moniq81
07.10.09,09:39
Prosím o radu, pretože som z toho, čo som si doteraz prečítala troška domotaná!
Mám zamestnanca, ktorý má u zamestnávateľa 2 pracovné pomery - na výkon dvoch rozdielnych pracovných činností, v jednom pracuje na plný úväzok v druhom len na skrátený pracovný čas. Doteraz som výkaz posielala do SP tak, že k tomu rodnému číslu nahrala VZ za obidva pracovné pomery, pričom odvody boli súčtom za jednotlivé pracovné pomery. To znamená, že čiastka odvodov presne nesedela keď ste z VZ vypočítali percentom odovody. Zo SP ma ohľadne toho nekontaktovali - teda, že by to bolo nesprávne. Teraz máme zasielať výkazy elektronicky - kedže ich systém počíta odovody sám z VZ - pri manuálnom vstupe - objavuje sa tam chyba. Ako to má správne zadávať, aby to bolo O.K? Rovnako som postupovala aj pri ZP, teda sčítala som odovody z jednotlivých VZ a nepočítala percentá zo sumáru VZ - je to O.K. alebo nie?
Olgica
07.10.09,07:45
Podľa mňa ak sú 2 prac.pomery tak vo výkaze by mali figurovať 2 riadky s rovnakým rod.č. a potom ti určite výkaz elektronicky prejde. Ale tento človek s dvoma PP musí byť prihlásený v sociálke 2x. Takto to bude OK.
blondy
07.10.09,09:05
Podľa mňa ak sú 2 prac.pomery tak vo výkaze by mali figurovať 2 riadky s rovnakým rod.č. a potom ti určite výkaz elektronicky prejde. Ale tento človek s dvoma PP musí byť prihlásený v sociálke 2x. Takto to bude OK.
Pri elektronickém zasielaní údajov, bude síce vykazovať chybu - dvakrát to isté rodné číslo, ale bude aj s touto chybou akceptovaný - mám to overené priamo v SP... treba to nechať v 2 riadkoch