rage1
21.07.04,08:45
Ahoj, potrebujem súrne poradiť, tak ak by sa tu niekto taky zlaty nasiel budem rada.
Sme firma uctujuca v JU, strvrtrocny platca DPH. V marci tohto roka sme vystavili fakturu, odoslali no bohuzial posta zlyhala a faktura nebola firme nikdy dorucena. Kedze sa donekonecna hladal dovod, kde sa mohla stat chyba, doslo sa na to ze faktura nebola dorucena danej firme. A teraz mi vznika problem. Odberatelska firma je mesacny platca DPH, fakturu chce uhradit, ale kedze uz za dane obdobie odviedla DPH, ziada aby sme fakturu nejako stornovali a vystavili ju znovu ale do obdobia terajsieho - cize júl.

Akym sposobom mam stornovat fakturu?Musim potom podat dodatocne danove priznanie za 1.Q. 2004?Neda sa tomu nejako vyhnut?Prosim poradte, budem vdacna!

S pozdravom Martina
Luckasari
21.07.04,06:56
1. pre odberatelsku firmu je to DPH na vstupe, kedze to bola fa z marcovym datumom - tak podla mna sa riadi este starym zakonom, a mohli by si ju odpocitat aj teraz, kedze ju az teraz obdrzali a zauctovali, myslim, ze by s tym nemali mat problem

2. ak by predsa len chceli fakturu s julovym datumom, tak by som to vyriesila tak, ze k povodnej, by som vystavila dobropis, a teraz v juli by som vystavila novu fakturu - vy ste DPH odviedli spravne v marci, a teraz z toho bude pre vas nula (samozrejme neviem, za co je ta faktura, asi by na nej mal byt vhodny text, aby ste nefakturovali marcovu danovu povinnost v juli)

co si myslite vy ostatni?
Viera
21.07.04,07:02
Nie je dôvod, aby ste faktúru stornovali. U vás nastalo zdaniteľné plnenie v marci, tak faktúra mala ísť do daňového priznania za 1.Q.
Váš odberateľ si ju dá do priznania vtedy, keď ju bude mať a zaúčtuje ju, čiže hoci aj v júli.
janaGT
21.07.04,07:09
Vy ju nechajte v marci, a odberateľ ju dá do 07/04 - kedy ju obdržal, ja dávam na fa pečiatku, kedy prišla do firmy aj zapisujem do knihy došlej pošty. Tým mám dôkaz, kedy som fa naozaj obdržala.
Mickya
21.07.04,07:14
Mám rovnaký názor ako "poradkyne", kt. napísali 3 predchádzajúce príspevky.
Helena
21.07.04,09:48
Nie je dôvod na stornovanie faktúry.

Druhá strana posudzuje DPH podľa starého zákona, takže si uplatnia DPH na vstupe i napriek tomu, že faktúru obdržia až teraz.