Katalin_18
07.10.09,09:29
Dobrý deň!
Chcela by som sa Vás opýtať, kedy musí zamestnávateľ platiť odvody, resp. čo je ten minimum zárobok, kedy ešte zamestnavateľ neplatí odvody na zamestnanca? Aký je minimálny vymieravací základ?
Aká je úroveň, na ktorej sociálne poistenie, zdravotné poistenie stáva splatnou? Je nejaké ombedzenie kde zamestnávateľ nemusí platiť?
Ďakujem! Prajem príjemný deň!
Olgica
07.10.09,07:39
mohla by si uviesť konkrétny prípad.
Ale z každého prac.pomeru sa odvádzajú odvody do SP aj ZP a to minimálne z minim.VZ = min.mzda.
Jedine z dohôd sa neplatí ZP a do SP platí len ZĽ a to úrazové a garnačné poistenie.
Katalin_18
07.10.09,09:30
ja sama neviem konkretny pripad, len som dostala ulohu odpovedat na tieto otazky:
Aká je úroveň, na ktorej sociálne poistenie atď stáva splatnou?
Je tam obmedzenie, kde nemusíte platiť?

ako to je, ak ide o biragnika, alebo o dohodu o vykonani prace? kolko si moze clovek maximalne zarobit na taku dohodu a v tychto pripadoch zamestnavatel neplati odvody,ale plati pre seba zamestnanec?

viem, ze za studenta plati stat odvody, ale tiez nemoze zarobit viac ako min.mzdu....

dakujem za odpoved!
veronikasad
07.10.09,11:13
ja sama neviem konkretny pripad, len som dostala ulohu odpovedat na tieto otazky:
Aká je úroveň, na ktorej sociálne poistenie atď stáva splatnou?
Je tam obmedzenie, kde nemusíte platiť?

ako to je, ak ide o biragnika, alebo o dohodu o vykonani prace? kolko si moze clovek maximalne zarobit na taku dohodu a v tychto pripadoch zamestnavatel neplati odvody,ale plati pre seba zamestnanec?

viem, ze za studenta plati stat odvody, ale tiez nemoze zarobit viac ako min.mzdu....

dakujem za odpoved!
to sú otázky študenta alebo z testu pre získanie dotácie z úradu práce ? Sú formulované veľmi nejasne.