Lubk0
07.10.09,10:38
Zdravím :)

Takže mám jednu slušnú otázku na Vás, dúfam že my s tým ako úplnému amatérovi poradíte.

1. Plánujem otvorit od 01.12.2009 PC predajnu. Teda budeme 2 ja. Mám nejaký kapitál, priestory, pc s legal softom atd atd. Avšak neviem, akou formou to otvorit.

Bud na zivnosť, ale to si neviem celkom dobre predstaviť, ako by to bolo. V tom prípade môžem mať živnosť iba ja, alebo kolega, a ten druhý tam môže byť len ako zamestnanec ? Alebo môžme mať živnosti obidvaja, a nejako spoločne fungovať ?

Alebo S.R.O. - tohoto sa troška bojím, tj už podvojné účtovníctvo, už zložitejšie zakladanie spoločnosti, vyššie naklady atd. Viem že by to bolo idealnejšie, ale veru neviem.

Pre mna je teraz podstatne, aby to stalo čo najmenej, a bolo čo najjednoduchšie. Neviem totižto, ako mi predajna pôjde. Lebo kludne sa mi môže stať, že za pár mesiacov skrachujem. S tým počítam, a preto sa mi moc do SRO nechce.

2. Ekonomicky software... Aj ked som sa ho snažil hocijako študovať, na roznych strankach, ktore som aj našiel na porade, vôbec neviem, ktorý by bol pre mna vhodný, tak skúsim požiadavky napísať sem, či niekto nevie niečo poradiť.

1. Sklad. Aby som mohol príjmať veci na sklad, písať nákupnú cenu, hodiť si tam nejakú X percentnú maržu atď.
2. CRM - myslím, že cez tento modul sa dajú robiť aj reklamácie, okrem iného.
3. Objednávky. Pracujem teraz v ABRE, a celkom sa mi páči systém. Vytvorím objednávku na konkrétne meno, k nej lahko vytvorím zálohový list, a k nemu uplne lahucko pokladnicnu prijemku. Po prijdeni tovaru lahko objednavku otvorim, a uplne primitivne vytvortim fakturu na zvyšnú sumu po odrátaní zálohy, a k nej zase pokladničnú príjemku.

Čo je pre mna dôležité, je aj pokladňa. Rozmýšlam, ako to najjednoduchšie spraviť. Dá sa urobiť takáto pobočka aj bez pokladne na bločky ? Tj že ku každej predanej veci si môžem urobiť v "ekonomickom" softwari nejaku fakturu s pokladničnou prijemkou ? Viem, že to asi neni najšetrnejšie na papier, ale to by ma moc netrápilo.

Dalej je otázka, že keby sa to takto dalo, potrebujem v tom prípade aj pokladničnú knihu alebo nie ?

Som úplný laik, a takéto niečo budem robiť prvý krát. Tak predbežne zháňam info, hlavne ohladne ekonomického softu. Zložitosť programu nehrá nejakú veľkú úlohu, naučim sa všetko, avšak cena je hlavná.

Ďakujem za názory...