sihl
07.10.09,12:09
Ahojte poraďáci,
chcela by som vás veľmi pekne poprosiť o radu. Kolega mi spolu s peniazmi doniesol doklad: Potvrdenie o vyplatení peňažnej hotovosti za výkup druhotných surovín. ešte som sa s tým nestretla a tak by som to podľa mňa asi zaúčtovala na výnosy, napr. 648. prišiel mi však povedať, že v iných firmách kde predtým pracoval sa takéto príjmy neúčtovali(???) a jednoducho sa odložili na koncoročný guláš. tak teda teraz neviem, čo s tým. Prosím poraďte mi, ako správne postupovať, aby mi to buď kontrola zo zatiaľ mne neznámych príčin nevyhodila alebo či sú naozaj na to oprávnené dôvody, aby som to neúčtovala? ďakujem
sihl
07.10.09,12:37
Prosím, pomôžete mi teda niekto? vopred ešte raz ďakujem
lenka_bodorova
26.01.11,11:20
Dobrý deň,

presna sa mi stal tento prípad. Mám potvrdenie o vyplatení peňažnej hotovosti za výkup druhotných surovín a peniaze a ako to teraz mám zaúčtovať:
211/648 ???
lenka_bodorova
27.01.11,07:24
Dobrý deň,

presna sa mi stal tento prípad. Mám potvrdenie o vyplatení peňažnej hotovosti za výkup druhotných surovín a peniaze a ako to teraz mám zaúčtovať:
211/648 ???

Ako to riešite, vie mi niekto poradiť???
Ďakujem
lenka_bodorova
27.01.11,15:01
To naozaj nikto?
lenka_bodorova
18.02.11,09:28
Prosím chcela by som poradiť, ako mám zaúčtovať príjem do pokladne za výkup kovového šrotu? Ďakujem
Stefan2005
18.02.11,09:41
...Mám potvrdenie o vyplatení peňažnej hotovosti za výkup druhotných surovín a peniaze a ako to teraz mám zaúčtovať:
211/648 ???

Áno.
Llívia
18.02.11,10:02
Dobrý deň,

presna sa mi stal tento prípad. Mám potvrdenie o vyplatení peňažnej hotovosti za výkup druhotných surovín a peniaze a ako to teraz mám zaúčtovať:
211/648 ???
Podľa mňa má byť účtovanie
211/---
---/648
---/343
Nesprávne. Viď príspevok č. 10 od Dáša_
lenka_bodorova
18.02.11,10:11
Aj ja teraz presne myslím na DPH, lebo zo zberních surovín mám potvrdenie o vyplatení peňažnej hotovosti 65,70 Eur (o dph ani slovo) a ešte tam je napísané, že potvrdenie nie je dokladom pre fakturáciu.
Tak ako to mám teda zaúčtovať:
65,70 211/---
54,75 ---/648
10,95 ---/343
Alebo čo s DPH?
Dáša_
18.02.11,10:16
Podľa mňa má byť účtovanie
211/---
---/648
---/343

ak sa jedná o kovový šrot, tak upozorňujem na par.69, ods.12 zákona o DPH



§ 69
Osoby povinné platiť daň správcovi dane


(12) Pri dodaní kovového odpadu a kovového šrotu v tuzemsku a pri prevode emisných kvót skleníkových plynov podľa osobitného predpisu28b) v tuzemsku je povinný platiť daň platiteľ, ktorému je tento tovar alebo služba dodaná. Na účely tohto zákona sa kovovým odpadom a kovovým šrotom rozumie kovový odpad a šrot z výroby alebo z mechanického opracovania kovov a kovové predmety ďalej už nepoužiteľné vzhľadom na ich zlomenie, rozrezanie, opotrebenie alebo z podobných dôvodov.
lenka_bodorova
18.02.11,10:18
Takže teraz je jasné podľa §69 ods. 12, že s DPH:
65,70 211/---
54,75 ---/648
10,95 ---/343

ok?
Rusalka 24
18.02.11,10:23
Aj ja mam ten problem s takym dokladom ale v ju.ako firma mame odpad zeleza a kazdy mesiac ho musim evidovat a dvakrat do roka ho musime odniest do zbernych surovin. takze je to nas prijem ale aky?treba to vobec davat do uctovnictva? nechat si ten prijmovy musim aby som mala zdokladovany odpad.Ako by ste to riesili?
Llívia
18.02.11,10:30
Takže teraz je jasné podľa §69 ods. 12, že s DPH:
65,70 211/---
54,75 ---/648
10,95 ---/343

ok?
Nie, nie je to správne (dala som zlú informáciu).

Správne je to takto:

ak sa jedná o kovový šrot, tak upozorňujem na par.69, ods.12 zákona o DPH
lenka_bodorova
18.02.11,10:30
Podľa mňa má byť účtovanie
211/---
---/648
---/343
Nesprávne, viď príspevok č. 10 od Dáša_

podľa príspevku od Dáši je to správne, nie???
Llívia
18.02.11,10:32
Aj ja mam ten problem s takym dokladom ale v ju.ako firma mame odpad zeleza a kazdy mesiac ho musim evidovat a dvakrat do roka ho musime odniest do zbernych surovin. takze je to nas prijem ale aky?treba to vobec davat do uctovnictva? nechat si ten prijmovy musim aby som mala zdokladovany odpad.Ako by ste to riesili?
Skús pozrieť tu: http://www.porada.sk/t43195-predaj-kovoveho-odpadu.html
lenka_bodorova
18.02.11,10:38
ak sa jedná o kovový šrot, tak upozorňujem na par.69, ods.12 zákona o DPH

už my je to jasné :)
Rusalka 24
18.02.11,10:42
pozrela som, ale ja mam JU a nie som platca dph. len neviem dala som do PD ze iny zdanitelny prijem co si myslite je to tak dobre?
Rusalka 24
18.02.11,13:02
nevie nikto?
alusa783
18.02.11,13:03
spomína sa tu učtovanie 211/648
môže sa to tak učtovat? ak si dobre pamätam neodporuča sa učtovat z pokladnici rovno do N alebo V
u nas vo firme ked odovzdávame kovový šrot tak bud ho odovzdáme bez faktúry a nikde to neevidujem
alebo na faktúru čiže vystavím faktúru bez dph!! do ktorej napíšem podla §69 ods 12 a klasicky najskôr zaučtujem faktúru neskôr uhradu
nevidím dôvod prečo ak tam nemate faktúru tak učtovat príjem