brikina
07.10.09,11:23
Ahojte, chcela by som vedieť Váš názor.
Som zamestnaná a zároveň mám úplne inde podpísanú mandátnu zmluvu, kde predmetom zmluvy je získanie obchodných kontaktov a doporučení na zaújemcov o uzavretie životného poistenia. Za to mám vyplatenú odmenu. Zmluva je podpísana 2.1.2009, ale nerobím to pravidelne, len keď sa mi niekoho takéhoto podarí zohnať. Odmenu som zatial dostala len raz a do konca kalendárneho roku predpokladám ešte raz dostanem odmenu. Ide o to, ako to uviesť v Danovom priznaní. Môžem to zobrať ako príležitostný príjem, kedže suma odmien nepresiahne 5 násobok živ. minima, alebo to priznať podľa §6, ods.2 písm. d.)
Čo si myslíte?
brikina
12.10.09,05:41
posuvam...
brikina
13.10.09,07:36
fakt nikto? :(
brikina
15.12.09,05:46
este to skusim posunut...
ego.mc
15.12.09,05:58
Myslím, že nejde o príležitostný príjem.
Tým, že je uzatvorená mandátna zmluva, je deklarované, že sa jedná o sústavnú (opakovanú) činnosť.
brikina
15.12.09,06:19
Takže by som to mala uviest ako prijem podla §6, ods.2 písm. d) ? Ak áno, tak si môžem uplatniť paušálne výdavky vo výške 40%?