opt140190
07.10.09,10:33
Dobrý deň.
Ak mám zamestnanca v TPP, na plný úväzok, ale momentélne robí iba každý druhý deň, lebo nemám toľko práce a riešime to dovolenkou, a nájde si brigádu / vo voľné dni/, musí mi to oznámiť, alebo potrebuje môj súhlas?
drobeceva
07.10.09,08:42
Dobrý deň.
Ak mám zamestnanca v TPP, na plný úväzok, ale momentélne robí iba každý druhý deň, lebo nemám toľko práce a riešime to dovolenkou, a nájde si brigádu / vo voľné dni/, musí mi to oznámiť, alebo potrebuje môj súhlas?
V čase dovolenky môže robiť čo chce.
opt140190
08.10.09,13:49
Prepáčte mi, ja som to včera napísala úplne opačne, lebo som nevedela,či môžem.
Celá situácia je takáto: Ja som v TPP, ale striedam sa s kolegom obdeň,lebo nieje toľkopráce. Našla som si brigádu na voľné dni/ každý druhý/ a oznámila som to šéfovi. Chcela som byť férová. Povedal mi, že ho musím písomne požiadať o povolenie, bojím sa, že teraz bude ma bude volať do roboty, nie každý druhý deň, ale chaoticky, aby som musela zrušiť brigádu.
Poradíte mi? Ďakujem.
JarkaL
08.10.09,13:57
Tak mu povedz, že si tú brigádu zrušila a hotovo. V čase voľna môžeš robiť čo chceš a vôbec mu to nemusíš oznamovať. A ak nemáš služobný mobil, ani nemusíš zdvihnúť, keď Ti bude volať. Povieš, že si bola v saune.
opt140190
09.10.09,11:51
nič sa nemení, ani keď nemám potrebné hodiny? Fakt som si myslela, že to bude v pohode, lebo odrobiť cez týždeň 15 hod. a potom v sobotu alebo vnedeľu /som kuchárka a cez víkend sú akcie/,a zvyšok sa rieši dovolenkou
Lianka
10.10.09,11:38
Ty sa vazne nemusis spovedat zamestnavatelovi, co robis vo svojom volnom case.

Co to znanema, ze nemas potrebne hodiny? Prioritne musis byt v zamestnani, v ktorom mas pracovny pomer. Pracovny cas (pocet hodin tyzdenne) je zmluvne dohodnuty, pocas pracovnej doby (pevna pracovna doba/ smeny) mas byt k dispozicii zamestnavatelovi a chodit k nemu do prace.

Nerozumiem celkom tej dovolenke - to si cerpas kazdy tyzden par dni dovolenky? Dovolenku mas len obmedzeny pocet dni, zvaz si sama, ci ti to stoji za to minat so dovolenku na inu pracu. Dovolenka ma sluzit na zotavenie.