simona sucha
07.10.09,11:45
Ahojte
chcem sa vas spytat ohladne rezervneho fondu. Viem, ze spolocnost vytvára RF zo zisku, kazodoročne vo vyske 5%z cisteho zisku najviac vsak 10%ZI.
moja otázka, ciastka ktora je v uctovnictve, ze je v rezervnom fonde ulozena ma byt na viazanom ucte? alebo kde ma byt ulozena? dakujem
Tweety
07.10.09,09:46
Ahojte
chcem sa vas spytat ohladne rezervneho fondu. Viem, ze spolocnost vytvára RF zo zisku, kazodoročne vo vyske 5%z cisteho zisku najviac vsak 10%ZI.
moja otázka, ciastka ktora je v uctovnictve, ze je v rezervnom fonde ulozena ma byt na viazanom ucte? alebo kde ma byt ulozena? dakujem
Nie, viazaná už nemusí byť. Stačí len účet v účtovníctve.
simona sucha
07.10.09,09:58
dik..kde ste to nasli? ja len aby som si to nabuduce vedela nastudovat
Lianka
07.10.09,13:13
dik..kde ste to nasli? ja len aby som si to nabuduce vedela nastudovat

Tiez som toho nazoru, ze netreba v banke - v Obchodnom zakonniku som nenasla, ze by bolo treba v banke.

Avsak moja klientka sa pred par dnami zucastnila skolenia, kde im lektorovala pani z Danoveho uradu. Dozvedeli sa, ze RF ma byt vedeny na ucte v banke! Ked dali doplnujuce otazky, ci rozumeju spravne (tou informaciou boli zaskoceni), zopakovala, ze ano, ze na viazanom ucte v banke.

Vie mi toto niekto vysvetlit? :eek:
JankaV
07.10.09,13:30
Podľa mojich zistení, RF musí byť vedený v banke len vtedy, ak to je uvedené v spoločenskej zmluve.
Lektorov beriem trochu s rezervou. Ak mi nepovie zákon, pargraf, bod, odsek, písmeno, tak to je akoby nepovedala nič.
Lianka
07.10.09,13:47
Dakujem, Janka za odpoved. Tiez som toho nazoru. Len som si chcela ujasnit, ci mi nieco neuslo...

(Ta pani z DU nechala na seba talefon, vraj sa jej da kedykolvek zavolat, ked su otazky ;).) Nechystam sa jej volat, daleko viac a overenych info sa dozviem tu na Porade :).