MartinkoK
07.10.09,07:25
prosím Vás vedel by mi niekto poradiť čo je dobré na poštípané nohy, môjho 6-ročného syna niečo poštípalo po nohách, hlavne okolo členkov a má to strašné, opuchnuté, červené.
bv_alexandra
07.10.09,05:32
Dobrý je na to Fenistil gél. ;):)
MartinkoK
07.10.09,05:35
to sme dávali aj FENISTIL kvapky, ale nič moc.
Darina1234
07.10.09,05:38
voda s octom a obklad, zabalit do folie, nato lan alebo bavlnu
Denisa
07.10.09,05:53
TEA TREE OIL alebo masť CICADERMA
MartinkoK
07.10.09,05:55
TEA TREE OIL alebo masť CICADERMA

a kde to zoženiem? Rozmýšľam či nezájdeme aj k detskej lekárke.
Tweety
07.10.09,05:57
a kde to zoženiem? Rozmýšľam či nezájdeme aj k detskej lekárke.
Tak toto by bolo najlepšie.
pepsikova
07.10.09,05:57
..choď to ukázať lekárovi..pokiaľ nevieš, čo ho poštípalo,to bude asi najlepšie,lebo ak to bol nejaký hmyzí agresor, môže byť z toho aj infekcia..
MartinkoK
07.10.09,06:04
Niečo podobné sme mali aj minulý rok, začiatkom novembra sa dosť oteplilo a keď boli v MŠ na dvore, tak niektoré boli tiež takto doštípané, a aj môj malý. Neviem čo také protivné môže lietať keď už bude pomaly začínať zima.
Denisa
07.10.09,06:10
a kde to zoženiem? Rozmýšľam či nezájdeme aj k detskej lekárke.

bežne v lekárni.
ja som mala minulý rok takto doštípané od komárov, na každej nohe aj 50 štipancov a o 2-3 dni bol pokoj
DanielaSL
07.10.09,06:30
Niečo podobné sme mali aj minulý rok, začiatkom novembra sa dosť oteplilo a keď boli v MŠ na dvore, tak niektoré boli tiež takto doštípané, a aj môj malý. Neviem čo také protivné môže lietať keď už bude pomaly začínať zima.

No je taká háveď , mňa to kedysi poštípalo, keď sme boli na návšteve v Bratislave. Nohy som ledva vmestila do sandál , strašne to svrbelo . Potierala som si to Alpou, lebo nič iné som poruke nemala a ani nič vtedy v lekárňach nebolo . Najlepšie je ísť s tým ku lekárke, dupľom keď ide o dieťa. Ale je taká malá muška...tá ma zase zvykla doštípať na našej záhradke. Až alergiu som z toho mala...museli mi hneď pichať na pohotovosti niečo proti nej. Odkedy sme záhradku predali, tak ma už nič také nepoštípalo.
papierik
08.10.09,04:30
nechcem strašiť, ale môžu to byž ploštice. začína to ako prskanec, postupne sa to zväčší, páli a veľmi svrbí. opuch trvá 1-2 dni, ale svrbenie dlhšie.
MartinkoK
09.10.09,05:27
aj mňa to napadlo, ale kedže spávame v jednej veľkej posteli, tak si myslím, že by to poštípalo aj mňa. A ja som bez štipancov.
Aankaa
09.10.09,08:11
aj mňa to napadlo, ale kedže spávame v jednej veľkej posteli, tak si myslím, že by to poštípalo aj mňa. A ja som bez štipancov.
Ja som mala podobný problém... trvalo mi to takmer rok, kým sa zistila príčina. Moja dcéra škôlkárka minimálne 3-4 krát do roka, mávala tiež také škaredé štípance, na nohách, pri členkoch, niekedy dokonca po celom tele.Syn prvák po pár dňoch chytil štípance tiež, aj napriek tomu, že má svoju samostatnú izbu, svoju posteľ.Skúšala som všetky možné mastičky, gély...
Bola som celá bez seba, prala som, upratovala, dezinfikovala celý dom.... a za pár mesiacov znova. Vylúčila som blchy aj hmyz, pretože ostatní členovia domácnosti sme boli "čistí", tak som si vyžiadala papier ku kožnej, zaplatila som si prednostné ošetrenie, lebo na objednávku by som čakala dva týždne a viete z čoho tie štípance sú? Zo stravy! Úplne jednoducho mi lekárka vysvetlila nový druh alergie- skrátim to do laického vysvetlenia - alergia na nadbytok ovocia alebo zeleniny. Vzniká to kombináciou E-čkových potravín a nadbytku ovocia. Ak dieťa, alebo aj dospeláci v určité obdobie skonzumuje následne po sebe veľa dávok jabĺk, k tomu banán, kus mrkvy, dá si vodu so sirupom, hrozno , keksy.... a urobí tak dva,tri, štyri dni po sebe, tak v tele nastane určitý proces, ktorý vyrazí na povrch tela v podobe týchto pľuzgierov.
Dcéra mala dodržiavať diétu - žiadne sladené nápoje, nekombinovať ovocie, nekombinovať sladkosti.... k tomu nejakú mastičku na deň a noc a.... sme čistí už takmer rok:) Podotýkam, že nakupujem iba sezónne ovocie, to znamená, že určite si nedám melón v decembri, ani banány v júni...A v škôlke tiež zakazujem aby malú nútili jesť tieto mimosezónne "veci". Malo to svoj význam, natrápili sme sa veru dosť.
Takže odporúčam navštíviť kožnú lekárku.
papierik
12.10.09,04:25
bohužiaľ ja s tým mám osobný skúsenosť. manžel takisto nebýval poštípaný, napriek tomu, že spávame v jednej posteli, len ja a nakoniec aj moja dcéra, ktorá spáva v inej miestnosti. na internete som sa dočítala, že častejšie bývajú postihnuté ženy, pretože muži majú hrubšiu kožu.
heja3
12.10.09,05:14
Ďalšia možnosť môže byť "popŕhlenie"-poškrabanie od boľševníka. To je rastlina, ktorá sem bola zavlečená, je jedovatá - môžete ju mať v okolí a chlapec, keď sa hral vonku sa mohol o ňu obtrieť. Sú z toho až pľuzgiere.
Mojej sestre sa na nohe tiež vyhodili štípance a išla s nimi k doktorke, a tá sa jej smiala, že to ju poštípali "chrobáčiky", doslovne, nakoniec, keď jej to neprechádzalo a začali sa jej tam robiť pľuzgiere, musela jej dať kortikoidnú masť a pomohlo jej to. Vtedy jej povedala, že to neboli chrobáčiky, ale boľševník.