JSJP
07.10.09,09:29
Ahojte,

chcela by som Vás poprosiť o radu. Dodali sme nášmu odberateľovi 7,2 m2 obkladu, do jeho predajne do výstavnej kóje. 1 m2 obkladu stojí v nákup. cene 8,53 €. Môžeme toto účtovať ako dodanie vzorky a neriešiť DPH? Nie som si istá kedže sa jedná o 7,2 m2 či sa toto dá chápať ako dodanie vzorky.
V zákone o DPH sa píše o dodaní 1 kusa, my sme dodali materiál na celú výstavnú kóju. Poprípade sa máme tváriť, že sa jedná o našu reklamu aj ked na kóji samozrejme nie je uvedené naše obchodné meno.

Dakujem
zuzanaIII.
07.10.09,08:39
Záleží na tom, či pri nákupe dlažby ste si ako firma uplatnili DPH na vstupe, ak áno určite to treba zdaniť, pretože platí:

3) Ak platiteľ dodá tovar na svoju osobnú spotrebu, dodá tovar na osobnú spotrebu svojich zamestnancov, dodá tovar bezodplatne alebo dodá tovar na ďalší iný účel ako na podnikanie a ak pri kúpe alebo vytvorení tohto tovaru vlastnou činnosťoubola daň úplne alebo čiastočne odpočítateľná, považuje sa takéto dodanie tovaru za dodanie tovaru za protihodnotu. Bezodplatné dodanie tovaru na obchodné účely, ak jeho hodnota nepresiahne 500 Sk bez dane za jeden kus, a bezodplatné dodanie obchodných vzoriek sa nepovažuje za dodanie tovaru za protihodnotu.

Ja by som to radšej zdanila a DPH odviedla.
JSJP
07.10.09,09:55
Takže sa takéto množstvo nedá považovať za vzorku? Lebo keby sme prepočítali hodnotu na 11 kus bolo by to pod hranicou 500 Sk.