Erika686
07.10.09,12:16
Hoci je este skoro, chcem sa opytat,ci mame narok na danovy bonus za tento rok ked:
1. manzel je od januara do aprila na UP, potom mal mesiac zivnost, a potom opat na UP do 26.11. - to vsetko ako zivnostnik koli prispevku na podnikanie. Prispevok dostane v novembri. Prip. rata sa aj tento prispevok k prijmom?

2. Ja som na rodic. dovolenke cely rok.

Citala som,ze si moze uplatnit narok na danovy bonus,ak jeho (alebo moj) prijem dosahuje 6 nasobok min. mzdy.
Ak by sa aj ten prispevok bral ako prijem, tak by to slo, inac...?
Dakujem za rady.
veronikasad
07.10.09,11:01
Hoci je este skoro, chcem sa opytat,ci mame narok na danovy bonus za tento rok ked:
1. manzel je od januara do aprila na UP, potom mal mesiac zivnost, a potom opat na UP do 26.11. - to vsetko ako zivnostnik koli prispevku na podnikanie. Prispevok dostane v novembri. Prip. rata sa aj tento prispevok k prijmom?

2. Ja som na rodic. dovolenke cely rok.

Citala som,ze si moze uplatnit narok na danovy bonus,ak jeho (alebo moj) prijem dosahuje 6 nasobok min. mzdy.
Ak by sa aj ten prispevok bral ako prijem, tak by to slo, inac...?
Dakujem za rady.
Ak bude mať šikovnú účtovníčku, dá sa to s príspevkom urobiť tak, aby mu vznikol nárok na daňový bonus (ak ho do konca roka fyzicky dostane)
Príspevok ÚP je príjem ovpl. základ dane.
Podmienkou nároku je príjem zo živnosti vo výške 6-násobku min. mzdy a živnostník nesmie vykázať stratu.