci aby sa klienti mali dovod vracat. Neviem kde to môže viaznut... v BA je vela salonov a ludia už asi maju svojich maserov davno. Toto bolo boom tak pred piatimi a viac rokmi. Kebyže som starsy o 5 rokov, tak to znamena že by som stym zacal o 5 rokov skor a s takym marketingom aky sme mali a mame by sme mali denne tolko ludi ako teraz tyzdenne.

ja viem, ze to bude zniet asi divne, ale mňa ako obyčajného človeka by asi odradil názov salónu. Ale to je trochu mimotemy


Ja si myslím, že musíš iba vydržať, lebo najdôležitejší sú podľa mňa pre teba ľudia ktorí prídu na odporúčanie známeho.

Máš predstavu z iných salónov, kedy je pre masažny salón najlepšia sezóna? Nie je to skôr zima? V lete sú všetci vonku. Ja by som tomu dala šancu minimálne ešte ´dalšieho pol roka.
Dantess
10.10.09,08:20
ja viem, ze to bude zniet asi divne, ale mňa ako obyčajného človeka by asi odradil názov salónu. Ale to je trochu mimotemy


Ja si myslím, že musíš iba vydržať, lebo najdôležitejší sú podľa mňa pre teba ľudia ktorí prídu na odporúčanie známeho.

Máš predstavu z iných salónov, kedy je pre masažny salón najlepšia sezóna? Nie je to skôr zima? V lete sú všetci vonku. Ja by som tomu dala šancu minimálne ešte ´dalšieho pol roka.
ano ano jesen zima by mala byt a dufam že bude silná. A nazov toho salonu, no už si druha, ktora to hovori.... ale zasa ak si niekto pozrie web stranku, tak mu dojde, že sa jedna o normalne masaže a už by bolo v tejto faze dost ťažke menit nazov salonu a všetko okolo toho. Snad to tym nebude
cabada
10.10.09,08:28
ja viem, ze to bude zniet asi divne, ale mňa ako obyčajného človeka by asi odradil názov salónu. Ale to je trochu mimotemy


Ja si myslím, že musíš iba vydržať, lebo najdôležitejší sú podľa mňa pre teba ľudia ktorí prídu na odporúčanie známeho.

Máš predstavu z iných salónov, kedy je pre masažny salón najlepšia sezóna? Nie je to skôr zima? V lete sú všetci vonku. Ja by som tomu dala šancu minimálne ešte ´dalšieho pol roka.

Dáši, asi nerozumiem... odradil by Ťa názov salónu ? Napíš mi, pls čo tým myslíš presne :) A napíšeš mi ešte, čo všetko by ťa odradilo od návštevy masérskeho salónu. Alebo naopak. Dík
S ostatným súhlasím, čo si napísala.
Dáša_
10.10.09,08:29
ano ano jesen zima by mala byt a dufam že bude silná. A nazov toho salonu, no už si druha, ktora to hovori.... ale zasa ak si niekto pozrie web stranku, tak mu dojde, že sa jedna o normalne masaže a už by bolo v tejto faze dost ťažke menit nazov salonu a všetko okolo toho. Snad to tym nebude

vieš, niekedy pomáha aj to, keď sa nesnažíš až moc urputne. Netlač moc na pílu. Nechaj chvíľu veci plynúť.
Reklamu by som asi teraz nedávala - všade bude kopec vianočnej reklamy a to by mohlo zaniknúť.
Iba ak by si chcel ponúkať Vianočný balíček ako darček - napríklad zabalených pár vecí (ja neviem, peelingové mydlo, soľ do kúpeľa ...) a k tomu aj poukážka na masáž, ktorá sa može použiť napríklad mesiac od vianoc.

Alebo tie poukážky na masáž ako darček na poslednú chvíľu.
Dáša_
10.10.09,08:52
Dáši, asi nerozumiem... odradil by Ťa názov salónu ? Napíš mi, pls čo tým myslíš presne :) A napíšeš mi ešte, čo všetko by ťa odradilo od návštevy masérskeho salónu. Alebo naopak. Dík
S ostatným súhlasím, čo si napísala.

No ja si tuším spomínam, ako sa tu už dávno riešilo to, že salón sa bude volať VIP - a mne to jednoducho evokuje, že to nie je pre obyčajných ľudí. Ale pre tých VIP. Obzvlášť v Bratislave.
Dantess
10.10.09,09:09
No ja si tuším spomínam, ako sa tu už dávno riešilo to, že salón sa bude volať VIP - a mne to jednoducho evokuje, že to nie je pre obyčajných ľudí. Ale pre tých VIP. Obzvlášť v Bratislave.
no cheli sme mat slogan typu Relax VIP- pretože pre nás je každý klient VIP, alebo niečo podbné, ale zišlo z toho :D To VIP malo znamenat, že je ku kazdemu klientovi pristupujeme osobitne a prifesionalne, ale asi to ma opacny efekt..
Dáša_
10.10.09,09:25
no cheli sme mat slogan typu Relax VIP- pretože pre nás je každý klient VIP, alebo niečo podbné, ale zišlo z toho :D To VIP malo znamenat, že je ku kazdemu klientovi pristupujeme osobitne a prifesionalne, ale asi to ma opacny efekt..

no ja chápem, čo ste chceli povedať, ale na mňa ten názov pôsobí opačne.

Ale na druhú stranu, som to iba ja, ostaní môžu byť spokojní, možno to chápu dobre. Alebo aj oni chú byť VIP.
Danila
10.10.09,10:18
no cheli sme mat slogan typu Relax VIP- pretože pre nás je každý klient VIP, alebo niečo podbné, ale zišlo z toho :D To VIP malo znamenat, že je ku kazdemu klientovi pristupujeme osobitne a prifesionalne, ale asi to ma opacny efekt..Tvoj slogan Relax VIP by ma od návštevy Tvojho salónu určite odradil. Predpokladala by som, že je určený výlučne pre celebrity. Nepoznám Tvoju presnú ponuku. Ale určite by v nej nemala chýbať ponuka detoxikačného prípravku, či bylinného čaju, ako postrealxačné obdobie strávené klientom v príjemnom prostredí po Tvojom masérskom výkone. Napríklad. Vychádzam z predpokladu, že masérsky salón dnes navštívi slušne situovaný človek, ktorý podobné salóny navštevuje aj v zahraničí. Ten, čo potrebuje len narovnať chrbticu a údy od únavy pri sústruhu, či motyke vyhľadá skôr toho najlacnejšieho s kurzom. Dôležité je byť aj flexibilný, orientovať sa na hotelové priestory, v ktorých si klient zažiada masáž a masér príde s kufríkom podľa jeho ľubovôle.:)
vmsux
10.10.09,13:51
Ja sa este vratim k tomu, co moze rast v case krizy.
Vseobecne sa v krize dobre dari lacnym krcmam a barom.
Alebo tym, co vyrabaju alebo predavaju lacne potraviny. Znami vyrabaju lacne cestoviny a hovoria, ze im predaj stupol v porovnani s minulym rokom.
Dalsi pripad - apartmany. Obsadenost hotelov v BA v tomto roku klesla. Ale tym, co ponukaju kratkodoby prenajom bytu (apartmanu) obsadenost v tomto roku stupla v porovnani s minulym rokom. Niektorym to stuplo dost vyrazne-v desiatkach percent.
cabada
12.10.09,04:43
Tvoj slogan Relax VIP by ma od návštevy Tvojho salónu určite odradil. Predpokladala by som, že je určený výlučne pre celebrity. Nepoznám Tvoju presnú ponuku. Ale určite by v nej nemala chýbať ponuka detoxikačného prípravku, či bylinného čaju, ako postrealxačné obdobie strávené klientom v príjemnom prostredí po Tvojom masérskom výkone. Napríklad. Vychádzam z predpokladu, že masérsky salón dnes navštívi slušne situovaný človek, ktorý podobné salóny navštevuje aj v zahraničí. Ten, čo potrebuje len narovnať chrbticu a údy od únavy pri sústruhu, či motyke vyhľadá skôr toho najlacnejšieho s kurzom. Dôležité je byť aj flexibilný, orientovať sa na hotelové priestory, v ktorých si klient zažiada masáž a masér príde s kufríkom podľa jeho ľubovôle.:)

Myslím si, že tak ako na mnohých iných miestach, nie je to celkom o škole. Sú vyštudovaní maséri, ktorí majú prístup vyštudovaného "mäsiara" a sú maséri "tí najlacnejší s kurzom", ktorí odvádzajú príkladnú prácu, vzťah ku klientovi je úžasný, pričom sa neustále samovzdelávajú. Niektorí si síce odsedia v škole potrebné množstvo rokov, ale ich práca nič moc. Naopak niekto sa počas kurzu a následné obdobie naučí viac, keď má k tomu vzťah. Všetko samozrejme platí aj naopak :)
Čiže to, že je masér zo zdravotnej školy, môže u mňa zavážiť, aby som ho navštívila, keď takéto služby potrebujem, ale svoj názor si urobím až po návšteve. A kľudne navštívim aj maséra, ktorý až "dnes" zistil, že táto práca je jeho koníčkom :) Držím palce všetkým kvalitým masérom http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
padro
12.10.09,05:12
dantess ak ste vrazili tolko do reklamy, a zisk nie je ani 1000e/mesiac to je podla mna velmi slabe az tragicke, takze mozno chvilu pockat ale urcite nie dlho a urobit nieco inak, alebo to zabalit skor ako to bude este horsie, a vymysliet nieco ine.
Dáša_
12.10.09,06:04
dantess, vy jednoznačne musíte naučiť ľudí ku vám chodiť.

Ak správne chápem, tak nemáte nabitý program, máte dosť voľných miest.

Čo tak robiť chviľu viac vecí zadarmo. Napríklad: ak nám odporučíte dvoch nových zákazníkov, ktori naozaj využijú naše služby, nasledujúcu masáž máte od nás zadarmo.
Jednoducho na reklamu použijete tých, čo ku vám prídu a nie média.
Do tohoto budete investovať akurát tak vlastnú prácu (no ja viem, aj iné), ale aj tak by to mohlo byť lacnejšie ako rádio.
Dantess
12.10.09,07:01
4 Dáša pozri si web stránku máme tam stále nejaké akcie ako zlava pre páry, kazda 5. masaz zadarmo a pod.

4 Padro, tak ked som už do toho tolko dal (sil, penazi, casu) tak to už nezabalim. Proste už pojdem na doraz bud nic, alebo sa to rozbehne. Dosiel som jednu noc na dost zavaznu vec a to že nemame optimalizovane SEO, takže si to dam spravit v nejakej firme. Garantovali mi, že ma dostanu na 1. stranku a ak nie mi vratia peniaze, tak uvidim...
padro
12.10.09,07:10
ono ale na prvej stranke nemusis byt stale, mozes tam byt len istu dobu, pretoze stale sa to meni,... co mna ale prekvapaje je ze mas najvciac zakaznikov z webu, ocakaval by som ze web bude v tvojom pripade len doplnkovy, a zakaznici budu bud z odporucania, alebo nejaka tabula pred vchodom... vychadzam z toho ze ty mozes oslovit maximalne zakaznikov z okolia, takze je uplne zbytocne ak niekto pride na web z kosic.
Dantess
12.10.09,07:20
ono ale na prvej stranke nemusis byt stale, mozes tam byt len istu dobu, pretoze stale sa to meni,... co mna ale prekvapaje je ze mas najvciac zakaznikov z webu, ocakaval by som ze web bude v tvojom pripade len doplnkovy, a zakaznici budu bud z odporucania, alebo nejaka tabula pred vchodom... vychadzam z toho ze ty mozes oslovit maximalne zakaznikov z okolia, takze je uplne zbytocne ak niekto pride na web z kosic.
jasne, lenže ja chcem byt prvy na slovne spojenie "masaze bratislava". 90% nasich klientov ma sedave zamestnanie. Z toho 100% vyhladava masaze na webe ktore su: lacne, rychlo dostupne a kvalitne. 80% klientov sa nám vracia pravidelne. Čo to znamena ? Ak by nebola reklama, tak by nikto nedosiel ak by nikto nedosiel, tak by nas nemal kto odporucat. vsetci klienti mi hovoria, že nas odporucaju znamym a pod. Je to dlhodoby proces, hlavne koli tomu, že masazny salon celkovo a maser musi budit u klientov dobry dojem a aj akusi doveru a ta sa vybudovava dost dlho, hlavne v tejto dobe ked už je salonov, maserov a maseriek plny trh. Ufff take dlhe pisaničko a ani neviem čo som tym chcel povedat :D
Dáša_
12.10.09,07:32
jasne, lenže ja chcem byt prvy na slovne spojenie "masaze bratislava". 90% nasich klientov ma sedave zamestnanie. Z toho 100% vyhladava masaze na webe ktore su: lacne, rychlo dostupne a kvalitne. 80% klientov sa nám vracia pravidelne. Čo to znamena ? Ak by nebola reklama, tak by nikto nedosiel ak by nikto nedosiel, tak by nas nemal kto odporucat. vsetci klienti mi hovoria, že nas odporucaju znamym a pod. Je to dlhodoby proces, hlavne koli tomu, že masazny salon celkovo a maser musi budit u klientov dobry dojem a aj akusi doveru a ta sa vybudovava dost dlho, hlavne v tejto dobe ked už je salonov, maserov a maseriek plny trh. Ufff take dlhe pisaničko a ani neviem čo som tym chcel povedat :D

ja som si najskor pozrela web a každá 5. masáž zadarmo sa mi zdalo málo :)) To je samozrejme vec názoru, ale je to iba jedna časť.

Skús to spojiť s tymi odporúčaniami - treba vymyslieť formu - urobíš napríklad lístky a zákazníkovi dáš taký trojdielny, zároveň si zoberieš na tohoto telefon - on dva použije pre svojich znamych. A ked týto znami prídu s tou jeho časťou lístku, ty mu pošleš sms, že si môže vyzdvihnúť svoju masáž zadarmo. Poukaz je práve tá tretia časť lístku.
Dantess
12.10.09,07:37
ja som si najskor pozrela web a každá 5. masáž zadarmo sa mi zdalo málo :)) To je samozrejme vec názoru, ale je to iba jedna časť.

Skús to spojiť s tymi odporúčaniami - treba vymyslieť formu - urobíš napríklad lístky a zákazníkovi dáš taký trojdielny, zároveň si zoberieš na tohoto telefon - on dva použije pre svojich znamych. A ked týto znami prídu s tou jeho časťou lístku, ty mu pošleš sms, že si môže vyzdvihnúť svoju masáž zadarmo. Poukaz je práve tá tretia časť lístku.
nápad to nieje zly, ale ma ešte niečo podobne napadlo... Dakujem, tak sa teda zameriame aj na tuto vec stranky. Ja osobne si myslim a dufam že stym SEO sa to všetko ešte viac rozbehne, ale odkedy mame tu akciu prepary čo je asi tyzden nas už celkom dost parov navstivilo. Zacina jesen, bicykle a korcule sa hadzu do garaže a ide sa relaxovat :) Aspon dufam, že to tak berie kazdy :D
Dáša_
12.10.09,08:08
nápad to nieje zly, ale ma ešte niečo podobne napadlo... Dakujem, tak sa teda zameriame aj na tuto vec stranky. Ja osobne si myslim a dufam že stym SEO sa to všetko ešte viac rozbehne, ale odkedy mame tu akciu prepary čo je asi tyzden nas už celkom dost parov navstivilo. Zacina jesen, bicykle a korcule sa hadzu do garaže a ide sa relaxovat :) Aspon dufam, že to tak berie kazdy :D

mimotemy trochu odbočím, ale v podstate to je tak trochu MLM typu l.yonnes :D:D
teda to, čo ti hovorím ja.

Prvá časť sú tie zľavy že každá 5.masáž zdarma.(to sú priame zľavy u obchodníkov)
A druhá časť je to vytváranie siete :cool::cool:, teda že ke´d prinesieš 2 na masáž, sám dostaneš masáž zdarma... (podobá sa na kupovanie pozícii...)

Len nezabudni obmedziť rovno tie akcie časovo - aby sa nestalo, že v januári nebudete stíhať a budete musieť tú svoju "pyramídu" zatvoriť :D:D
cabada
12.10.09,09:00
Pripojim sa aj ja.
My podnikame uz vyse roka a dari sa nam zatial nad ocakavanie dobre. Hoci skoro vsetci nas odradzali. Teraz na rozsirenie portfolia planujeme otvorit maly obchodik v centre Bratislavy a na jar dalsi.
Ja si myslim, ze najlepsi zaciatok na podnikanie je prave pocas krizy. Ked uz vsetko rastie - to akože neskôr :) - , tam je potrebne, aby vtedy rastlo aj vase podnikanie. A kto zacne a vyzije teraz, bude dobre pripraveny aj do buducnosti.


Pochopila som vyznačený text trochu inak : Ak má človek nápad v čom podnikať, chuť podnikať a možno tí šťastnejší aj peniaze, netreba čakať, kým kríza skončí. Treba začať podnikať teraz. A keď kríza trochu poľaví a možno skôr i strach z nej, situácia sa dúfajme trochu zlepší ( aj keď v našom štáte ... :confused: ) Potom porastie prvá tráva na "zhorenisku", ale "my" už nebudeme začínať, ale pokračovať. Čiže menej skepticizmu a viac optimizmu ;)
tengi
14.10.09,14:09
nápad to nieje zly, ale ma ešte niečo podobne napadlo... Dakujem, tak sa teda zameriame aj na tuto vec stranky. Ja osobne si myslim a dufam že stym SEO sa to všetko ešte viac rozbehne, ale odkedy mame tu akciu prepary čo je asi tyzden nas už celkom dost parov navstivilo. Zacina jesen, bicykle a korcule sa hadzu do garaže a ide sa relaxovat :) Aspon dufam, že to tak berie kazdy :D

…čo SEO nie je…

Optimalizácia pre vyhľadávače nie je súbor trikov, ktoré na web stránkach niekto prevedie a zákazníci sa budú ihneď hrnúť. Je to dlho trvajúci proces úprav a ťažkej kampane v prospech www stránok. Neradno dôverovať nikomu, kto vraj garantuje prvú pozíciu vo vyhľadávaní, pretože vraj pozná nejaké triky, alebo nebodaj celý algoritmus niektorého vyhľadávača.

Nikto vám nemôže garantovať prvú pozíciu, ani Google samotný!!!!!!!!
Dantess
14.10.09,14:39
…čo SEO nie je…

Optimalizácia pre vyhľadávače nie je súbor trikov, ktoré na web stránkach niekto prevedie a zákazníci sa budú ihneď hrnúť. Je to dlho trvajúci proces úprav a ťažkej kampane v prospech www stránok. Neradno dôverovať nikomu, kto vraj garantuje prvú pozíciu vo vyhľadávaní, pretože vraj pozná nejaké triky, alebo nebodaj celý algoritmus niektorého vyhľadávača.

Nikto vám nemôže garantovať prvú pozíciu, ani Google samotný!!!!!!!!
ako som pisal v druhej teme, on mi to garantoval sposobom, že kym nebudem na 1. stranke, tak to robi zadarmo. Fakturu mi vystavi až po tom čo tam budem a aj tam ostanem
Dáša_
14.10.09,14:46
ako som pisal v druhej teme, on mi to garantoval sposobom, že kym nebudem na 1. stranke, tak to robi zadarmo. Fakturu mi vystavi až po tom čo tam budem a aj tam ostanem

Dantess, mne sa stale zdá, že sa na túto oblasť zameriavaš až príliš. Že až moc tlačíš na pílu.

Ale možno je to iba môj pohľad.
Dantess
14.10.09,15:08
ok, ale už dosť omne. Mna by zaujimalo ako ste začínali vy, teda tí už viac skúsení, aku formu reklamy kde, prečo, čo, načo, či vas oklamali ako, ako ste sa učili na vlastnych chybach a pod... Ake mate vobec obchody? Teda v com podnikate ? A aby sme boli v téme, už ste na ceste ku hviezdam ? :)
tengi
15.10.09,10:37
ok, ale už dosť omne. Mna by zaujimalo ako ste začínali vy, teda tí už viac skúsení, aku formu reklamy kde, prečo, čo, načo, či vas oklamali ako, ako ste sa učili na vlastnych chybach a pod... Ake mate vobec obchody? Teda v com podnikate ? A aby sme boli v téme, už ste na ceste ku hviezdam ? :)

zaujimal by ma kontakt a cena toho SEO prosim :) taraz sa tomu venujem...

No ja stale prechadzam tou cestou tazkou. Mame to tazke velmi, pretoze zaciname bez financneho kapitalu. Uz sme s produktom vonku a uvidime ako to uputa nasich klientov. Nastastie mame vlastne reklamne medium, ktorym su pokladnicne bloky. Tento projekt sme priniesli zo zahranicia a tam vraj 91% ludi si vsimne tuto reklamu. Tak nech si to vsimne aj nas klient :)

Tak sa nam postastilo a mame super partnerov, ale este velki klienti by sa mohli najst :)
Dantess
15.10.09,11:07
zaujimal by ma kontakt a cena toho SEO prosim :) taraz sa tomu venujem...

No ja stale prechadzam tou cestou tazkou. Mame to tazke velmi, pretoze zaciname bez financneho kapitalu. Uz sme s produktom vonku a uvidime ako to uputa nasich klientov. Nastastie mame vlastne reklamne medium, ktorym su pokladnicne bloky. Tento projekt sme priniesli zo zahranicia a tam vraj 91% ludi si vsimne tuto reklamu. Tak nech si to vsimne aj nas klient :)

Tak sa nam postastilo a mame super partnerov, ale este velki klienti by sa mohli najst :)
robi to pan z hrki.sk nasiel som na nich kontakt tu na porade, respektive nniekto pisal že snimi spolupracoval a mal dobre skusenosti. Kym seochat alebo ina pro seo firma mi davala cenu za optimalizaciu od 500 do 800 e, tak oni mi to spravia do 250e s garanciou na prvu stranku.
cabada
15.10.09,12:21
zaujimal by ma kontakt a cena toho SEO prosim :) taraz sa tomu venujem...

No ja stale prechadzam tou cestou tazkou. Mame to tazke velmi, pretoze zaciname bez financneho kapitalu. Uz sme s produktom vonku a uvidime ako to uputa nasich klientov. Nastastie mame vlastne reklamne medium, ktorym su pokladnicne bloky. Tento projekt sme priniesli zo zahranicia a tam vraj 91% ludi si vsimne tuto reklamu. Tak nech si to vsimne aj nas klient :)

Tak sa nam postastilo a mame super partnerov, ale este velki klienti by sa mohli najst :)

Ahoj "sršeň" tengi :)
Veľmi držím prsty na ceste s dobrou myšlienkou a bez kapitálu ..
Pokladničné bloky sú zaujímavá a tá menej tradičná forma reklamy. Klienti sú teraz presýtení rôznymi ponukami na reklamu, tak niečo novšie a príjemný profesionálny prístup a tiež následná starostlivosť o klientov - to môže v obrovskej konkurencii iných reklamných ponúk zabrať. Veľmi držím prsty, zvlášť preto, lebo v tejto brandži som pôsobila 4 roky a viem, že je to ťažký chlebíček. A zvlášť v tomto období.
Ja si reklamu na bločku tiež všimnem. Nevýhodou môže asi byť krátke "smerkošové" trvanie tejto reklamy a tiež - bločky platobné veľmi radi nemáme, že ? :)
tengi
16.10.09,12:26
je pravda, že tieto bločky majú "nízku životnosť" :) ale dôležité je, že máme vždy minimálne jedného klienta, ktorý ponúka dáku obrovskú zľavu. Napríklad Palace Cinemas ponuka jeden listok zdarma ak si v reštaurácií kúpite niečo nad 20€... a dosť je to účinné. Len sme zistili, že sme možno aj drahí, ale za čo mi nemôžeme, pretože tlačiarne od nás pýtaju strašne veľa. Sme radi keď máme zisk 10%
Dantess
16.10.09,12:48
je pravda, že tieto bločky majú "nízku životnosť" :) ale dôležité je, že máme vždy minimálne jedného klienta, ktorý ponúka dáku obrovskú zľavu. Napríklad Palace Cinemas ponuka jeden listok zdarma ak si v reštaurácií kúpite niečo nad 20€... a dosť je to účinné. Len sme zistili, že sme možno aj drahí, ale za čo mi nemôžeme, pretože tlačiarne od nás pýtaju strašne veľa. Sme radi keď máme zisk 10%
tak skúste nájsť tlačiarne, ktoré tlačia lacnejšie. stále sa dá byť lacnejším a stále sa da nájst niekoho kto to spravi lacnejsie. Poviem priklad, kamarat mal net od upc a zavolal im že to chce zrušit, že sidrahi a že prechadza ku konkurencii oni mu povedali o 50% nižšiu cenu a zostal. Tak to je so všetkým. Každá firma si premyslí že či zarobí v čistom 1000 eur, alebo "len" 500eur, alebo vobec nič.
misomiso
16.10.09,12:50
Ahojte,

strašne rád by som sa tu od Vás dočítal, ako úspešne podnikáte a aké všetky úskalia táto cesta mala. Rád by som tak motivoval ostatných, nech vedia, že robia dobre a príde čas odmeny :)

citát: "kto pracuje nemá čas zarábať peniaze"

Ako sa vraví (preklad z latinčiny) "ťažká cesta ku hviezdam"

Skusim reagovat priamo na povodnu temu, hoci medzitym sa tu rozprudila debata na rozne podtemy, ktoru som celu ani necital.

Vcera som sa vratil z Danska a mal som to stastie ze som mohlol navstivit viacere firmy a vyrobne podniky. Musim povedat, ze ma chytila obrovska skepsa, nie len co sa tyka mojej firmy, ale najma Slovenska ako krajiny a jeho perspektivy. Mozno niekedy napisem viac, teraz ani velmi nemam chut.

V podstate sme natrafili na partnerov, ktori by s nami aj velmi chceli spolupracovat, lenze sme akosi nemohli najst oblast, kde by to bolo vyhodne. Oni su nie ina liga, oni su ina planeta, co sa tyka technologickej vyspelosti, know-how ale casto aj ludskej kvality samotnych ludi. Samozrejme - ponuka sa model spoluprace, ktory by vyuzival nasu lacnu (a casto dost kvalitnu, hoci nizko kvalifikovanu) pracovnu silu. Lenze my sme sa dostali akosi "medzi". Sofistikovane cinnosti im ponuknut nemozeme, navyse oni ich nepotrebuju, pretoze su v tom sami dobri. Ak uz maju nieco ousourcovat kvoli nizsej cene prace, tak potom sme velmi drahi v porovnani s Aziou.

To by mi ani tak nevadilo, ze sme sa momentalne nedohodli. Skor mi vadi, ze ten ich priepastny rozdiel v kvalite sa naopak stale zvysuje a clovek sam na firemnej urovni s tym vela nenarobi. Chybaju tu vzdelani ludia so skusenostami, skolstvo nema ziadnu viziu.

Ja viem, sem chodia ludia, ktori su celi stastni, ze vymyslia nejaky vlastny (kratkodobo) fungujuci biznis s produkatami inych, ako napr. predaj cez net, alebo reklamne sluzby. Lenze ak nebudeme schopni ako stat neico zmysluplne produkovat, tak nebude komu predavat tie drahe parfumy a plazmove telky cez net a nebude moc ani komu robit reklamu, respektive bude komu, ale iba za mizrene ceny. Myslim, ze tadeto cesta nevedie.
Danila
16.10.09,13:41
Skusim reagovat priamo na povodnu temu, hoci medzitym sa tu rozprudila debata na rozne podtemy, ktoru som celu ani necital.

Vcera som sa vratil z Danska a mal som to stastie ze som mohlol navstivit viacere firmy a vyrobne podniky. Musim povedat, ze ma chytila obrovska skepsa, nie len co sa tyka mojej firmy, ale najma Slovenska ako krajiny a jeho perspektivy. Mozno niekedy napisem viac, teraz ani velmi nemam chut.

V podstate sme natrafili na partnerov, ktori by s nami aj velmi chceli spolupracovat, lenze sme akosi nemohli najst oblast, kde by to bolo vyhodne. Oni su nie ina liga, oni su ina planeta, co sa tyka technologickej vyspelosti, know-how ale casto aj ludskej kvality samotnych ludi. Samozrejme - ponuka sa model spoluprace, ktory by vyuzival nasu lacnu (a casto dost kvalitnu, hoci nizko kvalifikovanu) pracovnu silu. Lenze my sme sa dostali akosi "medzi". Sofistikovane cinnosti im ponuknut nemozeme, navyse oni ich nepotrebuju, pretoze su v tom sami dobri. Ak uz maju nieco ousourcovat kvoli nizsej cene prace, tak potom sme velmi drahi v porovnani s Aziou.

To by mi ani tak nevadilo, ze sme sa momentalne nedohodli. Skor mi vadi, ze ten ich priepastny rozdiel v kvalite sa naopak stale zvysuje a clovek sam na firemnej urovni s tym vela nenarobi. Chybaju tu vzdelani ludia so skusenostami, skolstvo nema ziadnu viziu.

Ja viem, sem chodia ludia, ktori su celi stastni, ze vymyslia nejaky vlastny (kratkodobo) fungujuci biznis s produkatami inych, ako napr. predaj cez net, alebo reklamne sluzby. Lenze ak nebudeme schopni ako stat neico zmysluplne produkovat, tak nebude komu predavat tie drahe parfumy a plazmove telky cez net a nebude moc ani komu robit reklamu, respektive bude komu, ale iba za mizrene ceny. Myslim, ze tadeto cesta nevedie.Jaj, misomiso, ťažká téma. A porovnávať Dánsko so Slovenskom je na tieto pomery v danej téme predsa len trúfalosť.;) Prednedávnom som trošku študovala Dánsky model flexicurity, a trošku ekonomiku, export tejto krajiny a tak. Tým by som s Tebou v závere súhlasila, že tá cesta by mala byť trolilinku iná. Len sa obavám, že už teraz, v tejto fáze debaty Ti diskutéri budú chýbať.Minimálne k téme.:)
jar88
19.10.09,04:35
Jaj, misomiso, ťažká téma. A porovnávať Dánsko so Slovenskom je na tieto pomery v danej téme predsa len trúfalosť.;) Prednedávnom som trošku študovala Dánsky model flexicurity, a trošku ekonomiku, export tejto krajiny a tak. Tým by som s Tebou v závere súhlasila, že tá cesta by mala byť trolilinku iná. Len sa obavám, že už teraz, v tejto fáze debaty Ti diskutéri budú chýbať.Minimálne k téme.:)

Danila, píšeš
"Jaj, misomiso, ťažká téma. A porovnávať Dánsko so Slovenskom je na tieto pomery v danej téme predsa len trúfalosť."
Čo konkrétne je trúfalosť porovnávať v pomeroch na Slovensku s Dánskymi pomermi.
Čoho sa to tvoje porovnávanie týka v súvislosti s Misomisovým príspevkom. Čo je neporovnatelné s Dánskom ?
belo72
19.10.09,09:36
Skusim reagovat priamo na povodnu temu, hoci medzitym sa tu rozprudila debata na rozne podtemy, ktoru som celu ani necital.

Vcera som sa vratil z Danska a mal som to stastie ze som mohlol navstivit viacere firmy a vyrobne podniky. Musim povedat, ze ma chytila obrovska skepsa, nie len co sa tyka mojej firmy, ale najma Slovenska ako krajiny a jeho perspektivy. Mozno niekedy napisem viac, teraz ani velmi nemam chut.

V podstate sme natrafili na partnerov, ktori by s nami aj velmi chceli spolupracovat, lenze sme akosi nemohli najst oblast, kde by to bolo vyhodne. Oni su nie ina liga, oni su ina planeta, co sa tyka technologickej vyspelosti, know-how ale casto aj ludskej kvality samotnych ludi. Samozrejme - ponuka sa model spoluprace, ktory by vyuzival nasu lacnu (a casto dost kvalitnu, hoci nizko kvalifikovanu) pracovnu silu. Lenze my sme sa dostali akosi "medzi". Sofistikovane cinnosti im ponuknut nemozeme, navyse oni ich nepotrebuju, pretoze su v tom sami dobri. Ak uz maju nieco ousourcovat kvoli nizsej cene prace, tak potom sme velmi drahi v porovnani s Aziou.

To by mi ani tak nevadilo, ze sme sa momentalne nedohodli. Skor mi vadi, ze ten ich priepastny rozdiel v kvalite sa naopak stale zvysuje a clovek sam na firemnej urovni s tym vela nenarobi. Chybaju tu vzdelani ludia so skusenostami, skolstvo nema ziadnu viziu.

Ja viem, sem chodia ludia, ktori su celi stastni, ze vymyslia nejaky vlastny (kratkodobo) fungujuci biznis s produkatami inych, ako napr. predaj cez net, alebo reklamne sluzby. Lenze ak nebudeme schopni ako stat neico zmysluplne produkovat, tak nebude komu predavat tie drahe parfumy a plazmove telky cez net a nebude moc ani komu robit reklamu, respektive bude komu, ale iba za mizrene ceny. Myslim, ze tadeto cesta nevedie.

Miso naco chodis do Danska zbytocne chytas depku. Musis si najst krajinu kde ked budes porovnavat budeme na tom lepsie ako oni - len neviem ci niekde taka krajina je :) "Ak zvolime spravny uhol pohladu sme lepsi oproti zapadu."
myfleetwood
21.10.09,20:02
zapojim so do temy.."tazka cesta ku hviezdam...", snad to niekomu nieco prinesie:)

Podnikam od r 1992 do dnes a stale v tej istej oblasti. Sme mala zakazkova vyroba s relativne uzkou specializaciou na stavebny trh.

Zacinal som absolutne bez koruny. S vypracovanym podnikatelskym planom na tri roky dopredu, na zaklade urcitych znalosti trhu, som drzo navstivil predajcu technologie o ktoru som mal zaujem, a ktoru som potreboval pre vyrobu . Ponukol som zalozenie s.r.o. a ...dohodli sme sa.:)

Navrhol som zalozenie a vedenie firmy, s tym ze on len vlozi technologiu. Na vyplaty, prenajom a postupne splatenie technologie som si trufal zarobit.

Zacinali sme vo firme traja a prvy rok sme boli v strate..skoro bez vyplat, malo zakaznikov..ledva sme platili prenajom..v 94 sa stal zazrak prisiel klient s vacsou zakazkou, ktora nam umoznila dorovnat splatky za technologiu a "narovnat" nase podnikanie.

V rokoch 95 - 2000 som mal plnu hlavu planov o raste firmy. Zalozili sme priamu pobocku na strednom SLovensku s 2 ludmi, firma v Bratislave sa rozsirila na 11 ludi, mali sme zmluvnu spolupracu s cca 60 miestami na Slovensku. Odvratena stana tejto mince bola - obrovske mnozstvo zbytocnej prace..s ludmi, s reklamaciami s riadenim zakazkovej firmy so zasahom na cele Slovensko.

Citil som obrovsku nerovnovahu medzi tym co do firmy davam a co mi firma prinasa. Na jednej strane sa clovek snazi aplikovat milion manazerskych pouciek a na druhej strane ako riaditel ci konatel maka 16 hodin denne v plnom strese. Zena mi nadavala :mee: , ze mam za dva roky dozadu nevybranu dovolenku a p.

A tak som spomalil a zacal hladat rovnovahu. A to je moja rada vsetkym co podnikaju. Zacal som hladat rovnovahu medzi tym co ma bavi, a tym co musim.

Postupne som firmu zmensoval, paralyzoval som aktivity ktore boli minusove alebo prilis rizikove. Ludi som nevyhadzoval, ale ak niekto odisiel, tak som vzdy zmenil firmu na mensi pocet ludi (ale s vyssou efektivitou prace).

Teraz fungujeme na dvoch prevadzkach v Bratislave, v pocte 5 ludi. Tabulkovo mam firmu nastavenu na 7 ludi, ale vzhladom na krizu stihame pracu piati. Zacal som chodit na dovolenky...a dokonca pred 3 rokmi som prekvapil obchodnych partnerov novinkou. V lete firmu na dva tyzdne uplne zavriem a dovolenka je povinna :) Vsetci to bez problemov akceptovali...(a ja odvtedy nemusim ako debil behat niekde v Taliansku po plazi s mobilom na uchu a riesit nepodarky).

Myslim, ze to hladanie hviezd je hlavne o rovnovahe ( a nie o peniazoch). O rovnovahe medzi pracou a zabavou, o rovnovahe casu straveneho v praci a doma s rodinou, o rovnovahe medzi vyplatou co donesies domov a namahou, ktoru vynalozis, aby si tu vyplatu doniesol:)
tengi
24.10.09,19:57
Toto presne toto som chcel citat, ked som zakladal tuto temu! Gratulujem prvemu poradakovi, ktory napisal k teme :))))

Uzasne.... perfektne.... citim s tebou :) tak ja som trosku mladsi rocnik, ale tiez manzelka bola rada, keby som prisiel domov a nezapinal pocitac :)

Nuz ale vravim jej, ze to su zaciatky, za do roka to bude inak, bude babatko a ona bude mat viac starosti a nevsimne si to :) Ale nie, praca ma velmi bavi a uvidim ako to vyjde s nasim planovanim na buduci rok.

Nechcem sa vzdat podnikania, pretoze mne nic ine nejde. V ziadnej firme by som nemal sancu. Nedokazem byt pod stresom v manazmente, ale dokazem byt pod stresom podnikania.

Aj ked prezivam chvile, ze mam chut s tym prastit, ale vzdy budem vediet, ze by som nic ine v zivote nevedel robit.

Podnikanie je ako manzelstvo, treba byt odhodlany, doverovat, ze zle casy rychlo pominu a treba byt nadseny (ja to volam laska k biznisu)
myfleetwood
26.10.09,21:42
Tengi drzim ti palce, a nielen tebe, ale kazdemu kto sa da na podnikanie.:)
Kazdy kto sa da na podnikanie po case zisti, ze to nie je len o peniazoch, obrate, marketingu a vlastnej sikovnosti, ale aj o podmienkach zo strany statu.

Moj nazor je, ze stat velmi VELMI pomaly prichadza na to, ze podnikatelia su ti, co tahaju hospodarstvo dopredu...statna sprava by sa mala o podnikatelov starat, radit im, hyckat ich..a ak uz je nutne tolkokrat novelizovat zakony, tak treba riesit ako ich dostat ludom do krvi, zalozit poradenske centra a p. a nie za kazdy omyl hrozit pokutou...:confused: that's all.

PS: ospravedlnujem sa vsetkym, ak citali moj predosly prispevok dva krat.
Odoslal som ho raz, ale vyzera to, ze nieco zblblo. Poprosim moderatorov o zmazanie jedneho prispevku. (21.10.09 o 10.50 PM a 11.02 PM) Zeby ozvena ????:eek::)
Danila
27.10.09,06:54
Tengi drzim ti palce, a nielen tebe, ale kazdemu kto sa da na podnikanie.:)
Kazdy kto sa da na podnikanie po case zisti, ze to nie je len o peniazoch, obrate, marketingu a vlastnej sikovnosti, ale aj o podmienkach zo strany statu.

Moj nazor je, ze stat velmi VELMI pomaly prichadza na to, ze podnikatelia su ti, co tahaju hospodarstvo dopredu...statna sprava by sa mala o podnikatelov starat, radit im, hyckat ich..a ak uz je nutne tolkokrat novelizovat zakony, tak treba riesit ako ich dostat ludom do krvi, zalozit poradenske centra a p. a nie za kazdy omyl hrozit pokutou...:confused: that's all.

PS: ospravedlnujem sa vsetkym, ak citali moj predosly prispevok dva krat.
Odoslal som ho raz, ale vyzera to, ze nieco zblblo. Poprosim moderatorov o zmazanie jedneho prispevku. (21.10.09 o 10.50 PM a 11.02 PM) Zeby ozvena ????:eek::)Napísal si úžasné príspevky. Jeden z nich, ten duplicitný si vymaž sám.:) A nesúhlasím s Tebou len v jednom. Štát veľmi dávno a rýchlo pochopil, že hospodárstvo dopredu ťahajú podnikatelia. A preto najviac ťahá z podnikateľov do ŠR, veď aj štátni sa chcú mať dobre.;)
myfleetwood
31.10.09,10:09
Napísal si úžasné príspevky. Jeden z nich, ten duplicitný si vymaž sám.:) A nesúhlasím s Tebou len v jednom. Štát veľmi dávno a rýchlo pochopil, že hospodárstvo dopredu ťahajú podnikatelia. A preto najviac ťahá z podnikateľov do ŠR, veď aj štátni sa chcú mať dobre.;)

:-)) ano ak to zoberieme s troskou ironie, tak mas pravdu. Stat to velmi rychlo pochopil, suhlasim.

Prosim ta, kde najdem navod, alebo to sem napis ako zmazem duplicitny prispevok ? Som na porade relativne kratko, a citim sa tu ako malicky uzivatel, t.j. citam si a obcas zareagujem.:)
kukučka
31.10.09,19:15
myfleetwood

Prosim ta, kde najdem navod, alebo to sem napis ako zmazem duplicitny prispevok ? Som na porade relativne kratko, a citim sa tu ako malicky uzivatel, t.j. citam si a obcas zareagujem



príspevok môžeš zmazať, poprípade upraviť ak klikneš na okno uprav
ale už netreba, spravil to za teba moderátor
misomiso
31.10.09,19:54
Toto presne toto som chcel citat, ked som zakladal tuto temu!

Staci, ak si predplatis Profit a mozes to citat kazde dva tyzdne. Uspesne pribehy od nas aj zo zahranicia. Problem je v tom, ze sa nie vzdy lahko kopiruju.
camozzi
31.10.09,20:13
Staci, ak si predplatis Profit a mozes to citat kazde dva tyzdne. Uspesne pribehy od nas aj zo zahranicia. Problem je v tom, ze sa nie vzdy lahko kopiruju.
Pribehy z Profitu sa nekopiruju. Treba sa nimi inspirovat ;) Uspech nikdy nebude v kopirovani, ale v tom, ze tu istu vec ponuknes ludom inak.
misomiso
31.10.09,20:29
Pribehy z Profitu sa nekopiruju. Treba sa nimi inspirovat ;) Uspech nikdy nebude v kopirovani, ale v tom, ze tu istu vec ponuknes ludom inak.

Ano, presne to som chcel napisat. Lenze ludia stale chcu kopirovat. Preto je aj tu na porade tolko otazok - v com podnikat, co teraz leti, co vynasa apod.
camozzi
31.10.09,20:50
Ano, presne to som chcel napisat. Lenze ludia stale chcu kopirovat. Preto je aj tu na porade tolko otazok - v com podnikat, co teraz leti, co vynasa apod.
Perfektny priklad je podla mna pribeh Google. Pred 10 rokmi zakladatelia (vtedy maladi chalani) Sergey Brin a Larry Page ani len netusili akym raketovym sposobom bude ich firma rast. Dnes ma znacka Google hodnotu vyse 100 mld. dolarov. Hocikto na to moze odvetit, ze je to americka znacka, tak ako mnoho inych uspesnych znaciek. Lenze Google mohol kludne vymysliet aj Slovak. Vtedy ti chalani nezacinali s milionmi na kontach, ale s jednym pocitacom v garazi a to mame aj na Slovensku :D
cabada
21.11.09,16:22
Ahojte,

strašne rád by som sa tu od Vás dočítal, ako úspešne podnikáte a aké všetky úskalia táto cesta mala. Rád by som tak motivoval ostatných, nech vedia, že robia dobre a príde čas odmeny :)

citát: "kto pracuje nemá čas zarábať peniaze"

Ako sa vraví (preklad z latinčiny) "ťažká cesta ku hviezdam"

Ahojte,
chcem "oživiť" túto tému.
Veľmi sa mi páči a ako začínajúca "podnikateľka":D by som sa chcela inšpirovať radami od skúsených. Úspešní, i tí menej, napíšte nám, možno hlavne, čoho sa vyvarovať v podnikaní, alebo, čo vás na ňom baví.
Myslím, že je tu o čom písať.
Verím, že budúci rok sa pripojím aktívnejšie aj ja - s prvými skúsenosťami v podnikaní.
No dajte.... ;)
tengi
24.11.09,07:43
Moj nazor je (subjektivny), ze v Amerike sa lepsie zacina z dvoch dovodov (pardon troch :) )
1. Vacsi trh ako Slovensko
2. Tolko seminarov, skol, a televiznych relacii o uspechu
3. Americania na vsetko povedia, ze su najlepsi (vid Discovery, Najlepsi motorkovy klub na svete - pritom ich nemci porazili.... )

to len tak, mame to to tazsie, ako napriklad tie mile a usmiate Danove zriadovatelky :) (sarkazmus)

A druha vec, mam strasne problem s cenou aku dat :) ked ju presne vypocitam (Naklady + 19%DPH + zisk) tak stale chcu ist SLovaci dole s cenou :) asi si myslia, ze ten zisk je 50% :))
padro
24.11.09,09:44
nesuhlasim da sa aj na slovensku dobre podnikat ... Vacsi trh, vacsia konkurencia... teoreticky mas celu EU... ti co tu zlavu chcu tak nakoniec aj ked das tak si to aj tak nekupia to su ludia co ani nemaju peniaze, od istej doby uz hovorim ze ziadna zlava (jedine ak ide o nejaku vyznamnu objednavku) clovek si usetri vela nervov.
Dantess
24.11.09,10:48
Moj nazor je (subjektivny), ze v Amerike sa lepsie zacina z dvoch dovodov (pardon troch :) )
1. Vacsi trh ako Slovensko
2. Tolko seminarov, skol, a televiznych relacii o uspechu
3. Americania na vsetko povedia, ze su najlepsi (vid Discovery, Najlepsi motorkovy klub na svete - pritom ich nemci porazili.... )

to len tak, mame to to tazsie, ako napriklad tie mile a usmiate Danove zriadovatelky :) (sarkazmus)

A druha vec, mam strasne problem s cenou aku dat :) ked ju presne vypocitam (Naklady + 19%DPH + zisk) tak stale chcu ist SLovaci dole s cenou :) asi si myslia, ze ten zisk je 50% :))
Tak daj vyššie ceny a každému daj zľavu. Poviem príklad. Teraz ty zarobíš na zákazke 10%. Niekto chce zľavu, lebo vie že aj ty chceš peniaze a tak chce zľavu. Zvýš teda ceny o 5% tak, aby si mal ty čistý zisk 15%. A každému dávaj zľavu 5%. Bude štastný klient, pretože si pomyslí ako dobre investoval aj budeš štastný aj ty, pretože si zarobil tolko kolko si chcel. Nikdy nebudeš žiadať 15% z celkovej sumy. Bude to len na papieroch. Kažemu povieš 15%, ale dodáš, že je možná istá zľava a nakoniecskončíte pri 10%. Ľudia nepozerajú na to kolko to stoji. Oni chcu len zlavu a je jedno kolko a kde
tengi
24.11.09,11:52
Dantess,

budem asi musiet suhlasit s Padrom....

mam z toho rovnaky pocit, ze ludia len vymyslaju... Rovnako to bolo so vsetkym, ci s autami, alebo reklamou na pokladnicnych paskach....
tengi
24.11.09,11:53
Dantess,

budem asi musiet suhlasit s Padrom....

mam z toho rovnaky pocit, ze ludia len vymyslaju... Rovnako to bolo so vsetkym, ci s autami, alebo reklamou na pokladnicnych paskach....

Je pravda, ze ludia pozeraju na zlavy....ale zlavy od 30%...ako taku zľavu vyrobim to neviem :)
padro
24.11.09,12:12
Dantess a co to je za zlavu? dnes je plno shopov kde maju presne take zlavy. Jedna uplne vysoka cena preciarknuta na cenu ktoru maju vsade v dalsich obchodoch, takym obchodom sa ja skor vyhybam, nepaci sa mi to.
Dáša_
24.11.09,12:19
Dantess a co to je za zlavu? dnes je plno shopov kde maju presne take zlavy. Jedna uplne vysoka cena preciarknuta na cenu ktoru maju vsade v dalsich obchodoch, takym obchodom sa ja skor vyhybam, nepaci sa mi to.

presne, toto sa mi nepači. A čo sa mi nepáči u druhých, to odmietam robiť aj ja.
( trochu mimotemynapríklad mi strašne lezie na nervy, že mám v schránke furt nejaké oznamy z eshopov o zľavách, novinkách, akciach... Docielili to, že to rovno mažem. Keby prišiel jeden mail za povedzme 3 mesiace, tak sa pozriem, ale takto je to všetko v koši - takže všetko s mierou)


Inak, ja som na zľavy zvolila kritérium objemu objednávky a mám ho aj pevne uvedené v obchodných podmienkach.
tengi
24.11.09,12:54
presne tak :) zľavu si treba zaslúžiť :)
Dantess
24.11.09,13:02
presne tak :) zľavu si treba zaslúžiť :)
Zarobiť 200eur tak, že dáš zľavu, alebo nezarobiť nič, lebo si nechcel ustúpiť ani o percento ? Je to vec každého podnikateľa a každý to robí inak... Ja si radšej vyberiem 3x 70eur s 30% zľavou než 2x 100 eur bez zľavy.
tengi
25.11.09,12:23
Súhlasím, ...

... ale, tak potom zase len zvýšiš cenníky, aby si si mohlo takú zľavu dovoliť.

mi to pripomína cenník rádia... ceny tam majú vystrúhane jak svina a realita je taká, že skutočná cena je 30% z toho...

Potom ti môžu dať zľavu aj 50%...

V každom prípade, dáme zľavu ak klient chce viac ako trojmesačnú kampaň.

Mám skúsenosť, že klienti nechcú zľavu 5% ! Radšej by prijali takych 50%..... sa mi stava, že mi povedia 800 je vela, ale takych 600 vam dam :))) ako co mu mam povedat na toto?
cabada
25.11.09,17:10
Súhlasím, ...

... ale, tak potom zase len zvýšiš cenníky, aby si si mohlo takú zľavu dovoliť.

mi to pripomína cenník rádia... ceny tam majú vystrúhane jak svina a realita je taká, že skutočná cena je 30% z toho...

Potom ti môžu dať zľavu aj 50%...

V každom prípade, dáme zľavu ak klient chce viac ako trojmesačnú kampaň.

Mám skúsenosť, že klienti nechcú zľavu 5% ! Radšej by prijali takych 50%..... sa mi stava, že mi povedia 800 je vela, ale takych 600 vam dam :))) ako co mu mam povedat na toto?

Niektorí klienti preferujú, alebo je možné im navrhnúť, že ceny nie su upravené zľavou finančnou, ale je im poskytnutý väčší priestor (napr. reklamný, regionálny a pod..) Takto je to v niektorých prípadoch čiastočne výhodnejšie pre obe strany.
Dášin nápad zakotviť to pevne do obchodných podmienok tiež asi uľahčuje situáciu (samozrejme nie vždy).
A keďže obchod je živý organizmus a každý klient iný - pri osobnom jednaní už len minimálne zmenenie ceny formou zľavy.

Na mňa pôsobí profesionálnejšie spoločnosť/firma, ktorá pozná svoje ceny, neváha pri zľavách, alebo mi ponúkne alternatívu väčšieho "priestoru využitia" v rámci stanovenej ceny - bez zľavy.
Neznášam!!!:rolleyes:, keď zrazu môžu pri mojom treťom nie dať zľavu 50%. Akú to má vlastne hodnotu ? :eek:
Iste, zľava je lákavá. Ale..v konečnom dôsledku..
Nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci.